بیمارستان های آمریکای لاتین دوباره توسط ویروس کرونا ویران شد

[ad_1]

کشورهای مختلف از آمریکای لاتین شروع ثبت سطح هشدار دهنده اشتغال در بیمارستان در یک فصل جدید در مبارزه منطقه ای با ویروس کرونا ، یک بیماری پس از جشن های کریسمس در حال افزایش است.

طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی (WHO) ، بسیاری از بیش از 37،188،000 مرگ covid-19 و 882،400 مرگ تاکنون در قاره آمریکا گزارش شده است ، از کشورهایی است که سیستم های بهداشتی گزارش دهنده سطح نگران کننده تخت های مراقبت های ویژه شغلی ، مربوط به مرحله اول همه گیری است.

در اینجا گشت و گذار در کشورهای مختلف را تجربه می کنیم که کابوس مارس ، آوریل و مه سال گذشته را تجربه می کند ، زمانی که موارد پرید و بیمارستان ها و گورستان ها در بسیاری از شهرها فرو ریخت.

برزیل: آمازون ، فوری

در ایالت آمازوناس برزیل ، شاخص های رسمی نشان می دهد که در مراقبت های ویژه برای بیماران مبتلا به covid-19 ، 88.7٪ اشتغال وجود دارد که بیش از 66.7٪ است ، که در دو هفته گذشته بررسی شده است.

یک قبرستان در مانائوس ، آمازونای برزیل ، توسط ویروس کرونا کشته شد.  عکس: AP

یک قبرستان در مانائوس ، آمازونای برزیل ، توسط ویروس کرونا کشته شد. عکس: AP

تاکنون آمازوناس ، یکی از بزرگترین کشورهای برزیل و هم مرز با پرو ، کلمبیا و ونزوئلا ، 204،900 نفر مبتلا به تشخیص را تایید کرده است که 5414 نفر از آنها فوت کرده اند ، با میزان مرگ و میر 2.6٪.

دکتر بیماری عفونی بنیاد گرمسیری گفت: “تا ابتدای دسامبر ، روزانه 30 تا 50 بستری در بیمارستان کوویید داشتیم ، اما اکنون 170 پذیرش را در 24 ساعت ثبت کرده ایم. تعداد کل بیماران بستری در مقایسه با ماههای اول سال گذشته بدتر است.” دارو در آمازون ، آندره پاتریشیو.

بین ماه های مارس و آوریل سال 2020 ، کل آمازون برزیلی به سختی تحت تأثیر موج اول covid-19 قرار گرفت ، که به دلیل سرریز مواد مخدر ، مقامات را مجبور به باز کردن تخت های بیشتری برای تخت های مراقبت ویژه کرد.

در سراسر برزیل ، سومین کشور با بیشترین تعداد موارد در جهان و رتبه دوم از نظر مرگ و میر ، در حال حاضر 7،8400،400 عفونت عروقی و 197،732 مرگ وجود دارد.

پرو ، با تقریباً 100٪ اشتغال

با پیش بینی ورود تقریباً 65.2 میلیون واکسن از آزمایشگاه های تأسیسات Sinopharm ، AstraZeneca و Covax در طول سال ، پرو با 97.8 درصد از اشغال تخت های درمانی ، 1،305 نفر را به دلیل بیماری covid-19 بستری کرده است.

طبق گزارشی از سوی دفتر وزیر دفاع ، امکانات در پرو به حدود 1584 رسیده است سیستم بهداشت قرمز است.

بین آوریل و آگوست سال گذشته ، پرو با موارد بسیاری از covid-19 روبرو شد که بیش از ظرفیت بیمارستان آن بود و آن را به عنوان پنجمین کشور کشنده در جهان و اولین کشنده ترین رتبه بندی کرد. جهانی

کارمندان بهداشت و درمان برای آزمایش ویروس کرونا در لیما ، پرو از خانه به خانه بازدید می کنند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

کارمندان بهداشت و درمان برای آزمایش ویروس کرونا در لیما ، پرو از خانه به خانه بازدید می کنند. عکس: خبرگزاری فرانسه

در مورد واکسن ها ، رئیس جمهور پرو ، فرانسیسکو ساگاستی امروز چهارشنبه اعلام کرد که دولت با آزمایشگاه Sinopharm چین و AstraZeneca انگلیس به توافق رسیده است تا به دست آوردن 38 و 14 میلیون واکسن ، به ترتیب ، دسته ای از آن در این ماه در دسترس خواهد بود.

ساگاستي در يك سخنراني گفت كه اين خريدها علاوه بر 13.2 ميليون دوز ائتلاف تسهيلات Covax است كه در سه ماهه سوم سال به پرو وارد خواهد شد.

رئیس دولت گفت: این توافق نامه به طور خاص با Sinopharm شامل تعهد برای تحویل دسته ای یک میلیون دوز در ژانویه است.

اکوادور به دنبال واکسن های بیشتر است

رئیس جمهور اکوادور ، لنین مورنو ، رئیس جمهور اکوادور که می خواست از 18 ژانویه برنامه واکسیناسیون را آغاز کند ، اعلام کرد قصد دارد هفته آینده به واشنگتن سفر کند و در مورد احتمال افزایش عرضه واکسن های ضد 19 به کشورش با شرکت های دارویی مذاکره کند. .

وی گفت: “من قصد سفر دارم ، ملاقات با روسای Pfizer ، AstraZeneca ، Moderna و شاید بتوانم با آنها صحبت كنم و درخواست كنم كه واكسن های بیشتری در اسرع وقت به اكوادور تحویل شود.” رئیس جمهور اکوادور

طبق گفته مورنو و وزیر بهداشت عمومی وی ، خوان کارلوس زوالوس ، اولین 50000 دوز واکسن از 18 ژانویه وارد کشور می شود و “بلافاصله” به پرسنل خط اول مانند پزشکان ، پرستاران ، کارمندان بهداشت ، دستیاران ، ارتش و پلیس.

تصویری از آوریل 2020 در گوایاکویل ، اکوادور ، هنگامی که مرگ ویروس کرونا در خیابان ها تجمع می یابد.  عکس: رویترز

تصویری از آوریل 2020 در گوایاکویل ، اکوادور ، هنگامی که کشته شدگان ویروس کرونا در خیابان ها جمع می شوند. عکس: رویترز

تحویل اصلی دوم در ماه مارس برنامه ریزی شده است ، و در این مرحله واکسن ها به آتش نشانان ، معلمان ، پرسنل نظامی ، نگهبانان امنیتی ، افراد دارای بیماری های فاجعه بار و افراد معلول داده می شود.

تاکنون ، اکوادور که زمانی یکی از شیوع جهانی همه گیر covid-19 بود ، 216،083 مورد و 14،103 مرگ داشته است.

فلوریدا ، در ایالات متحده ، به واکسیناسیون متکی است

ایالت فلوریدا ، که این پنجشنبه 17783 مورد جدید ویروس کرونا را اضافه کرد ، در استادیوم هارد راک در باغ های میامی خواهد بود. مرکز واکسیناسیون جدید در برابر ویروس ، که قبلاً 1،409،906 نفر از ساکنان آن را آلوده و 22،647 نفر از آنها را کشته است.

استادیوم هارد راک ، محل زندگی دلفین ها در میامی ، قبلاً به عنوان یک مرکز آزمایش ویروس کرونا در مقیاس وسیع فعالیت می کرد و از قبل در معرض دید عموم قرار داشت تا به مکانی برای توزیع واکسن تبدیل شود.

در این مجموعه ورزشی عظیم ، سرم حداقل استفاده می شود هزاران نفر در روزهمانطور که توسط فرماندار ایالت ، ران دسانتیس ، جمهوریخواه ، اشاره شده است.

فلوریدا پس از کالیفرنیا و تگزاس سومین ایالت مثبت ایالات متحده و چهارمین کشنده در نیویورک است.

ایالات متحده با 21،481،788 مورد و 364،063 مورد مرگ تا امروز پنجشنبه در آمار جهانی پیشتاز است.

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *