برادران رودریگز چه کسانی هستند که در رژیم چاویستا قدرت می گیرند؟

[ad_1]

برادران دلسی و خورخه رودریگز سالها در محافل حاکم ونزوئلا عضویت داشته و صدای اصلی این کشور را به خود اختصاص داده اند و از آنجا که وی همچنان شماره دو در قوه مجریه است ، بازتاب ریاست جمهوری وی را تکرار می کند. آنها اکنون هستند هسته منبع تغذیه

دلسی و خورخه فرزندان خورخه آنتونیو رودریگز ، یک مبارز سوسیالیست تاریخی هستند که در نتیجه شکنجه هایی که هنگام دستگیری متحمل شد ، توسط مقامات دستگیر و بر اساس شکایات متعدد در زندان درگذشت.

این امر آنها را به نوعی اشراف انقلابی تبدیل کرد ، که باعث شد خیلی زود هوگو چاوز به آنها نگاه کند ، و آنها با اقتداری رشد کردند که تا به امروز رشد نکرده است ، زیرا آنها بنیادی محکم از قدرت ونزوئلا شده اند.

خورخه رودریگز نه تنها به دلیل نقشی که به عنوان رئیس شورای ملی (AN ، پارلمان یک تالار) ایفا خواهد کرد ، یک شخصیت اصلی است ، بلکه همچنین نقش اصلی در گفتگو با مخالفان و احتمالاً با هیئت های بین المللی که می خواهند میان طرفین میانجی گری کنند.

این سه شنبه ، در اولین سخنرانی خود به عنوان رئیس قوه مقننه ، پیشنهاد خود را ارائه داد: “شورای ملی در چند ساعت آینده کمیسیونی را برای گفتگوی بزرگ ملی ، گفتگویی که همه ما در آن هستیم ، ترک خواهد کرد.”

دلسی رودریگز ، معاون رئیس جمهور ونزوئلا ، هر روز قدرت بیشتری می یابد.  عکس: EFE

دلسی رودریگز ، معاون رئیس جمهور ونزوئلا ، هر روز قدرت بیشتری می یابد. عکس: EFE

قبل از انداختن دستکش ، رئیس جمهور نیکولاس مادورو به روش خود چراغ سبز را به مذاکرات نشان داد و هشدار داد که پارلمان “مکانیسم گفتگو” و “توانایی” گفتگو “با کل کشور” را خواهد داشت.

تاکنون هیچ کس به پیشنهادی که توسط رودریگز ارائه شده ، و گفتگوهای علنی با بازیگران اجتماعی و سیاسی ، از جمله افرادی که در انتخابات 6 دسامبر شرکت نکرده اند ، بخشی به رهبری خوان گوئیدو ، پاسخ داده است.

با این حال می توان او را تقریباً یک پیشکسوت مذاکره با مخالفان دانست. او پس از تلاش برای خیزش به رهبری گوآیدو در 30 آوریل 2019 ، در آن طرف میز گفتگو نشسته بود ، حتی وقتی پل ها شکسته به نظر می رسید.

وی سپس کمیسیونی را در سمت دیگر خود هدایت کرد که در آن زمان معاون رئیس جمهور استالین گونزالس بود ، مردی که دست راست گیدو محسوب می شد.

انتصاب رودریگز – که بسیار نزدیک به چاوز بود ، که تقریباً او را به عنوان یک پسر سیاسی می دید – به عنوان رئیس مجلس قانونگذاری پیش بینی های پارلمان را پیش بینی کرد تلاش چاویسمو برای نزدیک کردن مواضع برای پایان دادن به بحرانی که ابدی به نظر می رسد.

تصاویر سیمون بولیوار و رئیس جمهور سابق هوگو چاوز این سه شنبه در جریان افتتاح پارلمان جدید در کاراکاس.  عکس: BLOOMBERG

تصاویر سیمون بولیوار و رئیس جمهور سابق هوگو چاوز این سه شنبه در جریان افتتاح پارلمان جدید در کاراکاس. عکس: BLOOMBERG

ذرات ، تقویت

اگر از یک سو ، خورخه در مجلس قانونگذاری صدای خود را بلند کند ، شکی در طنین انداز شدن وی در قوه مجریه وجود ندارد ، جایی که خواهرش و معاون رئیس جمهور دلسی رودریگز نقش مهمی را به عهده دارد.

در دولت چاوز ، جوانترین رودریگز پست های مهمی را نداشت ، اما با مادورو در سمت ریاست جمهوری ، او وزیر ارتباطات ، امور خارجه و از ژوئن 2018 ، معاون اجرایی رئیس جمهور بود.

در ژوئن 2016 ، هنگامی که وی به عنوان صدراعظم وزیر بود ، در جریان مجمع سازمان کشورهای ایالات متحده (OAS) با وزیر امور خارجه وقت جان کری دیدار کرد.

پس از جلسه ، کری اعلام کرد که گفت و گویی را آغاز می کند که مورد استقبال مادورو قرار گرفت.

وقتی دونالد ترامپ به کاخ سفید پیوست ، که در 20 ژانویه آنجا را ترک خواهد کرد ، همه به پایان رسید. سپس جو بایدن ، معاون رئیس جمهور ایالات متحده ، جای خود را در سال 2016 می گیرد.

وضعیت یکسان نیست ، اما اگر خورخه در پارلمان گفتگو را تشویق کند ، پژواک او در دولت ، دلسی ، می توانم سعی کنم روابط با واشنگتن را نرم کنم درست همانطور که در زمان ریاست خود این کار را کرد.

معضل ارث

شایعه ابدی که از میان غذاهای کاراکاس پخش می شود در خط تداوم است ، زیرا ادعای مداوم مخالفان این است که مادورو قدرت را ترک کرده است.

امروز ، بیش از هر زمان دیگر ، این احتمال به خانواده رودریگز اشاره دارد ، زیرا طبق قانون اساسی ، “غیبت موقت” رئیس جمهور باید توسط معاون اجرایی رئیس جمهور “حداکثر تا نود روز ، با تصمیم شورای ملی برای نود روز دیگر” فراهم شود.

ماده 234 پیش بینی می کند: “اگر غیبت موقت بیش از نود روز متوالی طول بکشد ، شورای ملی با اکثریت اعضای خود تصمیم می گیرد که آیا عدم حضور مطلق در نظر گرفته شود.”

اگر “اشتباهات مطلق رئیس جمهور” وجود داشته باشد ، یعنی اگر مادورو بمیرد ، او استعفا می دهد ، با تصمیم دادگاه عالی حکم برکناری وی ، صدمات جسمی یا روحی دائمی وی توسط کمیسیون پزشکی تعیین شده توسط دیوان عالی دادگستری تأیید می شود. و با تصویب شورای ملی احتمال دیگری پیش می آید.

اگر این اتفاق بیفتد و تا زمان انتخاب رئیس جمهور جدید و روی کار آمدن آن ، قانون اساسی توضیح می دهد که رهبر شورای ملی ، یعنی. خورخه رودریگز باید مسئول کارشناسی ارشد اول باشد.

با فرضیه گشودن روند مذاکره ، به نظر می رسد که اولین درخواست مخالفان و بسیاری از کشورها که آنها انتخاب مجدد مادورو در انتخابات 2018 را به رسمیت نمی شناسند. این استعفای رئیس جمهور فعلی خواهد بود.

این تأكید بیشتر بر شخصیت برادران رودریگز ، دو نام اصلی در دولت ، اقدامات قانونی و بدون تردید ، در حال و آینده ونزوئلا است.

گونزالو دومینگوئز لودا ، EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *