بیمارستان ها در مانائوس فرو ریخته و ایالت آمازوناس قرنطینه شده است

[ad_1]

بدون اکسیژن و با سیستم بهداشتی نابود شده ، شرایط آمازونبرخلاف آنچه رئیس جمهور جائر بولسونارو پیشنهاد می دهد ، در شمال برزیل قرنطینه اعلام کرد. از این آخر هفته ، در میان بهبودی چشمگیر از ویروس کرونا ، گردش خون فقط برای فعالیت های اصلی مجاز است.

دولت تحرك و رفت و آمد مردم و فروش محصولات غير ضروري را ممنوع كرد ، دو اقدامي كه اين يكشنبه براي مدت هفت روز اجرا شد و به آنها اضافه شدمنع رفت و آمد شبانه طبق گفته مقامات محلی ، از ده روز گذشته

مانائوس ، پایتخت ایالت ، برای چندین هفته کانون یک شیوع تهاجمی جدید بوده است.

دیوید آلمیدا ، شهردار شهر ، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: “زمان جنگ است و سلاح ما فاصله است.”

در بیانیه دولت آمده است: به دنبال جلسه مقامات در روز شنبه ، “تمدید مدت زمان 24 ساعته محدودیت جابجایی مردم در این ایالت به مدت 7 روز ، از 25 ژانویه تعیین شده است.”

یک پرستار درجه حرارت بیمار را در بیمارستان صحرایی ویروس کرونا که در مانائوس ، در ایالت آمازونای برزیل تاسیس شده است ، اندازه گیری می کند.  عکس: بلومبرگ

یک پرستار درجه حرارت بیمار را در بیمارستان صحرایی ویروس کرونا که در مانائوس ، در ایالت آمازونای برزیل تاسیس شده است ، اندازه گیری می کند. عکس: بلومبرگ

اقدامات جدید

به نقل از فرماندار ویلسون لیما در این بولتن: “این اقدامی برای مردم است تا جمعیت را کاهش داده و بنابراین زنجیره انتقال ویروس را بشکنند.”

در 14 ژانویه ، دولت برای 4،2 میلیون نفر از ساکنان شهر منع رفت و آمد ده روزه تعیین کرد که بین ساعت 7 عصر تا 6 صبح ادامه دارد.

در دوره محدودیت ، که لیما از قرنطینه خواندن آن خودداری کرد ، فقط بازارها و سوپرمارکت ها ، نانوایی ها ، داروخانه ها ، پمپ بنزین ها و خدمات “بهداشت و ایمنی اساسی” می توانند کار کنند.

بر اساس مصوبه منتشر شده در این روز یکشنبه ، از هر هسته خانواده فقط یک نفر می تواند وارد تأسیساتی شود که در آن خدمت می کند و صنایع قادر به کار در شیفت های 12 ساعته هستند. .

ممنوعیت تجارت و حمل و نقل

علاوه بر این ، این معیار بسته شدن تجارت و حمل و نقل کالا را ایجاد می کند. فقط محصولات بهداشتی ، نظافتی ، غذایی و دارویی می توانند در مکانهایی که مجوز فعالیت دارند فروخته شود و فقط کالاهایی که ضروری به نظر می رسند مجاز خواهند بود.

کمبود واحدهای مراقبت ویژه در دسترس و کمبود اکسیژن در ایالت آمازون و پایتخت آن ماناوس است ، که همچنین در روز پنجشنبه مجبور شد یک روز واکسیناسیون را متوقف کند در برابر گزارش covid-19 به دنبال گزارش های مربوط به تقلب در دوز دادن افراد از گروه های غیر اولویت دار.

آمازوناس با بیش از 248،500 مورد و 7000 مرگ ، بالاترین میزان مرگ (170 در 100،000) از 27 ایالت برزیل را دارد.

دیوید آلمیدا ، شهردار مانائوس هشدار داده است که در صورت عدم اعمال محدودیت ها ، وضعیت در شهر و سراسر ایالت آمازون ممکن است پیچیده تر شود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

دیوید آلمیدا ، شهردار مانائوس هشدار داد که اگر محدودیت هایی اعمال نشود ، وضعیت در شهر و در سراسر ایالت آمازوناس ممکن است پیچیده تر شود. عکس: خبرگزاری فرانسه

در سطح ملی ، برزیل بیش از 216،400 مورد مرگ 19 نفر ، با متوسط ​​103 مرگ در هر 100000 نفر را گزارش داد.

حدت موج دوم همه گیری آمازون ممکن است به دلیل نوع مسری تری از ویروس باشد که در منطقه ظاهر شده است.

“اتفاق بسیار بدتری در راه است”

شهردار آلمیدا در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفت: “ما باید اقدامات لازم برای محدود کردن گسترش را انجام دهیم.”

آلمیدا اطمینان داد که اگر آنها از این شهادت ها پیروی نکنند ، اوضاع چنین خواهد شد راهی برای بدتر شدن

در سه هفته نخست خود به عنوان شهردار ، آلمیدا بیش از 1200 مورد مرگ Covid-19 را ثبت کرد و اطمینان داد که “آنچه در انتظار ماناوس است ، اگر اقدامی انجام نشود ، بسیار بدتر از آنچه اتفاق می افتد است.”

آلمیدا 51 ساله در همان روزی که پیروز انتخابات شهرداری شد مادر خود را به ویروس کرونا از دست داد.

کارمندان خانه تشییع جنازه تابوتی با مردی دارند که به دلیل ویروس کرونا در ماناوس برزیل درگذشت.  عکس: بلومبرگ

کارمندان خانه تشییع جنازه تابوتی با مردی دارند که در اثر ویروس کرونا در ماناوس برزیل درگذشت. عکس: بلومبرگ

“ما باید اقدامات لازم برای محدود کردن گردش خون را انجام دهیم. این یک زمان جنگ است که همه ما باید در آن سهیم باشیم ، زیرا سیستم بهداشتی قبلاً نشان داده است که قادر به خدمت به همه نیست. اگر میزان شیوع ویروس را کاهش ندهیم ، این تعداد افزایش می یابد. نگران کننده است. “

علاوه بر کمبود اکسیژن و افزایش موارد ، آلمیدا این فاجعه را به انزوای ایالت آمازوناس نسبت می دهد و توضیح می دهد که محافظت از بزرگترین جنگل بارانی کره زمین در این موارد “مجازات” است زیرا دسترسی بین شهرها برای تأمین تجهیزات بیمارستانها پیچیده و خطرناک است.

وی همچنین تأکید کرد که دولت “بهای” “شورش مدنی ناشی از مسائل سیاسی و تجاری” را می پردازد ، که منجر به کاهش محدودیت های قبلی وی ، ویلسون لیما شد.

بنابراین ، شهردار هشدار داد ، در صورت عدم رعایت محدودیت ها ، وضعیت در حال بدتر شدن است.

منبع: خبرگزاری فرانسه

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *