برای اولین بار ، پاپ فرانسیس قانون متعارف را تغییر داد و رسماً به زنان مکانی در محراب داد

[ad_1]

با تاریخی “Motu proprio”، پاپ کد قانون کانون را تغییر داد نهادینه شدن دسترسی زنان به دو سرویس ، “خواندن كلام خدا” (Lectorate) در هنگام جشن های مذهبی و در خدمات قبل از محراب (Akolit) یا به عنوان توزیع كننده های شادمانی. دبیرخانه ارتباطات آستان مقدس واتیکان گفت که این اقدامات “در بسیاری از جوامع در سراسر جهان جدید نیست” زیرا آنها اجازه اسقف ها را در هر مکان دارند.

اما اصلاح ماده 230 (1) قانون Canon به محراب ها نقش دارد رسما از زنان تاکنون ، آنها فاقد حکم سازمانی بودند و این وزارتخانه ها بودند مخصوص مردان است.

“Motu proprio” ، منتشر شده در این دوشنبه ، نامگذاری شده است روحیه دومینی وی از درخواستی که در سند نهایی سینود آمازون از 28 اکتبر 2019 ارائه شد استقبال کرد. پدران این سیندو از فرانسیس خواستند که به زنان اجازه دسترسی به “وزارتخانه های سخنرانی و همکاران” را بدهد. آنها همچنین خواستار ایجاد وزارت زنان “رهبر جامعه” شدند.

“خدمات صلح مبتنی بر راز غسل تعمید ممکن است به هر فرد مومن ، زن یا مردی واگذار شود.”

پاپ فرانسیسکو

پونتیف

در سند نهایی سینود به صراحت تأیید دیوان بانوی دائمی زنان درخواست نشده است ، اما او آن را ذکر می کند.

پاپ آرژانتین سپس آن درخواست ها را مسدود کنیدکه شامل تشریفات مردان متاهل در مناطق دور افتاده آمازون است.

به گفته پانسیون ، تأیید پیشنهاد سند نهایی سینود آمازون در مورد وزارتخانه هایی که حضور زنان در جشن های مذهبی را رسمیت می بخشند ، نتیجه “توسعه اعتقادی” است که در سال های اخیر اتفاق افتاده است. در این رابطه ، وی تأکید می کند که این امر وزارتخانه های خاصی را که باید کشیش شوند ، از سایر کسانی که غسل ​​تعمید دارند ، متمایز می کند.

پاپ توضیح داد: “خدمات صلح مبتنی بر راز غسل تعمید را می توان به همه مومنانی که مناسب هستند ، زن یا مرد ، سپرد.”

با استفاده از این دستورالعمل جدید از Bergoglio ، زنان می توانند به عنوان لخته ها عمل کنند.  عکس: AP

با استفاده از این دستورالعمل جدید از Bergoglio ، زنان می توانند به عنوان لخته ها عمل کنند. عکس: AP

متن جدید این مضمون در قانون متعارف به شرح زیر است: “افراد غیر قانونی که سن و شرایط تعیین شده توسط فرمان کنفرانس اسقفی را دارند ، می توانند از طریق آیین شرعی مقرر شده به وزارتخانه پایدار خواننده و آکولیت دعوت شوند. با این حال ، گردهمایی این وزارتخانه ها به آنها حق حمایت یا پاداش كلیسا را ​​نمی دهد.

اکنون زنان می توانند به عنوان لشکرکشی ، تعمید گرفته که می توانند در شرایط اضطراری به عنوان وزیر بدون دستورات معنوی عمل کنند ، اداره مسجد مقدس و انجام توابع در مقابل محراب. این نقشی کلیسایی است که عوام می توانند به طور نهادی در گذشته ایفا کنند.

نقش خواننده ضروری است زیرا نوشته های عهد جدید و عهد عتیق همیشه در کلیسا هنگام مراسم مذهبی و سایر خدمات خوانده شده است. خدمت خواننده به دستورالعملهای مضاعف ، كتاب مقدس و شرعی نیاز دارد.

آکولیت ها ، اکنون زن و مرد هستند ، در هنگام مراسم مذهبی و سایر جشن های مذهبی با کشیش یا شماس همکاری می کنند. حتی اگر شرکت کنندگان زیادی وجود داشته باشد و یا مراسمی در آن حضور نداشته باشد ، می توانند اشتراک کنند.

به ابتکار خود ، فرانسیسکو گفت که او تغییر را برای افزایش شناخت انجام می دهد “سهم ارزنده” زنان در کلیسا “همه کاتولیک های تعمید یافته در رسالت کلیسا نقش دارند.”

پاپ برگوگلیو تأکید کرد که تصمیم وی تمایز بین وزارتخانه های “نظم” مانند کشیش و وزارتخانه های آزاد برای افراد غیر قانونی واجد شرایط است. کشیش در کلیسا یک اختیار است یک مرد استثنایی

چرا الان

شماس ها نیز بسیار مرد هستند. طوفان آمازون در سند خود بدون درخواست صریح تصویب یک بانوی مذهبی دائمی را ذکر کرده است. فرانسیس خود را به ایجاد کمیسیون دوم از متخصصان محدود کرد تا بررسی کند آیا زنان به شماس دسترسی دارند یا خیر. کمیسیون اول به مدت دو سال بحث کرد و به اجماع داخلی قاطع نرسید.

پاپ همچنین تصریح کرد که “با توجه به وزارتخانه های منصوب ، کلیسا به هیچ وجه صلاحیت دادن کشیش به زنان را ندارد.”

چرا پاپ بیش از یک سال منتظر ماند برای اعلام این تغییر تاریخی در زندگی نهادی کلیسا؟ ظاهراً چون فکر می کرد الان وقتش است “به رسمیت شناختن” آنها رسیده اند در این زمان های همه گیری جهانی ، شکل پاپ تلفیقی است در کلیسا ، تصمیم بلعیده شده را تسهیل می کند بدون پاسخ عالی

واتیکان ، خبرنگار

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *