بدون اعلامیه رسمی ، پدرو کاستیلو قبلاً به عنوان رئیس جمهور منتخب پرو معرفی شده است

[ad_1]

پدرو کاستیلو ، چپگرای پیش از این این نقش را بر عهده گرفته و شروع به رقابت برای ریاست جمهوری کرده است پرو برای دوره 2021-2026 ، پس از اتمام شمارش آرا ، که 50.12٪ از آرا را به او داد.

همزمان با تشدید تنش ها در مورد چالش های مطرح شده توسط رقیب وی ، کیکو فوجیموری ، کاستیلو از مسئولان انتخابات خواسته است برای متوقف کردن “پسوند” در پایان روند.

هیئت داوران ملی انتخابات (JNE) هنوز برنده انتخابات 6 ژوئن را اعلام نکرده است.

اما اعلام اینکه شمارش آرا در حال حاضر با شکست کاستیلو از رقیب خود کیکو فوجیموری (راست) به پایان رسیده است ، برنده مجازی را بر آن داشته است که این نقش را به عهده بگیرد و خود را طوری بیان کند که گویی از قبل رئیس جمهور این کشور بوده است.

طرفداران پدرو کاستیلو روز سه شنبه او را در مقابل مقر حزبش در لیما ، پرو تشویق کردند.  عکس: EFE

طرفداران پدرو کاستیلو روز سه شنبه او را در مقابل مقر حزبش در لیما ، پرو تشویق کردند. عکس: EFE

سخنرانی از بالکن

در میان سر و صدای طرفدارانش ، کاستیلو سه شنبه شب از بالکن مقر حزب در مرکز لیما به طرفداران خود خطاب کرد تا از آنها به خاطر بسیج پشتیبانی و مراقبت در مقابل ستاد انتخابات تشکر کند.

این معلم روستا که نامزد حزب پرو لیبره است ، گفت: “امروز ، بیش از هر زمان دیگر ، پروها سر خود را بالا آورده اند تا به طور دموکراتیک بگویند که ما این کشور را نجات خواهیم داد.”

نتیجه نهایی دور دوم انتخابات در پرو.  / خبرگزاری فرانسه

نتیجه نهایی دور دوم انتخابات در پرو. / خبرگزاری فرانسه

کاستیلو افزود: “امشب این فقط هیجان و شادی نیست ، بلکه یک مسئولیت بزرگ نیز باید باشد. ما باید سرد باشیم ، زیرا امروز نبرد واقعی برای پایان دادن به نابرابری های بزرگ آغاز شده است.”

در همان زمان ، رئیس جمهور مجازی تازه انتخاب شده به مقامات انتخاباتی اشاره می کند ، که “یک بار برای همیشه”، “گسترش و احترام به خواست مردمی این کشور” را متوقف کنید.

کاستیلو در پاسخ به انتقادات و گفت: “ما کمونیست نیستیم ، شوونیست نیستیم ، کارگر هستیم ، مبارز هستیم ، کارآفرین هستیم.” قطبش که در جریان مبارزات انتخاباتی به آتش کشیده شد.

ندای اتحاد

در عوض ، کاستیلو پیشنهاد تقویت عزت و وحدت مردم پرو را داد ، زیرا وی گفت “نباید هیچ ادعای اقتصادی و سیاسی داشته باشد.”

وی گفت: “ما همه برادر هستیم ، همه پرو هستیم و همه باید این کشور را بسازیم.”

ساعاتی قبل ، از طریق حساب توییتر خود ، کاستیلو نوشته بود که “زمان جدیدی آغاز شده است” و “میلیون ها پرو در دفاع از عزت و عدالت خود به پا خاستند”.

معلم و رهبر اتحادیه سابق از مردم پرو تشکر کرد ، “که به دلیل تنوع و قدرت تاریخی” ، اعتماد او را به او دادند.

رئیس جمهور تازه انتخاب شده مجازی ، علی رغم این واقعیت ، قول داد: “دولت من مدیون همه شهروندان خواهد بود.” فوجیموری هنوز شکست خود را رد می کند و معتقد است که هنوز لازم است پرونده سوابق نظارت شده و فرجام خواهی به پایان برسد.

کاستیلو ، اهل منطقه آند در کاخامارکا ، عکس خود را با شرح زیر به اشتراک گذاشت “رئیس دو صد ساله” و شعارهای مبارزات انتخاباتی “اکنون تغییر است” و “دیگر در یک کشور ثروتمند فقر نیست”.

حدود 800 دقیقه ، که حدود 200000 رأی آورد ، موضوع تلاش برای لغو کاندیدای جناح راست بود ، که بدون شواهد قابل اعتماد گزارش شده است “تقلب در میز”.

این درخواست توسط هیئت منصفه ویژه انتخابات (JEE) در کشور در حال تجزیه و تحلیل است.

بیشتر این ادعاها قبلاً رد شده اند توسط مقامات انتخاباتی ، اگرچه هنوز در مرحله دوم قابل بررسی هستند.

با این وجود ، فقدان شواهد برای تأیید شکایت ، پذیرش آن را عملاً غیرممکن می سازد ، مگر اینکه ، همانطور که اکثریت قریب به اتفاق تحلیلگران و کارشناسان حقوقی کشور ادعا می کنند ، قانون اساسی و قوانین پرو به شدت نقض شود.

پیروان کیکو فوجیموری این تقلب را در کارزاری سه شنبه این هفته در لیما محکوم کردند.  عکس: EFE

پیروان کیکو فوجیموری این سه شنبه این کار را در کارزاری در لیما محکوم کردند. عکس: EFE

پایان شمارش آرا

سرویس ملی فرایند انتخابات (ONPE) این سه شنبه اعلام کرد که با شمارش 100٪ از نتایج رای گیری نتیجه گیری کرده است ، پس از آن کاستیلو 50.12٪ از آرا را کسب کرد ، در مقابل 49.87٪ از او دختر رئیس جمهور سابق آلبرتو فوجیموری.

در تمام شمارش آرا ، کاستیلو 8،835،579 رأی آورد ، اختلاف 44،058 رقیب خود ، که از حمایت 8،791،521 رأی دهنده برخوردار بود.

علاوه بر 17.6 میلیون رأی معتبر ، بر اساس گزارش ONPE ، بیش از یک میلیون رأی باطل وجود دارد که مربوط به 5.8٪ از کل آرا cast صادر شده و 121،477 رأی خالی است که 0.64٪ را نشان می دهد.

فوجیموری ، مطمئنا

علیرغم این واقعیت که جاده به نظر بسته شده است ، فوجیموری به طرفداران خود كه در مقابل مقر حزب خود در لیما متمركز شده بودند ، مراجعه كرد تا به آنها اطمینان دهد كه “مهمترین چیز از دست رفته است ، یعنی رأی دادن به موارد قابل اعتراض ، و درخواست لغو بیش از 800 دقیقه “.

وی افزود: “ما به رأی دهندگان اعتماد داریم ، اما مهمتر از همه به خواست مردم اعتماد داریم و می دانیم وقتی آنها این بی نظمی ها را تجزیه و تحلیل کنند ، به احتمال زیاد با ما موافقت خواهند کرد” .

کیکو فوجیموری از هوادارانش خواست که منتظر تصمیم هیئت داوران انتخابات باشند “با احتیاط فراوان ، این بسیار مهم است ، بگذارید روی چوب قدم نزنیم ، مبارزات ما صلح آمیز است ، با قلب بالا ، با غرور ، ما می خواهیم از حال محافظت کنیم و آینده کشور. “

منبع: EFE

CB[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *