بیش از 3400 نفر در راهپیمایی گسترده ای که خواستار آزادی الکسی ناوالنی مخالف بودند ، بازداشت شدند

[ad_1]

روسیه به دلیل سرکوب شدید پلیس علیه تجمع های گسترده ای در سراسر کشور که خواستار آزادی رهبر مخالف الکسی ناوالنی است ، شنبه یک روز پرتنش را تجربه می کند: اکنون بیش از 3400 بازداشت شده وجود دارد.

در حال حاضر ، تعداد دستگیر شدگان 3،454 نفر است که اکثریت قریب به اتفاق در مسکو هستند ، اگرچه در سن پترزبورگ نیز وجود داشت. به گفته یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه ، برخی از مخالفان در طی تجمعی در حوالی زندان ماتروسکایا تیشینا ، جایی که ناوالنی در آن نگهداری می شود ، دستگیر شدند.

حتی دمای شدید زمستان – تقریباً از 50 درجه زیر صفر در سیبری – و نه اقدامات بی رحمانه پلیس، توانست اعتراضات در حال انجام را خنثی کند در 90 شهر از مسکو تا ولادی وستوک ، در منتهی الیه شرق خاک روسیه.

در روسیه شرقی – در مناطق زمانی – بود که اعتراضات آغاز شد. هزاران نفر قبل از این در خیابان های ولادیوستوک ، کاباروفسک ، نووسیبیرسک و چیتا به خیابان ها آمد استقرار عظیم پلیس ضد شورش.

اندکی پس از آن ، هزاران معترض در میدان پوشکین مرکزی مسکو تجمع کردند. با پوسترهای حاوی افسانه ها “روسیه آزاد خواهد شد” و “دیکتاتوری دیگر”معترض با دستگیری ناوالنی مخالفت نشان داد، که در 17 ژانویه پس از بازگشت از آلمان دستگیر شد ، جایی که پنج ماه را در بهبودی مسمومیت شدید گذراند.

درگیری و شورش بین معترضین و پلیس در جریان اعتراضات به آزادی الکسی ناوالنی.  عکس: EFE.

درگیری و شورش بین معترضین و پلیس در اعتراض به آزادی الکسی ناوالنی. عکس: EFE.

به گفته مقامات روسی ، اقامت وی ​​در آلمان است شرایط را نقض کرد مجازات تعلیقی در یک پرونده جنایی ، که ناوالنی آن را غیرقانونی توصیف کرده است.

او قرار است اوایل فوریه در دادگاه حاضر شود تا مشخص شود آیا وی مجازات سه سال و نیم تحمیل شده در این دادگاه را گذرانده است.

اعتراض و دستگیری.  تظاهرات در 65 شهر روسیه برگزار شد.  (EFE)

اعتراض و دستگیری. تظاهرات در 65 شهر روسیه برگزار شد. (EFE)

اعتراضات ، از طریق شبکه های اجتماعی ، آنها توسط کرملین مجاز نبودند و سخنگوی او ، دیمیتری پسکوف ، به مردم هشدار داده بود که در اعتراضات شرکت نکنند. عذرخواهی مسئولین مقررات فعلی برای کنترل بیماری همه گیر ویروس کرونا هستند.

پیش از این ، وزارت کشور روسیه به این موضوع هشدار داده بود من تمام تلاش خود را برای تأمین نظم انجام می دهم در طول تظاهرات احتمالی و تا با عدالت روبرو شوید به هرکسی که آنها را تشویق به پیوستن به این اقدامات کند.

محاصره پلیس برای بازداشت معترضین در شهر اومسک در سیبری.  (AP)

پلیس برای بازداشت معترضین در شهر اومسک سیبری محاصره شد. (AP)

تنظیم کننده رسانه روسی روسکومنادزور اعلام کرد اندازه گیری در سیستم عامل های اینترنت برای جلوگیری از شرکت خردسالان در اعتراضات.

همسر ناوالنی نیز بازداشت شد

یولیا ناوالنایا ، همسر حریف روسی الکسی ناوالنی ، او یکی از بازداشت شدگان بود در بسیجی که در مسکو برگزار شد و خواستار آزادی شوهرش بود.

“من از کیفیت پایین متاسفم [de la foto]، نور در وانت پلیس بد است. “او با کنایه در کنار عکسی در یک وسیله نقلیه پلیس نوشت.

هزاران نفر در میدان مرکزی پوشکین ، پایتخت روسیه ، جایی که تجمع کردند درگیری با پلیس آغاز شد. کلاه ایمنی و افسران کنترل شورش ناگهان معترضین را به داخل اتوبوس های پلیس و کامیون های بازداشتگاه کشاندند و دیگران را با باتوم زدند.

سرانجام پلیس معترضین را از میدان بیرون می کند. سپس هزاران نفر در یک بلوار عریض که حدود یک کیلومتر دورتر است دوباره جمع شدند ، بسیاری از آنها پرتاب گلوله های برفی به سمت پلیس.

همسر ناوالنی ، یولیا ناوالنایا ، در داخل خودروی پلیس بازداشت شد.

همسر ناوالنی ، یولیا ناوالنایا ، در داخل خودروی پلیس بازداشت شد.

این اعتراضات در سراسر روسیه گسترش یافت، از جزیره شهر یوژنو-ساخالینسک در شمال ژاپن و شهر یاکوتسک در سیبری در شرق سیبری ، جایی که دما به منفی 50 درجه سانتیگراد کاهش یافت ، به پرجمعیت ترین شهرهای روسیه است.

مشارکت گسترده مردم نشان می دهد که چگونه ناوالنی و کارزار مبارزه با فسادش یک شبکه پشتیبانی گسترده ایجاد کرده اند علیرغم سرکوب رسمی دولت و به طور روزمره توسط رسانه های دولتی نادیده گرفته می شود.

گروه OVD-Info ، که بازداشت های سیاسی را رصد می کند ، گفت بیش از 500 نفر در روز شنبه در مسکو و بیش از 200 نفر در یک تظاهرات بزرگ دیگر در سن پترزبورگ بازداشت شدند. به طور کلی ، او گفت که 1614 نفر در حدود 90 شهر دستگیر شدند.

این فعال 44 ساله به دلیل ادعای فساد در سطح ملی بخوبی شناخته شده است و ادعا می کند که این امر در زمان رئیس جمهور پوتین رونق گرفت.

حمایت گسترده مردمی وی ، کرملین را در یک اتحاد استراتژیک قرار می دهد، اگر وی را در بازداشت نگه دارد ، اما به وضوح نمی خواهد عقب نشینی کند و او را آزاد کند ، اعتراض و انتقاد بیشتر از جانب غرب را به خطر انداخت.

ناوالنی ، 44 ساله ، تا 15 فوریه بازداشت و با چندین دادگاه علنی علیه او بازداشت شد وی در بازگشت از آلمان در 17 ژانویه دستگیر شد، جایی که از مسمومیت بهبود یافت ، و آن را به کرملین نسبت داد.

اندکی پس از بازگشت ، حریف تظاهراتی را تشکیل داد و تحقیقات آنلاین در مورد کاخی مجلل در ساحل دریای سیاه را منتشر کرد که ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه از آن استفاده خواهد کرد. فیلم همراه از روز سه شنبه تاکنون 67 میلیون بار مشاهده شده است.

در جریان تظاهرات خواستار آزادی الکسی ناوالنی بیش از 2000 نفر دستگیر شدند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *