بین تردیدها و جشن ها ، اسپانیایی ها پس از 13 ماه بدون بند به قدم زدن برمی گردند

[ad_1]

همانطور که هر شب آخر سال اتفاق می افتد ، نیمه شب این جمعه ، اواسط ژوئن ، در Puerta del Sol مادرید. گرچه این بار به غلتک چانهده ها جوان قبل از اینکه آنها را در آورند و آنها را به هوا بیندازند ، از 10 تا صفر فریاد زدند.

چون از امروز شنبه در اسپانیا ، دیگر لازم نیست بینی و دهان خود را در خیابان یا خارج از منزل بپوشانید ، تا زمانی که فاصله یک و نیم متر تضمین شود بین مردم

راه حلی که تولید می کند تردید و بی اعتمادی در برخی از بخشهای جامعه اسپانیا ، این جشن همچنین به عنوان پایان یک جمله در میادین و سواحل شهرهایی مانند بارسلونا و والنسیا جشن گرفته شد.

با این حال ، چانه ای که اسپانیایی ها باید در طول 13 ماه گذشته از همه گیری در جاده های عمومی حمل کنند ، در صورت ازدحام جمعیت اجباری خواهد ماند – حتی اگر در فضای باز باشد – ، در وسایل حمل و نقل عمومی ، روی سکوها ، با ملاحظات – اگر عموم مردم با آن روبرو شوند – و البته در فضای بسته.

در خانه های سالمندان ، افراد مسن نمی توانند بند را در فضای باز بپوشند ، اگرچه کسانی که از آنها مراقبت و بازدید می کنند باید این کار را انجام دهند.

پیاده روی در فضای باز ، این شنبه در مادرید ، اسپانیا.  استفاده از بند دیگر اجباری نیست.  عکس: EFE

پیاده روی در فضای باز ، این شنبه در مادرید ، اسپانیا. استفاده از بند دیگر اجباری نیست. عکس: EFE

اسپانیا نوار چانه اجباری را در خیابان بالا می برد ، در حالی که در 14 روز گذشته 95 مورد ویروس کرونا دیده شده است که به ازای 100000 نفر ساکن است.

طبق گفته وزارت بهداشت ، در چند ساعت اخیر 4924 مورد جدید Sars-Cov-2 تشخیص داده شده است و 13 نفر در اینجا از Covid-19 فوت کرده اند.

قبلاً داشته است تقریباً 16 میلیون اسپانیایی با برنامه واکسیناسیون کامل ، که 33.5 درصد از جمعیت را نشان می دهد. و حدود 38.8 میلیون نفر اولین دوز سرم امیدوار کننده را دریافت کرده اند که باعث ایمن سازی آنها می شود.

ترس و احتیاط

این تابستان شنبه ، با حرارتهایی که در سراسر اسپانیا حدود 30 درجه معلق است ، آزاد شدن صورت چانه اقدامی است که توسط جوانترین و بزرگسالان جشن گرفته می شود سالمندان را نگران می کند.

در خیابان هایی مانند Preciados ، نزدیک Gran Vía یا Fuencarral ، در مرکز مادرید ، چهره های بیشتری را می بینید که لبخندهای بیرونی را پوشانده اند.

در حال حاضر ، افراد مسن روی احتیاط شرط می بندند. “آنها ما را در خانه حبس نگه داشتند ، واکسن زدند ، اما من هنوز می ترسم. من وقتی که برای خرید می روم آن را بر نمی دارم. “

در بارسلونا ، بسیاری از مردم در خیابان ها بدون بند تردد می کنند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در بارسلونا ، بسیاری از مردم در خیابان ها بدون بند تردد می کنند. عکس: خبرگزاری فرانسه

وی گفت: “برداشتن ماسك (بند چانه) در حال حاضر فكر نمی كنم تاثیری زیادی در افزایش موارد و یا در بستری شدن در بیمارستان داشته باشد.” کلاریون ویروس شناس Estanislao Nistal Villán.

“نستال ویلان” ، که همچنین میکروبیولوژی را در دانشکده داروسازی در دانشگاه CEU سان پابلو مادرید.

این ویروس شناس به یاد می آورد: “اسپانیا بیش از 50 درصد از جمعیت را با حداقل یک دوز مصرف دارد.”

وی گفت: “خطر استفاده نکردن از ماسک در فضای باز این است که ما به خاطر نمی آوریم و بدون پوشیدن آن به خانه می رویم. و اینکه در این ماه ها ، وقتی صحبت از دیدن خانواده ، دوستان می شود ، جلسات و مهمانی هایی برگزار می شود که بیایید راحت باشیم”. اضافه.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


آبنما: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

برای دانیل لوپز آکونیا ، متخصص اپیدمیولوژیک و مدیر سابق بهداشت در سازمان بهداشت جهانی ، این تصمیم گرفته شده است زودرس و عجولانه

این پزشک طبیعت اجباری چانه را حتی در فضای باز نیز لغو نمی کند ، “تا زمانی که فرکانس کمتر از 25 درصد از جمعیت باشد و تا زمانی که 70 درصد افراد واکسینه نشویم.”

“هیچ روز یا شماره جادویی وجود ندارد. آنچه باید انجام دهیم دستیابی به هدف 70 درصد از افراد واکسینه شده است و مطمئناً تا پایان ماه آگوست به آن خواهیم رسید. نکته مهم ادامه واکسیناسیون است. “

به نظر می رسد اسپانیا با چهره ای واضح نسبت به تابستانی که ایتالیا در حال انجام است و همانطور که فرانسه و انگلیس قبلاً این کار را کرده اند ، جایی که استفاده از بند چانه در خیابان هرگز اجباری نبود ، همانطور که در اینجا هنگام انتشار فرمان بینی و دهان اسپانیایی ها را به مدت یک سال و یک ماه پوشش می دهد.

افراد مسن تمایلی به توقف بند بند در مادرید ، اسپانیا ندارند.  عکس: AP

افراد مسن تمایلی به بستن بند بند در مادرید ، اسپانیا ندارند. عکس: AP

اسرائیل ، اولین کشوری که در آوریل و چند روز پیش در خانه و خانه مردم خود را از پوشیدن بند آزاد کرد ، در این تصمیم اخیر به دلیل افزایش عفونت ها مجبور به عقب نشینی شد.

شادی و انتقاد

روزهایی که داوطلبان در ایستگاه های اصلی مترو مادرید لنت می دادند ، گذشته است. با این حال، شما همیشه باید بند را در جیب خود داشته باشید.

وی افزود: “من باعث شدم كه در میدان در هوا پرواز كنم و بعد وقتی می خواستیم برای ادامه جشن وارد بار شویم ، آنها اجازه نمی دادند چون ماسك نداشتم. خوشبختانه ، یک دوست بیش از حد زیاد داشت و او آن را به من داد. “

“کارولینا داریوش” وزیر بهداشت ، با اعتماد به نفس ، گفت: “ماسک ها بار دیگر جای خود را به لبخند می دهند.”

با این حال ، خوزه لوئیس مارتینز-آلمیدا ، شهردار مادرید ، که یکی از اعضای حزب مخالف – PP – برای دولت ائتلاف پدرو سانچز است ، این اقدام را گیج کننده دانست.

“وزیر داریوش می گوید اگر نمی توانید در گورخر (مسیر پیاده روی) فاصله بگیرید ، باید ماسک بزنید و با عبور از گورخر ، هر شرایطی را که می توانیم در آن قرار بگیریم درک می کنیم. اکنون می توانم بدون نقاب باشم ، در فضای باز هستم. من نزدیکتر می شوم ، دور می شوم و آن را برمی دارم. این باید جدی تر گرفته شود “. شهردار مادرید گفت.

وی افزود: “شهروندان لیاقت این اقدامات را دارند كه فقط با علاقه سیاسی اتخاذ نشود.” چگونه اکنون به پلیس گفته می شود که استفاده از ماسک را کنترل کند؟ چطور می توانیم انجامش دهیم؟ “

مادرید خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *