برنارد آرنو کیست ، نماد مارک تجاری لوکس که توسط جف بزوس ، تاج و تخت ثروتمندترین مرد جهان به چالش کشیده شد

[ad_1]

لیست ثروتمندترین افراد جهان که توسط مجله فوربس تهیه شده است ، امروز دوشنبه با در وهله اول سرنشین جدید: برنارد آرنو ، تاجر 72 ساله فرانسوی ، رهبر گروه LVMH (لویی ویتون موت هنسی) ، آیکون در بازار جهانی مارک های لوکس.

با این حال ، “قانون” آرنو کوتاه بود. در یادداشتی در مورد ظهور این تاجر ، فوربس روز دوشنبه یک به روز رسانی ارائه داد ، جایی که او توضیح داد که تمام روز جف بزوس او جای خود را به مرد با بیشترین پول برگرداند در جهان.

لیست به روز شده خالق آمازون را در بالای کوه میلیاردرها نشان می دهد ، با ثروت 188000 میلیون دلار تخمین زده شده است ، پس از او آرنو صاحب 187 میلیارد دلار است. این تریبون توسط الون ماسک ، خالق برند تسلا ، با ثروت 150 هزار میلیون دلار تکمیل شد.

فضای داخلی فروشگاه لوکس Samaritaine ، یکی از خانه هایی که توسط گروه LVMH اداره می شود ، متعلق به Bernard Arnault.  عکس: بلومبرگ

فضای داخلی فروشگاه لوکس Samaritaine ، یکی از خانه هایی که توسط گروه LVMH اداره می شود ، متعلق به Bernard Arnault. عکس: بلومبرگ

جدا از مدت کوتاهی که آرنو در شماره یک گذراند ، افزایش ثروت او در سال گذشته قابل توجه بوده است. در مارس 2020 ، ثروت آن 76،000 میلیون دلار بود ، رقمی که به 187،000 میلیون دلار رسیده است جهش 110 هزار میلیون دلاری در مدت 14 ماه.

بالا بردن رتبه بندی مارک های لوکس یکی از پدیده های اقتصادی همه گیر است. از این نظر ، گروه LVMH آرنول ، صاحب مارک هایی مانند Fendi ، Christian Dior و Givenchy ، ممکن است بیشترین پیروزی را داشته باشد.

طبق گزارش مجله فوربس ، قیمت سهام LVMH در ساعات اولیه دوشنبه 0.4٪ افزایش یافت و ارزش این گروه را به 320 میلیارد دلار و ثروت مالک رساند. تا در عرض چند ساعت از بزوس پیشی بگیرد قبل از اینکه سفارش در طول روز معکوس شود.

LVMH ، یک مجتمع تجاری که حدود 60 شعبه تابعه را اداره می کند ، در مجموع 75 مارک لوکس به فروش می رساند علاوه بر مارک های فوق الذکر ، مارک جیکوبز ، استلا مک کارتنی ، لورو پیانا ، کنزو ، سلین ، فنتی ، پرنسس قایق های بادبانی و بولگاری را نیز شامل می شود.

نمای شیشه ای فروشگاه ساماریتین در پاریس ، که توسط گروه LVMH Moet Hennessy اداره می شود.  عکس: بلومبرگ

نمای شیشه ای فروشگاه سامریتین در پاریس ، که توسط گروه LVMH Moet Hennessy اداره می شود. عکس: بلومبرگ

تاجر از نوسان

برنارد ژان اتین آرنو در سال 1949 در روبای ، شهرداری در شمال فرانسه متولد شد. در سال 1971 ، او شروع به کار برای پدرش کرد ، که یک شرکت ساختمانی مرفه را تأسیس کرد ، که آرنو بین سالهای 1978 و 1984 رهبری آن را بر عهده خواهد داشت..

در سال 1984 ، آرنو جهشی از دنیای ساخت و ساز و املاک و مستغلات به دنیای مد و لوکس انجام داد. وی موفق شد 80 میلیون دلار مورد نیاز برای خرید Boussac Saint-Frères ، یک شرکت نساجی که در حال حاضر ورشکسته است اما او صاحب خانه کریستین دیور بود.

در سال 1987 ، آرنو LVMH را ترک کرد و روند بزرگ سازی را آغاز کرد که منجر به شکل گیری آن می شود. امپراتوری مارک های لوکس که گروه در حال حاضر برای آنها شناخته شده است.

بین سالهای 1989 و 2001 ، آرنول فرایندی را فرمان داد که طی آن فروش و سود سالانه LVMH در طول سال 5 برابر افزایش یافت. ایده او برای متحد کردن بسیاری از مارک های لوکس تحت یک نام تجاری الهام بخش سایر شرکت های مشابه است ، مانند کنگره های کرینگ و ریچمونتt انجام همان کار.

این کارآفرین نیز یکی از معمارانی محسوب می شود که به احیای مدل هایوت بزرگ اروپا کمک کرد، طراحان مشهوری مانند جان گالیانو و الكساندر مک كوئین را تبلیغ می كند.

همچنین ببینید

رتبه بندی فوربس: جف بزوس ثروتمندترین مرد جهان است و کارلوس اسلیم رهبر 51 میلیونر لاتین لیست سالانه است

رتبه بندی فوربس: چه کسی ثروتمندترین مردان جهان و ستاره ای است که وارد این لیست شده است

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *