به دنبال آسیب دیدگی ترامپ ، دموکرات ها خواهان اصلاح سیستم انتخاباتی آمریکا هستند.

[ad_1]

پس از دوره پر شور انتخابات و حمله مرگبار کاپیتول ایالات متحده ، دموکرات ها قصد دارند به سرعت در مورد لایحه جدید کنگره اصلاح سیستم انتخاباتی و ایجاد استانداردهای فدرال که جای هیچ تردیدی باقی نمی گذارد.

ایالت ها از مدت ها قبل قوانین مختلف و متناقضی برای برگزاری انتخابات داشته اند ، اما انتخابات سال 2020 که شامل تغییراتی می شود که توسط همه گیری ایجاد می شود ، استراتژی دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین را برای سوال از انتخابات ، رأی گیری پستی و شماره مراکز رای دهی.

“آیا باید برگه های رای گیری از طریق پست به روز انتخابات برسد یا باید تا آن زمان مهر شود؟” آیا رأی غیرحضوری برای همه مجاز است یا فقط برای کسانی که بهانه دارند؟ آیا کسی می تواند برای رای دادن در همان روز یا فقط پیش ثبت نام کند؟ ایده این است که از این تردیدها جلوگیری کرده و سیستم را متحد کنیم.

دموکرات ها ، با اعلام قدرت قانون اساسی در تعیین تاریخ ، مکان و نحوه انتخابات فدرال ، خواستار مقررات ملی هستند که براساس آنها رأی دهند. یکنواخت تر ، در دسترس و عادلانه تر در سراسر کشور است.

دونالد ترامپ علی رغم از دست دادن بیش از 7 میلیون رأی ، سیستم انتخاباتی را زیر سال برد و تماس های زیادی برقرار کرد.  (AP)

دونالد ترامپ علی رغم از دست دادن بیش از 7 میلیون رأی ، سیستم انتخاباتی را زیر س questionال برد و تماس های زیادی برقرار کرد. (AP)

این پیشنهاد ، اتخاذ رای گیری زودهنگام ، ثبت نام در همان روز و سایر اصلاحاتی را که جمهوری خواهان می گویند فدرال است ، اجباری می کند.

“ما به معنای واقعی کلمه شاهد حمله به دموکراسی خود بودیم”گفت: سناتور دموکرات امی کلوبوچار ، با اشاره به حمله 6 ژانویه به پایتخت. “من نمی توانم زمان بهتری برای شروع اصلاحات دموکراتیک فکر کنم.”

این قانون که در اصل دو سال پیش به نام قانون مردم (قانون مردم) وضع شده است ، همچنین کمیته های مستقل را قادر به تهیه پیش نویس مناطق کنگره می کند ،گروه های سیاسی را ملزم خواهد کرد که اهدا کنندگان اصلی خود را کشف کنند، الزاماتی را برای ایجاد می کند گزارش در مورد تبلیغات سیاسی در اینترنت و روسای جمهور را مجبور به افشای اظهارنامه مالیاتی خود کنید.

موضع جمهوری خواهان در جلسه قبل شدید بود. میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواه سنا آن را “قانون حمایت از سیاستمداران دموکرات” خواند و در سرمقاله گفت که دموکرات ها آنها به دنبال “تغییر قوانین سیاست آمریکا برای استفاده از حزب بودند

دموکرات ها برای انجام اصلاحات مجبورند از تعدادی از جمهوری خواهان حمایت کنند.  (AP)

دموکرات ها برای انجام اصلاحات مجبورند از تعدادی از جمهوری خواهان حمایت کنند. (AP)

آنها باید امتناع جمهوری خواهان را برگردانند

اگرچه دموکرات ها برای اولین بار پس از یک دهه کنگره را کنترل کرده اند ، اما تصویب این ابتکار به این بستگی دارد که آیا جمهوری خواهان کافی را ترغیب کنند که در پیشنهادی که بارها رد کرده اند ، تجدید نظر کنند.

حامیان می گویند این لایحه مهمترین طرح رأی گیری تحت قانون حق رای 1965 است.

دموکرات ها دو سال پیش قول دادند که این پیشنهاد را در اولویت قرار دهند و در این ماه مجدداً آن را با عنوان “HR 1” معرفی کردند و بر اهمیت آن برای حزب تأکید کردند.

ورود جو بایدن به کاخ سفید اصلاح دموکراتیک در سیستم انتخابات را تسهیل کرد.  (خبرگزاری فرانسه)

ورود جو بایدن به کاخ سفید اصلاح دموکراتیک در سیستم انتخابات را تسهیل کرد. (خبرگزاری فرانسه)

مردم فقط می خواهند بدون اینکه یک آزمون باشد ، رأی دهند“سخنگوی حزب دموکرات جان ساربانس گفت ، که اصلی ترین حامی مالی در مجلس عوام است. “شگفت آور است که در ایالات متحده ، شما هنوز هم باید مانعی را مانور دهید تا به صندوق رأی بروید.”

بر اساس برنامه های فعلی ، مجلس نمایندگان احتمالاً در هفته اول فوریه بحث خواهد کرد.

کلوبوچار ، که انتظار می رود رئیس بعدی کمیته باشد ، گفت که کمیته قوانین سنا یک پیشنهاد مرتبط را در مجلس بالا بررسی خواهد کرد ، و دور دوم انتخابات می تواند به احتمال زیاد در ماه فوریه به سنا اجازه دهد.

با توجه به اینکه سنا به یقین مطمئناً رای گیری می کند ، یک رأی سریع قابل توجه خواهد بود رسیدگی به استیضاح ترامپ، تأیید نامزدهای ریاست جمهوری جو بایدن در کابینه و دور دیگری از کمک های اجتماعی برای مقابله با اثرات همه گیر.

اگرچه کشورها از مدت ها قبل رویه های مختلف رای گیری داشته اند ، اما انتخابات نوامبر 2020 نوسانات را نشان داد می تواند برای س questionال کردن نتایج استفاده شود.

امتناع دونالد ترامپ از پذیرش شکست ضربه ای به سیستم سیاسی آمریکا وارد کرد.  (AP)

امتناع دونالد ترامپ از پذیرش شکست ضربه ای به سیستم سیاسی آمریکا وارد کرد. (AP)

طرفداران این پیشنهاد ، از جمله سازمان های انتخاباتی و مدنی ، ده ها مورد از انتخابات را ذکر می کنند که قوانین رویه ای را زیر سوال می برند ، از جمله اینکه آیا برگه های رای گیری در روز انتخابات باید شمارش شود

آنها همچنین پس از انتخابات ، به ابتکار ترامپ و متحدانش ، برای بطلان میلیون ها رای مشروع ، به دادخواهی روی آوردند. بیشتر این درخواستها معطوف به تغییرات انتخاباتی بود که سعی در تسهیل روند رای گیری داشتند.

از جمله این تغییرات قانونی است که قبل از همه گیری توسط قانونگذار پنسیلوانیا تحت کنترل جمهوریخواهان تصویب شد تا آراots غیرحضوری در دسترس همه رأی دهندگان ثبت شده ای باشد که آنها را درخواست کرده اند.

مقامات دولتی و انتخاباتی بارها آن را توصیف کرده اند امن ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده. حتی دادستان کل سابق بیل بار ، متحد ترامپ ، قبل از ترک دفتر گفت هیچ مدرکی از تقلب وجود ندارد که نتیجه را تغییر دهد.

“استراتژی دروغگویی در مورد تقلب در انتخابات ، مشروعیت بخشیدن به نتیجه و تلاش برای سرکوب آرا ، به عنوان یک حمله غیرقانونی به دموکراسی ما ارائه شد ، همانطور که واقعاً است. و من فکر می کنم که این درهای بیشتری برای گفتگوی واقعی در مورد چگونگی اصلاح سیستم رأی گیری و خلاص شدن از شر این سرطان باز می کند. “

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *