برنامه عقیم سازی اجباری فوجیموری برای کاهش میزان زاد و ولد در بخشهای ضعیف آزمایش شده

[ad_1]

دادستان های پرو امروز دوشنبه اتهاماتی علیه رئیس جمهور پیشین آلبرتو فوجیموری ، وزرای بهداشت وی و سایر مقامات ارشد متهم به همدستی عنوان کردند. عقیم سازی اجباری هزاران زن بومی

فوجیموری ، 81 ساله ، به جرم جنایت علیه بشریت و فساد در زندان است و در حال محکومیت 13 ساله است.

در دهه 1990 ، در طی برنامه ای که توسط دولت رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری اجرا شد ، تقریباً 350،000 زن و 25،000 مرد عقیم شدند. کاهش میزان زاد و ولد. این برنامه بر روی مردم بومی و ساکنان متمرکز است فقیر در مناطق روستایی کشور

حدود 2073 زن این موضوع را در مقابل گروه های محلی و بین المللی حقوق بشر محکوم کرده اند لوله هایشان بسته شده بود بدون اطلاع و رضایت شما و حداقلs 18 درگذشت در نتیجه جراحی هنوز 1307 شکایت در دادگاه در جریان است.

فوجیموری ، 81 ساله ، در زندان است و به جرم جنایت علیه بشریت به 13 سال حبس محکوم شده است.  عکس: dpa

فوجیموری ، 81 ساله ، در زندان است و به جرم جنایت علیه بشریت ، 13 سال زندان محکوم می کند. عکس: dpa

جلسه دادرسی مجازی امروز صبح توسط قاضی رافائل مارتین مارتینز از اداره عملیات ویژه ملی (DIROES) پلیس آیت ویتاره ، محل اقامت رئیس جمهور پیشین ، برگزار شد. تلویزیون RPP گزارش داد که این اتهامات توسط دادستان پابلو اسپینوسا پشتیبانی می شود.

جنایات علیه بشریت

این کیفرخواست اجازه می دهد تا تحقیق در مورد واقعیت ها به عنوان جنایاتی علیه بشریت تا متهمان متهم ، به محاکمه و محکوم شوند.

آنها انتظار عدالت دارند هزاران قربانی در طی دو تحقیق مقدماتی مالی ، علاوه بر موارد ثبت شده در ثبت ملی قربانیان عقیم سازی اجباری (REVIESFO).

دو مورد از جدی ترین موارد مربوط به سلیا راموس و مامریتا مستانزا است که به دنبال آن منجر به جراحات جدی شده است ، در حالی که دیگران مانند ویکتوریا ویگو و اینس کاندوری زنده مانده اند ، گرچه با عواقب جدی

رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری.  عکس: AP

رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری. عکس: AP

وکیل تحقیق در مورد حمایت از حقوق زنان (DEMUS) ، ماریا ایزابل سدانو ، بر اهمیت انجام تحقیقات بی طرفانه ، بدون ایجاد تبعیض علیه قربانیان و احیای مجدد آنها تأکید کرد ، با این تفاوت که تحقیقات به سرعت انجام می شود.

وی گفت: “ما امیدواریم که حق آنها در ترجمه به زبان مادری تضمین شود تا بازماندگان و خانواده های آنها در چنین لحظه حساس احساس بیگانگی نکنند و برای آنها بسیار جنگیده اند.”

علاوه بر فوجیموری ، اتهاماتی علیه وزیران بهداشت سابق ادواردو یونگ موتا ، مارینو کوستا بائر و الخاندرو آگیناگا نیز تشکیل شده است ، که به عنوان همدستان در متن نقض جدی حقوق بشر. اتهامات مشابهی علیه Segundo Henry Aliaga Pinedo ، Enrique Octavio Marroquín Osorio ، Magda Isabel Gonzales Carrillo و Ulises Jorge Aguilar در پرونده Mamérita Mestanza تشکیل خواهد شد.

مارسیا ، امیلیا و ماریسلا مونزون راموس ، دختران سلیا راموس ، خواستار تحقیقات سریع و دقیق قضایی درباره عدالت ، عشق و یاد مادرشان و همه قربانیان عقیم سازی اجباری سیاست دولت فوجیموری هستند.

dpa

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *