برای دستور دادن به حریف الکسی ناوالنی برای یک ماه بازداشت

[ad_1]

رهبر مخالف روسیه الکسی ناوالنی وی پس از حضور در این دوشنبه قبل از قاضی که قرار بود درباره سرنوشت ناوالنی تصمیم بگیرد ، که یکشنبه پس از ورود به مسکو بازداشت شد ، به مدت یک ماه بازداشت خواهد شد.

ناوالنی ناشی از صرف بیش از چهار ماه در بهبودی از تصویر شدید مسمومیت است که وی به دلیل سرزنش دولت ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور ، که این ادعاها را رد کرده است.

تصمیم قاضی برای حبس کردن وی یک دادگاه مجازی است که در یک ایستگاه پلیس انجام شده است ، کاری که غیرقانونی است ، ناوالنی و وکلایش محکوم کردند. به دلایل بهداشتی هیچ روزنامه نگاری اجازه ورود به اتاق را نداشت.

پس از تصمیم ، ناوالنی روس ها را صدا کرد تا “به خیابان ها بیایید” در ویدئویی که دقایقی قبل از تصمیم دادگاه منتشر شد ، وی را در بازداشت تا 15 فوریه نگه دارد.

“آنچه این راهزنان (در قدرت) بیشتر از آن می ترسند ، شما قبلاً می دانید این است که مردم به خیابانها می آیند (…) ، بنابراین نترس ، به خیابان ها برو ، نه برای من ، بلکه برای تو ، برای آینده شما ، “او می گوید.

مخاطب متعجب

خبر دادرسی روز دوشنبه توسط وکیل وادیم کوبزوف منتشر شد ، وی نامه ای از نیروهای امنیتی در توییتر منتشر کرد مبنی بر اینکه دادگاه در خیمکی ، خارج از مسکو ، “درخواست بازداشت شهروند ناوالنی الکسی” را در ایستگاه پلیس بررسی می کند. جایی که رهبر بازداشت می شود

وکلای ناوالنی محکوم کردند که پس از بازداشت “غیرقانونی” وی در روز یکشنبه در فرودگاه مسکو ، اجازه ملاقات با وکلای خود را نداشت.

بنیاد مبارزه با فساد ، سازمانی که توسط ناوالنی تأسیس شد ، گفت: “او به طور غیرقانونی بازداشت شده است ، آنها مانع دیدن وکلای او می شوند.” دشمن شماره یک پوتین.

یک معترض خواستار آزادی ناوالنی است.  عکس: AP

یک معترض خواستار آزادی ناوالنی است. عکس: AP

در ساعات اخیر ، پیامدهای بین المللی جملاتی را توسط رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین و آلمان اضافه کرده است. که خواستار آزادی آنها شد.

وون در لاین در یادداشت رسمی گفت: “دستگیری الکسی ناوالنی را هنگام بازگشت به روسیه محکوم می کنم. مقامات روسی باید فورا او را آزاد کنند و از امنیت او اطمینان حاصل کنند” و افزود: “بازداشت مخالفان سیاسی مغایر با تعهدات بین المللی است.” برای روسیه “و اصرار بر” تحقیق دقیق و مستقل در مورد حمله “.

در همین حال ، هیکو مائیس ، صدراعظم آلمان ، به نقل از اروپا پرس ، گفت: “ناوالنی پس از بهبودی عمداً با اراده خود به روسیه بازگشت زیرا وی آن را خانه سیاسی و شخصی خود می داند. کاملاً غیرقابل درک است. “

برای دولت روسیه ، کشورهای غربی آنها به دنبال “جلب توجه هستند از بحران عمیق او “با انتقاد از بازداشت ناوالنی.

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه امروز در یک کنفرانس خبری گفت: “ما می بینیم که آنها چگونه از خبر بازگشت ناوالنی به روسیه سو advantage استفاده کردند. شما شادی ناشی از اظهار نظر را تقریباً یکسان می بینید.”

اسپوتنیک به نقل از وی گفت: “این یک لذت است زیرا به سیاستمداران غربی اجازه می دهد فکر کنند که از این طریق می توانند توجه را از بحران عمیقی که در آن مدل لیبرال توسعه قرار دارد منحرف کنند.”

در ماه اوت گذشته ناوالنی ، مخالف سرسخت پوتین ، ناگهان در پرواز از تومسک سیبری به مسکو احساس ناخوشی کرد ، بنابراین هواپیما در شهر اومسک روسیه سقوط کرد ، جایی که وی 48 ساعت در بیمارستان بستری بود. .

شریک ناوالنی موفق شد او را به برلین منتقل کند ، جایی که وی حتی در کما در بیمارستان بستری شد و توانست بهبود یابد.

سه آزمایشگاه اروپایی نتیجه گرفته اند که وی با آن مسموم شده است ماده نوروتوکسیک از نوع تازه کار و رهبر مخالفان دولت روسیه را از همان ابتدا مقصر دانستند.

با این حال ، روسیه همیشه مسمومیت ناوالنی را انکار کرده و اظهار داشت که در هنگام معالجه در روسیه ، ماده سمی از نوع نوویچوک در بدن او وجود نداشته است.

در اواسط ماه دسامبر ، پوتین گفت که این اتهام ناشی از “تحقیق” نیست بلکه “مواد سرویس های ویژه ایالات متحده” است و اظهار داشت که ناوالنی از سرویس های اطلاعاتی خارجی پشتیبانی می کند.

رئیس جمهور افزود که دادگستری روسیه نمی تواند تحقیقات جنایی درباره مسمومیت ناوالنی را به دلیل فقدان “شواهد مربوط” آغاز کند ، خواستار “حداقل یک نظر کتبی رسمی” در مورد این پرونده شد و تأکید کرد که هیچ کس نمی تواند “دلیل آن را توضیح دهد” هیچ کس مدرکی ارائه نداد.

منابع دولت روسیه تأیید کردند که گزارش های ارسال شده توسط آلمان “چیز جدیدی” به پرونده اضافه نمی کند.

اگرچه دادگستری روسیه تحقیق درباره ادعاهای مسمومیت ناوالنی را آغاز نکرده است ، اما “به دلیل کلاهبرداری گسترده” علیه او است.

طبق کیفرخواست ، حریف 356 میلیون روبل (حدود 4.3 میلیون دلار) در کمک های دریافتی برای اهداف شخصی هزینه کرد.

آژانس ها

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *