تام مور ، قهرمان جنگ جهانی دوم که به جمع آوری میلیون ها دلار برای بیماری همه گیر کمک کرد ، در سن 100 سالگی درگذشت

[ad_1]

یکی از قهرمانان بزرگ نظامی و غیرنظامی انگلیس درگذشت. آقا سرهنگ تام مور، که توسط ملکه الیزابت در آخرین مراسم رسمی خود با درجه آقا آراسته شده بود ، بعد از ظهر امروز سه شنبه پس از آلوده شدن به ویروس کرونا و ذات الریه در سن 100 سالگی درگذشت.

با واکرش و در حیاط پشتی خانه اش که به این سو و آن سو می رفت ، آنجا را برداشت 32 میلیون پوند برای سرویس بهداشتی انگلیس (NHS) ، در وسط یک بیماری همه گیر. جمعاً 43.6 میلیون دلار. او قصد دارد قبل از تعطیلات کوتاه خود در باربادوس با خانواده اش پیش از آن به کار خود ادامه دهد ذات الریه روز شنبه او را به بیمارستان منتقل می کند ، و در تنفس از ویروس مشکل دارد.

قبل از درجه جدید سرهنگ ، این جانباز جنگ جهانی دوم ترجیح می داد که فراخوانده شود “ناخدا”.

تام مور ، تزئین شده توسط ملکه الیزابت.  عکس: AP

تام مور ، تزئین شده توسط ملکه الیزابت. عکس: AP

کار او برای همبستگی او را به یک نماد و الگو در قرن 21 تبدیل کرد. او صدمین سالگرد تولد خود را در خانه جشن گرفت ، در حالی که پشت خود را با یک پتو اسکاتلندی پوشانده بود ، و در میان یک بیماری همه گیر تماشا کرد ، یک گروه نظامی به احترام او از باغ خانه اش. خلبانان داوطلب بودند. این احترام کشور به اراده و سخاوت او بود.

در بیانیه ای دخترانش هانا و لوسی گفتند: “با اندوه فراوان خبر از درگذشت پدر عزیزمان کاپیتان سر تام مور می دهیم. ما بسیار سپاسگزاریم که در آخرین ساعات زندگی با او بوده ایم: هانا ، بنجی و جورجیا در کنار تخت او و لوسی در FaceTime. ما ساعت ها با او گپ زدیم و به یاد کودکی و مادر شگفت انگیز خود افتادیم. ما با هم خنده و گریه داریم. “دخترانش نوشتند.

تام مور با واکر خود ، محاصره شده توسط یک نگهبان افتخار ، به انگلیس پیش رفت.  عکس: AP

تام مور با واکر خود ، در محاصره یک محافظ افتخاری ، به انگلیس رفت. عکس: AP

آنها گفتند: “آخرین سال زندگی پدر ما فوق العاده بود. او چیزهایی را که فقط آرزویش را داشت تجدید کرد و تجربه کرد.”

در روز عروسی نوه اش بئاتریس ، ملکه الیزابت از مراسم عقب نشینی کرد تا لقب سر و سرهنگ را در کاخ ویندزور به کاپیتان مور تحویل دهد. و آنها در مورد روزهای قدیمی ، در جنگ ، صحبت کردند ، زمانی که او به عنوان یک مکانیک و او به عنوان یک مبارز خدمت می کرد.

توماس مور در 30 آوریل 1920 در کیگلی ، غرب یورکشایر متولد شد. وی پیش از آغاز جنگ در سال 1939 ، زمانی که 19 ساله بود ، در مدرسه ابتدایی تحصیل کرد و دوره ای را در رشته مهندسی عمران گذراند.

توماس مور در 30 آوریل 1920 در کیگلی ، غرب یورکشایر متولد شد.  عکس: EFE

توماس مور در 30 آوریل 1920 در کیگلی ، غرب یورکشایر متولد شد. عکس: EFE

این نوجوان در 8 گردان هنگ دوک ولینگتون ثبت نام کرد و صدها مایل از خانه اش در کورن وال فرستاده شد. وی در سال 1940 برای آموزش افسران انتخاب شد و در ژوئن 1941 به ستوان دومی منصوب شد.

در اکتبر همان سال به عضویت سپاه زرهی سلطنتی درآمد و به گردان 9 هندوستان منتقل شد و آنجا را در بمبئی و کلکته گذراند و در جنگ جزیره رامری شرکت کرد.

حرفه نظامی او در طول جنگ به پیشرفت ادامه داد ، با تبلیغات یک ستوان نظامی در سال 1942 و یک کاپیتان در سال 1944. وی پس از تسلیم ژاپن به آراکان در غرب میانمار و سپس به سوماترا فرستاده شد.

وی پس از بازگشت به انگلستان به عنوان مربی در مدرسه زرهی وارکرفت در بوینگتون ، دورست مشغول به کار شد. پس از اولین ازدواج ، کاپیتان سر تام در ژانویه 1968 با همسرش پاملا ازدواج کرد. آنها دارای دو دختر به نام های لوسی و هانا هستند که در ویلنی ، نورفولک بزرگ شده اند.

ملکه ژوئن گذشته سر تام مور را محکوم کرد عکس: خبرگزاری فرانسه

ملکه ژوئن گذشته سر تام مور را محکوم کرد عکس: خبرگزاری فرانسه

این زوج بعداً در Costa del Sol اسپانیا بازنشسته شدند. اما با تشخیص پاملا به زوال عقل و انتقال وی به خانه سالمندان ، وی مجبور به بازگشت به انگلیس شد. وی در سال 2006 درگذشت.

دو سال بعد ، کاپیتان دخترش هانا ، همسرش و دو نوه اش را به خانه ای در بدفوردشایر منتقل کرد.

او در آخرین سال زندگی خود تغییر شکل داد راه رفتن خود را در واکر در ثروت ملی و “الهام برای همه”. در یک بیماری همه گیر کامل.

100 تور تاریخی

در 99 سالگی ، او متعهد شد که قبل از 100 سالگی تولد 100 دور دور باغ خود بگذرد تا 1000 پوند برای NHS جمع کند.

اما در عرض چند روز او قلب کل پادشاهی را تسخیر کرده بود. دو روز قبل از تولد وی به 20 میلیون پوند رسید و سپس مدام می آمد.

کاپیتان تام یک شوالیه ملکه در قلعه ویندزور در ژوئیه سال 2020 است. در تاریخ 30 آوریل 2019 ، وی تولد تاریخی خود را جشن گرفت و آخرین تور خود را در خانه خود در بدفوردشایر به پایان رساند.

کاپیتان تام مور  عکس: dpa

کاپیتان تام مور عکس: dpa

خبرنگار ، پاریس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *