تاپاچولا ، مکزیکو سیتی به زندان هزاران مهاجر ناامید سرگردان تبدیل شده است

[ad_1]

تاپاچولا هیجان انگیز است. همه جا هزاران مهاجر با ناامیدی سرگردان می شوند برای فرار از این شهر جنوبی مکزیک ، که آنها در طول سفر دراماتیک خود به ایالات متحده به عنوان یک زندان می بینند.

حدود 40 هزار آمریکایی مرکزی و هائیتی از فقر رنج می برند، خشونت و بلایای طبیعی ، به گفته پزشکان بدون مرز. شهر 350 هزار نفری ویران شد.

آنها در طول پرواز خود به بن بست رسیدند زیرا برای اقامت به مجوز نیاز داشتند. تا به گواتمالای همسایه تبعید نشود و بتوانند به سفر خود ادامه دهند. اما این تأیید نمی شود و برای کسانی که ماه ها آنجا بوده اند ، امید در حال محو شدن است.

“واینجا بودن وحشتناک است ، آنها شما را حبس کرده اند. “فانفانت فیلمونور ، 30 ساله هائیتی که دو هفته پیش وارد تاپاچولا شد ، به خبرگزاری فرانسه گفت. او برزیل را – جایی که سه سال در آنجا زندگی می کرد – پس از بیکاری ترک کرد.

بدون مدارک ، فیلمونور نمی تواند سفر خود را به ایالات متحده ادامه دهد ، اما نمی خواهد تسلیم شود. پس از عبور از ده کشور برای رسیدن به مکزیک.

او بلیط اتوبوس به مونتری (شمال) را خریداری کرده است که قصد از دست دادن آن را ندارد و سپس سعی می کند از مرز عبور کند.

البته، اگر قبلا دستگیر نشده باشدزیرا حملات همراه با شکایت از سوء استفاده از پلیس و ارتش که بر ورودی ها و خروجی های شهر نظارت می کنند ، افزایش یافته است.

“من نمی توانم اینجا بمانم ، کار و مدارک ندارم ، اینجا قبول نمی شوم. هیچ کس نمی تواند جلوی من را بگیردو اگر آنها جلوی من را بگیرند و به اینجا برگردانند ، او کشته می شود. “

شماره

بین ژانویه و آگوست گذشته 147،033 مهاجر غیرقانونی بازداشت شدندبر اساس داده های رسمی ، سه برابر بیشتر از مدت مشابه در سال 2020.

با وجود مشکلات ، ورود گواتمالا متوقف نشده است ، به ویژه از زمان ورود جو بایدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده با وعده لغو سیاست سخت مهاجرت از دونالد ترامپ در عین حال ، نمایش انسان دوستانه در حال افزایش است.

صف بانک در تاپاچولا ، جایی که مهاجران حواله دریافت می کنند.  عکس از خبرگزاری فرانسه

صف بانک در تاپاچولا ، جایی که مهاجران حواله دریافت می کنند. عکس از خبرگزاری فرانسه

تاپاچولا این بزرگترین زندان مهاجرت در آمریکا است. »، در این شهر توسط لوئیس گارسیا ، از مرکز کرامت انسانی ، که از مسافران محافظت می کند ، محکوم شد.

میدان مرکزی همچنان مملو از مهاجران و همچنین بانک های حواله است – جایی که آنها به وجوهی از طرف نزدیکان خود از ایالات متحده برای آنها پول ارسال می کنند – پیاده روها یا هر مکان دیگری که بتوانند از گرمای خفه کننده پنهان شوند. فاصله برای جلوگیری از عفونت با کووید -19 به نظر نگران کننده نیست

هدف این است که مسیر را دنبال کنم زیرا خواهری در میامی و دیگری در هلند دارم اگر کار پیدا کنم اینجا می مانم“دومینگ پل ، 40 ساله هائیتی که یک ماه پیش از شیلی ، جایی که پنج سال در آنجا زندگی می کرد ، آمد ، به خبرگزاری فرانسه گفت.

پس از زلزله سال 2010 که حدود 200 هزار نفر را کشت ، بسیاری از هائیتی ها در کشورهای آمریکای جنوبی مورد استقبال قرار گرفتند. اما کار پیدا کنید و اقامت خود را تمدید کنید آنها می گویند برای هزاران نفر که اکنون به دنبال رویای آمریکایی هستند دشوار شده است.

کمیسیون کمک های پناهندگان مکزیکی (پشه) “قرار من را رد کرد ، انتظار داشتم این کار را در 7 اکتبر انجام دهم ، اما به من می گویند در دسترس نیست” ، شکایت می کند که با شریک خود و دو کودک خردسال در حال سفر است.

روال روزانه

با پولی که از خواهرش دریافت می کند ، ماهانه 5 هزار پزو اجاره می دهد (250 دلار)

لا کومار پر از خواسته است. فقط امسال او موفق شد 77 559 مجوزبیش از 70،400 از کل سال 2019.

با آنچه می توانید در تاپاچولا زندگی کنید.  عکس از خبرگزاری فرانسه

با آنچه می توانید در تاپاچولا زندگی کنید. عکس از خبرگزاری فرانسه

مهاجران غیرقانونی نیز نمی توانند به صورت قانونی کار کنند ، مجبور شده اند در خیابان های تاپاچولا زندگی کنند یا در اتاق های ارزان هتل جمع شده اند. حداکثر 15 نفر در یک آپارتمان زندگی می کنند.

مرکز شهر به تدریج تبدیل به یک مستعمره در کل خیابان هائیتی شده است و غذا و چاشنی هایی را ارائه می دهد ، بافندگی بافته یا موهای شما را کوتاه می کند.

در حالی که نوزادان در آغوش دارند ، برخی روی درب ساختمان ها و نیمکت ها جمع شده اند و فقر آنها را با فقرای مکزیکی ها در این قسمت از کشور ادغام کرده اند. چیاپاس فقیرترین ایالت مکزیک است به گفته Coneval ، 1.6 میلیون نفر در بلاتکلیفی شدید هستند.

تعداد کمی از آنها با همدلی و اکنون آنها را با شک و حوصله می بینند.

این مهاجرت “بر ما تأثیر گذاشت هم از نظر اقتصادی و هم از نظر بهداشتی ، جنایت ، اعتیاد به مواد مخدر ، سرقت مسلحانه ، قتل. “

کودکی در اعتراض مقابل ایستگاه مهاجرت Siglo XXI در تاپاچولا ، چیاپاس شرکت کرد.  عکس توسط شین هوا

کودکی در اعتراض مقابل ایستگاه مهاجرت Siglo XXI در تاپاچولا ، چیاپاس شرکت کرد. عکس توسط شین هوا

به درخواست حدود 7000 مهاجر ، انرژی آنها در حال بررسی دفاع هستند برای برقراری عدالت که به آنها امکان می دهد در مکزیکو سیتی بسیج شوند و از رئیس جمهور چپ آندرس مانوئل لوپز اوبرادور درخواست راه حل کنند.

اما دولتی که به کار خود ادامه می دهد 27000 سرباز در مرزهای جنوبی و شمالی، اصرار دارد که به مهار مهاجرت های غیرقانونی ادامه می دهد و همراه با ایالات متحده و سایر کشورهای شرکت کننده ، استراتژی ای را ترویج می کند که به ریشه این مشکل حمله می کند.

سد همچنین در مواجهه با شکست آخرین کاروانهایی که به زور منحل شده بودند شدت می یابد.

ترس از سرکوب یا دستگیری ، تابرخی از مهاجران نمی خواهند به جاده ها بازگردند.

نورما ویلانواوا ، 28 ساله هندوراسی که دو ماه پیش به این کشور آمد و چاره ای جز او هنوز با همسر و چهار فرزندش منتظر پاسخ است.

خبرگزاری فرانسه

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *