ترامپیسم ، پنجره های شکسته و استبداد

[ad_1]

تصرف کاپیتول در واشنگتن نه تنها ایالات متحده بلکه کل جهان را شوکه کرد.

چهار کشته ، یک مجلس غارت شده ، یک دموکراسی تحقیرآمیز و نمایش مهیب معترضین با مسلسل و بنرهای “عیسی نجات می دهد” ، شکستن پنجره ها و گرفتن عکس سلفی در سالن های سنا ، روز سرنوشت ساز تاریخ شمال را رقم زد.

این قابل پیش بینی بود. هتک حرمت قانونگذاران اوج چهار سال بدرفتاری بود. همانند فاجعه های بزرگ تئاتر ، آخرین اتفاقات آخر هم می افتد.

در دهه 1990 ، رودی جولیانی ، شهردار شهر نیویورک “نظریه پنجره شکسته” را معروف کرد. برای مبارزه با جرم ، لازم بود که با کنترل تخلفات جزئی ، هر چقدر کوچک به نظر برسند ، شروع شود.

در یک محله ، پنجره های شکسته با استفاده از سیاست “تحمل صفر” احساس مصونیت از مجازات را ایجاد می کنند و نباید اجازه دهند. درست است یا نه ، جنایت عجله داشت.

در ایالات متحده و همچنین در ترکیه ، مجارستان ، لهستان ، هند ، برزیل و ونزوئلا ، اقتدارگرایی یک شبه رونق نمی گیرد. کم کم رشد کرد.

پرچم متفقین در پارلمان ، نشانه های برجسته مورد علاقه افراط گرایان و نژادپرستان راست افراطی در EFE ایالات متحده است

پرچم کنفدراسیون در پارلمان ، نشانه های برجسته افراط گرایان و نژادپرستان راست افراطی در EFE ایالات متحده است

اولین فداکاری حقیقت است. از لحظه ای که ترامپ گفت مخاطبان افتتاحیه او در ژانویه 2017 بیشترین مخاطب در تاریخ است (چیزی نادرست) ، او نشان داد که دروغ گفتن و ایجاد یک واقعیت جایگزین مشخصه اصلی او خواهد بود.

از آن لحظه به بعد ، در طول مسیر سرازیری بود. و هر بار که او کاری غیرقابل معرفی انجام می داد – مانند جلوگیری از ساخت و ساز ساختمان جدید FBI زیرا ساخت هتل در محل ساختمان قدیمی ، در خیابان پنسیلوانیا ، با هتل ترامپ رقابت می کند – بحث این بود که شما باید صبور باشید. ، این جزئیات بود.

تا زمان تلاش وی برای سیاه نمایی رئیس جمهور اوکراین ، ولدیمیر زلنسکی ، افرادی بودند که وی را به دلیل کمک به مبهم شدن نامزدی جو بایدن ستایش می کردند.

اکنون برای اشاره به بیست و پنجمین متمم قانون اساسی مطرح شده است که از طریق آن کابینه می تواند رئیس جمهور را برکنار کند. این مستلزم ابتکار معاون رئیس جمهور و اکثریت کابینه است که ما هنوز درک نکرده ایم. نانسی پلوسی از استیضاح جدید قانون اساسی حمایت می کند ، چیزی بدون حمایت کافی در سنا.

همه چیز در حال حاضر بیش از حد رفته است. آنچه ما نیاز داریم “نظریه پنجره شکسته” برای ظهور اقتدارگرایی است. برای بقای دموکراسی ، اولین شاخه های اقتدارگرایی باید ریشه کن شود. تحمل شما آن را تشویق و پرورش می دهد. در مورد ترامپ ، مسئولیت اصلی این امر به عهده حزب جمهوری خواه است که روح خود را به شیطان فروخت. محاسبه او این بود که در مقابل انتصاب محافظه کارانه قضات و کاهش مالیات ، بسیاری از اعتقادات اعتقادی وی قابل رد است.

نتیجه قابل مشاهده است. در انتخابات سال 2020 ، وی کاخ سفید ، سنا و مجلس نمایندگان را از دست داد و همچنین در دولت خود اثری پاک نشدنی برجای گذاشت. برای همه کسانی که می خواهند آن را ببینند درسی وجود دارد.

موضوعاتی که در این یادداشت ظاهر می شود

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *