“بسیار سرد ، بدون غذا ، بدون آب و با مردم گریان”

[ad_1]

به گفته کارلوس نوویو ، مدیر بخش اورژانس مادرید ، بیش از 1500 وسیله نقلیه در مادرید گرفتار شده اند ، بیشتر آنها در جاده های کمربندی شهر و در بزرگراه منتهی به مناطق کاستیا-لا مانچا و اندلس در جنوب هستند. . در بسیاری از موارد ، وضعیت چشمگیر بود.

“بسیار سرد است ، بدون غذا ، بدون آب ، مردم گریه می کنند و نمی دانند چه زمانی می توانیم ترک کنیم. برف بسیار زیبا است ، اما من به شما می گویم هنگامی که تمام شب را در زیر برف مدفون می کنید بسیار ناخوشایند است. 12 ساعت خیلی سخت بود– می گوید ساندرا مورنا ، که بیشتر جمعه شب در ماشین خود حبس شده بود. یک واحد اورژانس ارتش به او کمک کرد تا به خانه برگردد.

ارتش به آزادی رانندگان و همراهان آنها کمک کرد. رانندگان آنها شب را بین ناامیدی ، آشتی و ناله گذرانیدند به دلیل تأخیر نیروهای اورژانس ، کاملاً تحت فشار فراوان درخواست های کمک قرار گرفته است.

وسایل نقلیه گرفتار طوفان برف در مادرید.  (خبرگزاری فرانسه)

وسایل نقلیه گرفتار طوفان برف در مادرید. (خبرگزاری فرانسه)

خوشبختانه ، من بنزین کافی داشتم که گاهی از گرمایش استفاده کنم. افرادی هستند که بدون سپرده مانده اند و از سرما مرده اند. من یخ زده و فرسوده هستم. ”گفت جیووانا آلفارو 58 ساله که به پژو خود پناه برد.

اسپرانزا مورنو 29 ساله هنگام بازگشت از محل کار در یک پیتزا فروشی در بوادیلا دل مونت در اتومبیل خود گیر کرده بود. “واقعاً ترسیده بودم. این هرگز برای من اتفاق نیفتاده است. من یک ماشین قدرتمند دارم ، اما سرما همچنان در حال خزیدن است و با رفتن جاده ، بزرگ و کوچک به یک اندازه سر می خورند. این یک زمین یخ است. ” او در سحر نجات یافت.

در خانه های مادرید نیز اوضاع پیچیده است. “امروز صبح بدون آب بیدار شدیم. لوله ها کاملا یخ زده اند“، روزنامه ال موندو ، پدرو تامایو ، همسایه در خیابان Dulce Chacón ، در منطقه لاس تابلاس گزارش می دهد. در آنجا 240 خانه بدون آب مانده بودند زیرا سرما لوله ها را یخ زده بود.

این شدیدترین بارش برف در 50 سال گذشته در اسپانیا بود.  (AP)

این شدیدترین بارش برف در 50 سال گذشته در اسپانیا بود. (AP)

چندین محله در پایتخت وجود دارد که مشکل مشابهی دارند. آنها همچنین گرمایش ندارند زیرا یخ دهانه لوله های دیگ را مسدود کرد، که آب گرم در آپارتمان ها را نیز فراهم می کند.

برخی از آنها برای تلاش برای تهیه بطری های آب معدنی خارج می شوند. با 50 سانتی متر برف کار آسانی نیست. “کل خیابان صعب العبور است”همسایه ای در لاس تابلاس می گوید. مشکل دیگر باز نشدن مغازه ها است.

“ما هستیم جمع آوری برف برای داشتن آب برای پایه ها“میلا ، ساکن منطقه آلمنارا در تتوان را توضیح می دهد. ساکنان به شدت با تیم های اضطراری تماس می گیرند که همه تلاش خود را برای کمک به کار می گیرند.

“هیچ فروشگاه یا سوپرمارکتی در La Acebeda وجود ندارد و در حال حاضر جاده توسط برف مسدود شده و ما نمی توانیم با آب به شهرهای دیگر برویم. یکی از همسایگان در حال حاضر سعی دارد جاده را با اتومبیل خود پاک کند ، اما بارش برف بسیار سنگین است. “

DV

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *