بین بی اعتمادی و انتقادات ، ونزوئلا از قبل واکسن کوبایی را علیه ویروس کرونا تزریق کرده است

[ad_1]

“با ایمان و به نام خدا” ، الید مالدونادو قبل از دریافت اولین دوز عبدالله در کاراکاس، بدون اطلاعات بیشتر در مورد این واکسن ویروسی کرونا در سال کوبا و اینکه هنوز حتی توسط مقامات جزیره تأیید نشده است.

پزشکان ج ونزوئلا آنها نگرانی خود را پنهان نمی کنند و به شدت از استفاده از این سرم انتقاد می کنند ، که هنوز توسط سازمان بهداشت جهانی تصویب نشده است.

مالدونادو شک و تردیدهایی را که باعث شد وی زیر سوال ببرد در سالن اجتماعات کوچکی که برای روزهای واکسیناسیون در Fuerte Tiuna ، مجموعه اصلی نظامی در پایتخت ونزوئلا ایجاد شده بود ، زیر سوال برد.

این معلم 46 ساله پیش دبستانی به خبرگزاری فرانسه گفت: “اینكه واكسن م Iثر نیست ، من نمی دانم چه چیزی. اما نه! یكی از كارهایی كه شما باید انجام دهید این است كه آنلاین شوید ، بفهمید ، بفهمید و ایمان داشته باشید.”

من هم فرصت های خوبی نداشتم در کشوری که طرح واکسیناسیون آهسته و بی رویه کار می کند.

یک پرستار یک ویال خالی از واکسن آبدالا را در یک مجتمع نظامی که به یک مرکز واکسیناسیون در کاراکاس تبدیل شده نشان می دهد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

یک پرستار یک ویال خالی از واکسن آبدالا را در یک مجتمع نظامی که به یک مرکز واکسیناسیون در کاراکاس تبدیل شده نشان می دهد. عکس: خبرگزاری فرانسه

آزمایشگاه دولتی کوبا ، ساخته شده توسط عبدالله ، می گوید که این آزمایشگاه 92٪ موثر است ، اما پزشکان ، سازمان های غیردولتی و مخالفان ونزوئلا شکاک برای این محصول ، چه هنوز منتظر اجازه از WHO و حتی از سازمان تنظیم مقررات کوبا هستیم.

آکادمی های پزشکی بزرگ کشور در بیانیه مشترک هشدار دادند: “از آنجا که این یک محصول آزمایشی است ، بنابراین نباید در مورد عموم مردم اعمال شود ، زیرا هیچ اطلاعاتی در مورد کارایی آن وجود ندارد.”

طبق آمار رسمی ونزوئلا ، با تقریباً 30 میلیون نفر جمعیت ، در حدود 270،000 مورد 19 نفر مبتلا به ویروس 19 با 3110 مورد مرگ ثبت كرده است ، در حالی كه تعداد واقعی آنها باید بسیار بیشتر باشد. و برنامه واکسیناسیون به آرامی در حال پیشرفت است.

طبق سازمان بهداشت پان آمریكا (PAHO) ، 1.2 میلیون نفر دوز اول را در ونزوئلا دریافت كردند ، در حالی كه فقط 224000 نفر دوم را دریافت كردند.

واکسن روسی در حال حاضر تجویز می شود Sputnik-V و آزمایشگاه چین سینوفرمدر حالی که دولت پس از وتو ، برای خرید واکسن از طریق سیستم WHO Covax مذاکره کرد AstraZeneca برای عوارض جانبی احتمالی

طرح واکسیناسیون از فوریه آغاز شد ، اما فقط یک ماه پیش شروع به گسترش در ده ها مرکز در سراسر کشور کرد.

مردی اولین دوز واکسن آبدالا را در کاراکاس دریافت می کند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مردی اولین دوز واکسن آبدالا را در کاراکاس دریافت می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

خرید دوز و کمک مالی

اکنون عبدالله می آید ، دولت نیکولاس مادورو اعلام کرد که وی خرید کرده است 12 میلیون دوز به کوبا ، یکی از متحدان اصلی آن.

هفته گذشته کمک 30،000 دوزی از هاوانا وارد شد. این واکسن به 10 هزار نفر توزیع می شود به سه برنامه نیاز دارد.

خوان مخالف ، رهبر مخالفان روز سه شنبه گفت: “آیا شما با این واکسن می شوید؟ من فکر می کنم پاسخ واضح است.”

وی هشدار داد: “اگر این واکسن توسط جامعه علمی بین المللی تأیید شود ، خوش آمدید. ما نباید خوکچه هندی ونزوئلا باشیم.”

در فورت تونا ، پرسنل پزشکی کوبا افسران ، سربازان و همسایگان غیرنظامی آینده را با نقاب ، که در گروه های کوچک عبور می کنند ، پذیرایی می کنند.

تأخیر و شوک در واکسیناسیون

مخاطبانی که میزبان این روز بودند یکی از سه نکته موجود در مجموعه است ، مقام اول برای واکسیناسیون با آبدالا در ونزوئلا، که برنامه خود را شنبه گذشته راه اندازی کرد.

واکسن کوبایی عبدالا ، علیرغم انتقاد سازمان های پزشکی ، در حال حاضر در ونزوئلا استفاده می شود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

واکسن کوبایی عبدالا ، علیرغم انتقاد سازمان های پزشکی ، در حال حاضر در ونزوئلا استفاده می شود. عکس: خبرگزاری فرانسه

ماریوسی براوو او را نمی شناخت. صبح روز تماس تلفنی با واتس اپ ، کارمند 21 ساله مترو اذعان کرد: “من فقط آن را شنیدم”

آندرس فابرز ، بازرگان 25 ساله ای که بی سر و صدا منتظر عوارض جانبی تلقیح است و با بیش از 30 نفر دیگر در جایگاه نشسته است ، گفت: “این روسی ، چینی یا کوبایی باشد ، من معتقدم که مردم باید واکسینه شوند.” .

این مرد جوان شایعات آشنایان خود را مبنی بر اینکه “آنها از ترس این کار را نکرده اند” رد کرد و تصمیم گرفت عبدالله را بپذیرد تا همچنان منتظر تغییر واکسیناسیون باشد ، تعیین شده توسط دولت

افراد بالای 60 سال از Sputnik-V استفاده می کنند اما برای ویکتور ایلارازا 78 ساله این کار غیرممکن بود.

“برای گرفتن واکسن روسی به من زنگ زدند ، اما چندین بار رفتم: اگر واکسنی وجود نداشته باشد ، تعداد آنها تمام شده است ، او باید ساعت 3 بامداد (در صف بایستد) برسد. “

سپس عبدالله ، که وی او را “قابل اعتماد” خواند ، گزینه بعدی وی بود: “من فکر نمی کنم دولت این واکسن را برای آوردن آن بیاورد …”.

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *