بقایای سومین دانشجویانی را که در سال 2014 در آیوتسیناپا گم شده اند شناسایی می کند

[ad_1]

کارآگاهان بقایای دانش آموز سوم را پیدا کردند ، از گروه 43 نفره در سپتامبر 2014 ناپدید شد در جنوب مکزیک ، Centro Prodh ، یک سازمان حقوق بشر به نمایندگی از اعضای خانواده ، روز سه شنبه اعلام کرد.

است برای Josivani Warriorیک منبع از مرکز پرود به خبرگزاری فرانسه گفت ، بقایای وی توسط دانشگاه اتریش اینسبروک شناسایی شد.

گررو می پیوندد کریستین آلفونسو رودریگز تلومبر و الکساندر مورا وننسیو ، قبلاً توسط م Instituteسسه ژنتیک همان دانشگاه شناسایی شده بود.

به همین منظور ، دادستان کل مکزیک به این موسسه اعزام شد تکه های استخوان در شهرداری کوکولا (ایالت گوئررو ، جنوب) یافت می شود.

در زمان دولت رئیس جمهور انریکه پنا نیتو (2012-2018) ، دادستان ها گفتند که او چنین کرده است سرنخ های شناسایی وقتی ما اطلاعات داریم توسط Jossivani Guerrero گلزنی کردیم.

پرونده آیوتزیناپا پس از رئیس جمهور فعلی ، آندرس مانوئل لوپز اوبرادور و دادستانی ، روند جدیدی به خود گرفت. به اصطلاح “حقیقت تاریخی” را دور بریزید، که هدف آن بسته شدن پرونده بود و طبق آن ناپدید شدن پرونده انحصاری قاچاقچیان مواد مخدر است.

طبق نسخه دولت قبلی ، بقایای 43 دانش آموز پس از سوزاندن در محل دفن زباله ، در دره ای معروف به La Carnicería در 800 متری رودخانه Cocula ریخته شد.

اطلاعات

دادستان عمر گومز Trejo از دادستانی کل در روز سه شنبه در بیانیه مطبوعاتی توضیح داد که مهره “هیچگونه تغییر حرارتی ، یعنی قرار گرفتن در معرض آتش سوزی” ایجاد نمی کند“و اینکه در مکانی غیر از مکانی که طبق گفته دولت قبلی ، دانشجویان سوزانده شده بودند پیدا شده است. وی همچنین ابراز تأسف می کند که دادستانی قبلی در سال 2015 بدون هیچ گونه اطلاعات علمی شناسنامه ای را به Guerrero de la Cruz داد.

در 26 سپتامبر 2014 ، پلیس از شهر ایگوالا ، در ایالت جنوبی Guerrero ، دانشجویان را اسیر کرد شامل سایر شرکتهای امنیتی و جنایتکاران. دولت انریکه پنا نیتو (2012-2018) اطمینان داد که جوانان به جرایم سازمان یافته تحویل داده شدند که منجر به کشته شدن آنها شد ، 43 جسد محل دفن زباله را در شهرداری همسایه کوکولا سوزاند و بقایای آن را در رودخانه مجاور ریخت.

با این حال ، این نسخه ، سپس به عنوان “حقیقت تاریخی” واجد شرایط شد ، کنار گذاشته شد زیرا ، گرچه در دسامبر 2014 دانش آموز اول ، الكساندر مورا ، توسط استخوانی كه در كیسه ای پیدا شده بود كه در كنار رودخانه پیدا شده بود ، شناسایی شد ، اما كیفرخواست حاضر تأیید كرد كه این یافته “یك محیط است.”

شواهد دیگری که “حقیقت تاریخی” را نفی کرد این بود که استخوانی که دانشجوی دوم ، مسیحی آلفونسو رودریگز تلومبر ، با او در اواسط سال 2020 شناسایی شد ، در جای دیگری واقع شده است از محل تخلیه کوکولا به نام “La Carnicería” ، جایی که مهره Guerrero de la Cruz نیز پیدا شد.

دادستان گومز Trejo اضافه کرد که این تجزیه و تحلیل های اخیر همچنین شناسایی رودریگز تلومبره با بقیه پاشنه آشیل او را تأیید کرد. در همان مکان پیدا شده است.

برای فرانسیسکو کاکس ، یک متخصص مستقل از کمیسیون بین آمریکایی حقوق بشر که تحقیقات را همراهی می کند ، داده های جدید فقط تأیید می کنند که نسخه رسمی قبلی “تلاش برای اجرا شد.”

جزئیات دیگر در این زمینه این است که دادستان کل سابق جمهوری ، آرلی گومز ، Guerrero de la Cruz را در سپتامبر 2015 توسط یک بقایای موجود در کیسه ای که در کنار رودخانه پیدا شده بود ، شناسایی کرد ، اگرچه کارشناسان پزشکی قانونی همراه خانواده ها تأکید کردند که آزمایشی که در آن زمان انجام شده است من اطمینان علمی کافی نداشتم.

بنابراین ، دادستانی برای این کار توصیه شد قبول نیست به عنوان مشخص شده است گومز Trejo ، گوئرو د لا کروز ، روز سه شنبه یادآوری کرد ، و “با این وجود ، مقامات دادستانی کل وقت تصمیم گرفتند بیرون بیایند و نتیجه ای را منتشر کنند که جای تردید باشد.”

از زمان به قدرت رسیدن آندرس مانوئل لوپز اوبرادور در دسامبر 2018 ، تحقیقات از سر گرفته شده است. کمیسیون حقیقت ایجاد شده است ، جستجوهای تکمیلی انجام شد و اقدامات کلیدی علیه دو مقام آغاز شد: رئیس پلیس وزیر فدرال برای شکنجه و یک کارآگاه برای جعل اسناد.

یکی از نمادین ترین پیشرفت ها ، حکم بازداشت مواد ادعایی و نویسندگان فکری وقایع بود از جمله پلیس فدرال و ارتش ، دو نیرویی که تاکنون قابل لمس نبوده اند.

برخی از این افراد هنوز آزاد هستند ، مانند توماس زرون ، رئیس سابق تحقیق در پرونده در زمان دولت پنا نیتو ، گفت عمدتا مسئول پنهان کاری است از ناپدید شدن

دادستانی مکزیک چندین قرار بازداشت صادر کرده است در برابر صفر ، که او در اسرائیل قرار می دهد.

منبع: AP و AFP

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *