برزیل در همه گیر ویروس کرونا فرو می رود

[ad_1]

فاولا تقریباً یک شب در اواسط بیماری همه گیر ظاهر شد ، زمانی که مردم شروع به استفاده از آن کردند تخته های چوبی در محل دفن زباله برای ساختن پادگان در یک مکان خالی در سن پابلو پیدا شده است.

Geovani de Souza و همسر باردار وی از جمله 200 خانواده ای بودند که در شش ماه گذشته در آنجا ساکن شدند فاجعه از نظر اقتصادی توسط COVID-19 ایجاد می شود.

دی سوزا ، که اکنون وقتی می تواند به عنوان آجرکار کار می کند ، گفت: “من نمی توانستم اجاره خانه را بدون شغل پرداخت کنم و آنها ما را از محل زندگی ما بیرون کردند. ما این راه حل را در اینجا یافتیم. بسیاری از داستان های مشابه

جئووانی د سوزا.  خانواده وی یکی از صدها نفری است که اکنون در فاولا زندگی می کنند.  عکس: AP

جئووانی د سوزا. خانواده وی یکی از صدها نفر است که اکنون در فاولا زندگی می کنند. عکس: AP

ظاهر ناگهانی فاولا پنها برزیل این منعکس کننده افزایش فقر است زیرا دولت یکی از سخاوتمندترین برنامه های امدادی اقتصادی ویروس کرونا را لغو می کند.

این امر فقرا را در رحمت خود قرار داد افزایش قیمت مواد غذایی ، با بدتر شدن بازار کار. و هیچ چشم اندازی برای واکسیناسیون انبوه در کوتاه مدت وجود ندارد.

سرجیو واله از شرکت مشاوره MB Associated در سائو پائولو گفت: “مزایای آن برای دولت کمتر و روند بهبودی دشوارتر خواهد بود.” قیمت مواد غذایی افزایش یافته است … زنده ماندن دشوار خواهد بود. “

    واکسیناسیون در آمریکای لاتین

سال گذشته ، دولت برزیل 300،000 میلیون ریال سرمایه گذاری کرد (55 میلیارد دلار) برای کمک به 68 میلیون نفر ، یک سوم جمعیت.

در حالیکه رئیس جمهور جائر بولسونارو محدودیت های ویروس را محکوم کرد ، این پول فعالیت اقتصادی را افزایش داد. رکودی که برزیل به دلیل شیوع همه گیر متحمل شد 4.1٪ است، کمتر از کشورهای منطقه ، که برخی از اقتصادها دو بار کوچک شده اند.

اما دولت این مزایا را متوقف کرد در پایان سال گذشته ، اولویت دادن به بودجه عمومی مخدوش و عدم انتظار سونامی وحشیانه در ژانویه.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


آبنما: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

او سود خود را در ماه آوریل از سر گرفت ، اگرچه تنها به دو سوم مردم رسید و آنها را تقسیم كرد پول کمتر نسبت به قبل.

بیکاری و فقر

بازار کار از هم پاشیدمطابق مقایسه بین المللی منتشر شده در 14 مه توسط یک م instسسه تحقیقات دولتی ، مانند سایر اقتصادهای آمریکای لاتین با یک بخش غیررسمی بزرگ.

بین دسامبر و فوریه ، نرخ کم کاری به علاوه اشتغال به علاوه اشتغال کم ، قابل مشاهده و نامرئی به 29.2٪ افزایش یافته است ، بالاترین سطح برای این دوره از سال 2012 ، طبق موسسه ملی آمار. این شامل بیکاری 14.4 درصدی است که به گفته واله حتی بیشتر افزایش می یابد.

فقر – ​​افرادی که کمتر از حداقل دستمزد زندگی می کنند در سه ماهه اول سال 2021 به بالاترین سطح خود رسیده اند حداقل نه سال، طبق گفته مارسلو نری ، مدیر مرکز سیاست های اجتماعی بنیاد Getulio Vargas ، پس از افت شدید در سال گذشته.

ترزا كمپلو ، وزیر پیشین توسعه اجتماعی ، گفت: ناامنی غذایی افراد در بخش غیررسمی چهار برابر بیشتر از افرادی است كه مشاغل رسمی با دستمزد ثابت دارند.

نمای هوایی فاولای پنها در سائو پائولو.  عکس: AP

نمای هوایی فاولای پنها در سائو پائولو. عکس: AP

كمپلو گفت: “این نشان می دهد كه مارك های زایمان چقدر خطرناک است ، زیرا بسیاری از محافظت ها برداشته شده است.” حتی کسانی که کار خاصی انجام می دهند و بیشتر در معرض ویروس هستند ، زنده هستند تقریبا در همان شرایط بد مثل بیکاران “

پیشرفت تورم

درآمد کاهش می یابد و قیمت ها در حال افزایش است. تورم با سریع ترین سرعت از سال 2016 در حال پیشرفت است 6.8٪ در 12 ماه گذشته ، هزینه غذاهای اساسی مانند کاساوا 18 درصد ، غذاهای برنج 57 درصد و غذاهای لوبیا 51 درصد افزایش یافته است.

ساکنان فاولاس کمک مالی دریافت کنید غذای سازمانهای غیرانتفاعی مانند ریودوپاس آنتونیو کارلوس کوستا ، بنیانگذار آن ، گفت که گاهی اوقات مردم با سپاس گریه می کنند.

وانیا هلنو دوس ریز ، 52 ساله ، گفت که امداد سال گذشته به او اجازه داده است که تمیز کردن خانه ها را متوقف کند ، اما او باید این کار را تا پایان سال دوباره انجام دهد. او و شوهرش ، پدرو ، استاد ، آنها گوشت نمی خورند برای هفته ها. آنها مرغ ، تخم مرغ ، برنج و لوبیا می خورند.

آنا کارولینا سیلوا ، که کار خود را از دست داد ، در فاولای سان پابلو.  عکس: AP

آنا کارولینا سیلوا ، که کار خود را از دست داد ، در فاولای سان پابلو. عکس: AP

دوس ریس در یک سوپرمارکت در همان حوالی گفت: “پدرو دوست دارد صبح ها زیاد غذا بخورد ، اما اکنون سعی می کند به جای دو عدد فقط یک نان بخورد تا دیگری را برای شب نگه دارد.” هلیوپولیس ، بزرگترین فاولای سن پابلو.

وی افزود: “كاش می توانستم در خانه بمانم. اما نمی توانم.” “من تا آنجا که می توانم از خودم محافظت می کنم. من افرادی را می شناسم که به دلیل پوکی درگذشتند. اما من هم نمی توانم مرا گرسنه بدار

روزی دو هزار کشته

شیوع ویروس در سال جاری تسریع شده است و در چهار ماه اول سال 2021 تعداد کشته ها بیشتر از کل سال 2020 است. روزانه 2000 نفر می میرند، رقمی که فقط هند از آن پیشی می گیرد.

کشورهای همسایه نیز رنج می برند. براساس پورتال آماری دنیای ما در داده ها ، برزیل و پنج کشور دیگر در آمریکای لاتین و کارائیب بالاترین سرانه مرگ و میر در جهان را دارند.

محصول ناخالص منطقه ای توافق 7.4٪ در سال 2020 ، که به گفته بانک توسعه بین آمریکایی ، بدترین سال از سال 1821 بود ، در آن کشورها خود را از زیر یوغ استعمار آزاد کردند.

“در سال 2019 ، منطقه با یک موتور خراب پرواز کرد. در سال 2020 موتور دیگر خراب شد“، اریک پارادادو ، اقتصاددان ارشد IDB در گزارشی در ماه مارس گفت.

“چالشی که اکنون با آن روبرو هستیم این است هواپیما را به مقصد برسانید با خیال راحت ، مسافران را نجات داده و اقدامات لازم را انجام دهید. “

افراد ثروتمند منطقه برای واکسیناسیون به ایالات متحده سفر می کند و فقرا در معرض برنامه های محلی واکسیناسیون قرار می گیرند.

یک زن و کودک یک ساله اش در فاولای ریودوژانیرو.  عکس: AP

یک زن و کودک یک ساله اش در فاولای ریودوژانیرو. عکس: AP

بیشتر کشورها واکسن کافی ندارند ، اما به طور خاص برزیل به آن اجازه می دهد تا دوز مصرف کند. در AstraZeneca سخت شرط ببندید ، و هنگامی که مشکلات عرضه به وجود آمد ، او فقط به واکسن چینی CoronaVac روی آورد.

تولید محلی هر دو واکسن بود متوقف شد هفته گذشته به طور موقت.

تا فوریه بود که دولت شروع به امضای توافق نامه با سایر تأمین کنندگان کرد ، برای دستیابی به مقادیر قابل توجه در کوتاه مدت خیلی دیر بود. فقط 8.9٪ از جمعیت واکسینه شده است.

“بهترین سیاست اقتصادی که امروز داریم واکسیناسیون انبوه“آدولفو ساکسیدا ، وزیر سیاست اقتصادی برزیل در 18 مه در یک کنفرانس خبری گفت.

“برای اطمینان از بازگشت مطمئن به کار ، مردم باید سریع واکسینه شوند.”

وال ادعا می کند که مردم به آن عادت کرده اند کاری را که باید انجام شود انجام نمی دهد حاوی ویروس ، احتمال بروز موج جدیدی از عفونت های COVID-19 در سه ماهه سوم را افزایش می دهد.

تعلیق کامل کمک

در اوایل سپتامبر ، تخفیف کمتری که اکنون مردم دریافت می کنند متوقف می شود ، مگر اینکه دولت این کار را انجام دهد. تن دادن به فشار و تصمیم به تمدید آنها می گیرد.

كمپلو ، وزیر پیشین توسعه اجتماعی ، گفت: “همه چیز نشان می دهد كه اوضاع اجتماعی بدتر خواهد شد.”

“برزیل در سال 2021 بسته می شود سطح نابرابری از سال 1990 دیده نشده است. “

آسوشیتدپرس

ap

همچنین ببینید

یتیمان ویروس کرونا ، درامی دیگر از بیماری همه گیر در برزیل

باز و بسته: سیستم ویژه ای که ونزوئلا نیز برای مقابله با بیماری همه گیر ویروس کرونا استفاده می کند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *