برزیل در حال خرید 2 میلیون واکسن از آکسفورد است و دریافت آنها را از اواسط ماه جاری آغاز می کند

[ad_1]

برزیل روز سه شنبه این موضوع را تأیید کرد دو میلیون دوز واکسن خریداری خواهد کرد علیه ویروس کرونا ویروس آزمایشگاه AstraZeneca و دانشگاه انگلیس آکسفورد ، تولید شده در هند و که در اواسط ژانویه وارد کشور شما می شود. آرژانتین که این واکسن را در آزمایشگاه گارین تولید می کند ، تا مارس دریافت نخواهد کرد.

وزارت امور خارجه برزیل با انتشار بیانیه ای توضیح داد كه منع رسمی فروش دوز واكسن تولید شده در این كشور آسیایی توسط دولت هند وجود ندارد ، همانطور كه ​​روز قبل گزارش شد.

در این گزارش آمده است: “دبیر بهداشت السیو فرانكو روز گذشته با سفیر هند در برزیل برای گفتگو در این باره دیدار كرد. سفارت برزیل در دهلی نو از طرف خود برای افزایش اهمیت واكسیناسیون در برزیل دائماً با مقامات هند در تماس است.” در بیانیه

در همین راستا ، وزارت امور خارجه برزیل تصریح کرد که مذاکرات بین بنیاد Oswaldo Cruz (Fiocruz) ، بزرگترین مرکز تحقیقات پزشکی در آمریکای لاتین و موسسه سرم در هند ، برای واردات دوز واکسن ، در حال انجام است. “مرحله پیشرفته ، با تاریخ تحویل احتمالی در اواسط ژانویه”.

توافق اولیه ، که آخر هفته گذشته توسط تنظیم کننده برزیل تصویب شد ، خواستار واردات 2 میلیون دوز واکسن بود ، اما خرید حتی بیشتر خواهد بود: در کل بیش از 100 میلیون دوز وجود دارد از واکسن آکسفورد آنهایی که برزیل تحت این پیمان خواهد داشت.

اما دولت جائر بولسونارو نیز با مجوز تولید واکسن در کشورش موافقت کرده است و ورود تجهیزات از آخر هفته آینده به ریودوژانیرو آغاز می شود.

با این حال ، این دارو هنوز برای تلقیح در برزیل توسط سازمان نظارت بر بهداشت ملی (Anvisa) ، نهاد نظارتی این کشور تأیید نشده است. اما محاسبه شده است که به زودی حل خواهد شد.

واکسن AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد نیز در آرژانتین ، در آزمایشگاهی در گارین ، بوینس آیرس تولید می شود ، اما اگرچه دولت آلبرتو فرناندز خرید چندین میلیون دلار را امضا کرده است ، این مبلغ فقط در ماه مارس وارد کشور می شود.

تا اواسط ماه جاری ، حدود ده میلیون واکسن این کشور به مکزیک منتقل می شود ، و طبق توافق اولیه ، قبل از توزیع در سراسر آمریکای لاتین ، به جز برزیل ، ارزیابی و بسته بندی می شود.

به همین دلیل ، دولت برزیل به آزمایشگاه هند روی آورد ، آزمایشگاهی که آن را تولید می کند و قبل از آرژانتین تحویل می گیرد.

علاوه بر خرید واکسن آکسفورد توسط دولت برزیل ، ایالت سائوپائولو توافق نامه ای را با آزمایشگاه چین امضا کرده است سینوواک برای به دست آوردن 46 میلیون دوز ، که 40 میلیون آن در کشور آمریکای جنوبی توسط موسسه بوتانتان تولید و بسته بندی می شود.

فرماندار سائوپائولو و وزیر بهداشت ، به دنبال توافق برای خرید واکسن از سینوواک.  عکس رویترز.

فرماندار سائوپائولو و وزیر بهداشت ، به دنبال توافق برای خرید واکسن از سینوواک. عکس رویترز.

این واکسن هنوز در تنظیم کننده ثبت نشده است ، اما خوآو دوریا ، فرماندار سن پابلو ، رقیب سیاسی رئیس جمهور بولسونارو ، معتقد است که کمپین تلقیح 25 ژانویه آینده آغاز می شود. بوتان هشدار داده است كه قصد دارد ثبت واكسن چيني را در روزهاي آينده به Anvisa ارائه دهد.

سرانجام ، دولت ملی با تهیه کنندگان سرنگ ، سه شرکت برزیلی ، تهیه 30 میلیون تجهیزات تزریق و صادرات سوزن و سرنگ موافقت کرد.

این تصمیم در تاریخ 31 دسامبر اتخاذ شد ، در سال 2020 محصولات محلی بدون هیچ گونه کنترلی به خارج از کشور فروخته شد.

در همین حال ، ایده دولت برزیل این است که واکسیناسیون را در سطح ملی بین 20 ژانویه تا 10 فوریه شروع کند ، این نیز بستگی به تهیه واکسن دارد.

این کشور در حال حاضر بیش از 7 میلیون مورد تأیید شده و نزدیک به 200000 مورد مرگ 19 ساله دارد.

با اطلاعات آژانس ها

LP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *