بولیوی رکورد جدیدی از عفونت های روزانه ویروس کرونا را ثبت می کند

[ad_1]

بولیوی این جمعه را ثبت نام می کند الف ثبت جدید عفونت ها ویروس کرونا را برای یک روز در کشور تأیید کرد ، که بیش از حد اوج گزارش شده تقریباً شش ماه پیش است.

مقامات بولیوی حساب کرده اند 2263 مورد این بیماری جمعه گذشته ، علاوه بر 24 مورد مرگ ناشی از کوید 19 در 24 ساعت گذشته.

رکورد قبلی روزانه بود هجدهم ژوئیه گذشته، هنگامی که 2036 عفونت بیماری ثبت شد و قرنطینه انعطاف پذیر برقرار بود ، به دستور دولت موقت رئیس جمهور سابق جانین آنیس.

بر اساس آخرین گزارش منتشر شده توسط وزارت بهداشت ، تعداد تجمعی 9328 مورد مرگ و 171154 مورد تأیید شده از مارس 2020 ، زمانی که اولین عفونت در بولیوی کشف شد ، کشوری با حدود یازده و نیم میلیون نفر جمعیت.

کادر پزشکی در حال آزمایش ویروس کرونا در لاپاز ، بولیوی هستند.  عکس AP

کادر پزشکی در حال آزمایش ویروس کرونا در لاپاز ، بولیوی هستند. عکس AP

مناطقی که بیشتر تحت تأثیر همه گیری قرار دارند سانتا کروز، با 783 عفونت جدید. آرامش، با 668 ، و کوچابامبا، با 322.

این سه بخش پرجمعیت ترین در بولیوی هستند ، در حالی که بر اساس گزارش رسمی ، موارد مثبت جدید در شش منطقه دیگر بین 19 تا 164 است.

بولیوی چیزی را تجربه می کند که بسیاری معتقدند موج دوم عفونت ها از ویروس کرونا ویروس جدید با تقریباً 2000 مورد در روز ، اتفاقی که از ژوئیه و آگوست سال گذشته رخ نداده است.

از دسامبر سال گذشته ، هنگامی که دولت لوئیس آرس تصمیم گرفت محدودیت های مربوط به رویدادهای گسترده ای را که از ماه مارس برای فعال سازی اقتصاد وجود داشت ، لغو کند ، اقدامی که تا 15 ژانویه ادامه دارد ، به افزایش تدریجی عفونت ها هشدار داده شده است.

دولت لوئیس آرس با وجود افزایش نگران کننده موارد ویروس کرونا ، محدودیت های جدید در بولیوی را ارزیابی نمی کند.  عکس ریاست جمهوری

دولت لوئیس آرس با وجود افزایش نگران کننده موارد ویروس کرونا ، محدودیت های جدید در بولیوی را ارزیابی نمی کند. عکس ریاست جمهوری

در روزهای نخست سال ، مدیرعامل بولیوی از ورود اولین گروه واکسن های Sputnik V ساخت روسیه تا پایان ماه خبر داد و جلسات هماهنگی را با فرمانداران و شهرداران برگزار کرد تا اوضاع را بررسی کند.

علاوه بر 5.2 میلیون از Sputnik V ، دولت همچنین گفت که از ماه مارس ، تحت دستگاه Covax که توسط سازمان بهداشت جهانی (WHO) و اتحاد واکسن (GAVI) راه اندازی شده است ، به 2 میلیون دوز AstraZeneca / Oxford دسترسی خواهد داشت. .

دولت Arce ، که جمعه گذشته دو ماه در این مقام بود ، تاکنون از بازگشت به شرایط سخت برای محافظت از اقتصاد خودداری کرده است ، اگرچه تصمیم گرفت چهارشنبه تمدید شود محدودیت پروازها از اروپا که از 25 دسامبر سال گذشته به اجرا درآمده است.

شیوع همه گیر منجر به متوقف کردن جشن های کارناوال در چندین منطقه بولیوی برای هفته دوم فوریه برنامه ریزی شده است ، از جمله کارناوال معروف Oruro ، میراث جهانی.

این جمعه ، بولیوی رکورد جدیدی از موارد روزانه ویروس کرونا را ثبت کرد.  عکس توسط رویترز

این جمعه ، بولیوی رکورد جدیدی از موارد روزانه ویروس کرونا را ثبت کرد. عکس رویترز

علاوه بر این ، این جمعه دولت اعلام کرد که شروع مجدد کلاس ها شخصی نخواهد بود.

“تا زمانی که خطر عفونت ، شیوع بیماری Covid-19 وجود داشته باشد ، فعالیت های رو در رو یا مختلط ایجاد نخواهیم کرد. آموزش از راه دور “یا مجازی، وزیر آموزش و پرورش آدریان کوئیلکا را در یک کنفرانس مطبوعاتی مطلع کرد.

سال تحصیلی 2021 برای افتتاحیه برنامه ریزی شده است 1 فوریه آینده.

وی افزود که “ما در هر زمان جان کودکان ، نوجوانان و جوانان خود را به خطر نمی اندازیم ، این وظیفه دولت است که از حق اساسی بهداشت و زندگی محافظت کند.”

با اطلاعات از EFE و AFP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *