بحران سیاسی ایتالیا بدتر شده و فشارهای راست گرایان به جوزپه کونته برای استعفا افزایش می یابد

[ad_1]

نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته روز پنجشنبه به کاخ کویرینال رفت و به رئیس جمهور سرجیو ماتارلا اعلام کرد که قصد دارد به پارلمان برود تا در مورد وضعیت بحران دولت که روز چهارشنبه توسط ماتئو رنتزی ، نخست وزیر سابق رخ داد ، به نمایندگان مجلس و سناتورها اطلاع دهد. رهبر یک حزب متحد کوچک که دو وزیر خود را از کابینه کنته خارج کرد.

پیش زمینه وخیم شدن بیماری همه گیر Covid-19 که طی 24 ساعت گذشته 17246 فرد آلوده و 522 مورد مرگ را به ثبت رسانده است ، ابتکار عمل Renzi را پسندیده نکرده است. یک نظرسنجی نشان می دهد که 73٪ از ایتالیایی ها او را محکوم کرده اند و معتقدند که وی برای “محافظت از منافع شخصی آنها” اقدام کرده است.

یک سناریوی احتمالی این است که پس از صحبت در مقابل دوربین هایی که دولت ها در جمهوری پارلمانی ایتالیا متولد می شوند و می میرند ، کونته استعفای خود را ارائه دهید به رئیس جمهور. ماتارلا احتمالاً استعفا را می پذیرد و به او دستور می دهد دولت جدیدی تشکیل دهد که مرکز بحران را به بحث و رای گیری در پارلمان برگرداند.

احزاب حاکم چپ میانه و مخالفان راست میانه که طبق نظرسنجی ها در صورت حل نشدن بحران در انتخابات زودهنگام شرکت می کنند ، از کنته خواستار حضور در پارلمان هستند.

نخست وزیر پیشین ایتالیا با حذف دو وزیر از کابینه جوزپه کونته ، بحران در دولت را تسریع کرد.  عکس: EFE

نخست وزیر پیشین ایتالیا ، ماتئو رنزی با برکناری دو وزیر از کابینه جوزپه کنته ، بحران دولت را تسریع کرد. عکس: EFE

نخست وزیر تصمیم گرفت برای برخی اقدامات اساسی رسمیت بحران آزمایشی را به روز چهارشنبه (چهارشنبه) موکول کند. اصلی ترین آنها تصویب یک قانون اضطراری است که موجب افزایش بدهی ایتالیا بین 24 تا 30 میلیارد یورو می شود ، و به دنبال آن حکمی برای توزیع بخش عمده ای از این مقدار پول در میان صنایع تحت تأثیر اقدامات محدود کننده فعالیت های تولید برای مقابله با بیماری ویروس کرونا ایجاد می شود.

اپوزیسیون راست میانه موافقت کرده است که بحران را تا چهارشنبه آینده منجمد کند. آنتونیو تاجانی ، 67 ساله ، رئیس هیئت Forza Italia ، یکی از سه نیروی اصلی سیاسی ائتلاف ، گفت: “ما می خواهیم بدانیم دولتی وجود دارد یا نه ، استعفا می دهد یا نه و چه اتفاقی می افتد.” حریف

رهبر Forza Italia ، سه بار نخست وزیر سابق سیلویو برلوسکونی ، روز دوشنبه به علت آریتمی قلبی به بیمارستان قلب و عروق موناکو منتقل شد و پزشک عمومی وی گفت: “انتقال او به ایتالیا خطرناک است”.

بیماری برلوسکونی می تواند عوارضی ایجاد کند ، اما به نظر می رسد تاجانی کنترل کامل Forza Italia را که تقریباً 10٪ اتفاق نظر در نظرسنجی ها را ثبت کرده ، کنترل می کند.

دو حزب راست میانه دیگر عبارتند از: لیگ ماتئو سالوینی ، 23٪ در نظرسنجی ها ، و هرمانوس دو ایتالیا ، که رهبر آنها جورجیا ملونی است ، با 17٪ رشد.

کناره گیری واقعی ایتالیا ویوا ، حزب نخست وزیر سابق ماتئو رنزی از ائتلاف حاکم ، باعث شده است اکثریت سنا را از دولت کونته از دست دهید. رنزی 20 نماینده و 18 سناتور را کنترل می کند که برای حفظ کنترل سنا با 166 رأی ضروری است.

نخست وزیر جوزپه کونته قرار است در روزهای آینده در پارلمان حاضر شود و برنامه های خود را در برابر بحران سیاسی در میان توسعه خطرناک ویروس کرونا در ایتالیا ارائه دهد.  عکس: AP

نخست وزیر جوزپه کونته قرار است در روزهای آینده در پارلمان حاضر شود و برنامه های خود را در برابر بحران سیاسی در میان توسعه خطرناک ویروس کرونا در ایتالیا ارائه دهد. عکس: AP

انتخابات زودهنگام؟

شکست احتمالی دولت در رای گیری پارلمان شوک بزرگی برای پارلمان ایجاد کرده است ، که هنوز دو سال برای اداره آن باقی مانده است. بسیاری از اعضای آن می دانند که اگر به صندوق های رای بروند دیگر انتخاب نخواهند شد و مایل به همکاری برای حفظ دولت و امتیازات خود هستند.

رئیس جمهور ماتارلا می خواهد محیط پایدار ائتلاف حاکم را حفظ کند ، بنابراین کونته مانور خود را برای تشکیل یک گروه پارلمانی با “مسئولین” یا “سازندگان” آغاز کرد که مایلند اکسیژن مورد نیاز خود را به ویژه در سنا به او بدهند. برای زنده ماندن با یک دولت جدید

لوکا زینگارتی ، رهبر نیروی اصلی دولت ، حزب دموکرات و رئیس منطقه لاتزیو ، که پایتخت آن رم است ، گفت که ابتکار رنزی “روند بهبود در ایتالیا را کند می کند” و “یک خطر جدی سرمایه گذاری” است.

زینگارتی رنزسی را به “اشتباه بسیار جدی علیه کشور” متهم کرد. شکستگی ناامید کننده است.

پیشرفت همه گیری

وزیر بهداشت روبرتو اسپرانزا با مقامات بیست منطقه ایتالیا دیدار کرد ، که جمعه این هفته اطلاعات مربوط به توسعه همه گیری را از موسسه عالی بهداشت می دانند.

طبق آمار و منحنی هایی که اندازه گیری ها را متبلور می کنند ، از شنبه کشور به دو سطح خطر تقسیم می شود ، به زرد ، نارنجی و قرمز تقسیم می شود.

اسپرانزا گفت: “داده ها وخیم قابل توجهی در همه گیری را نشان می دهد” و از مناطق خواست “با هم کار کنند” تا محدودیت های جدیدی را برای کاهش حرکات انسانی باعث عفونت و مرگ تعیین کنند ، که به 80848 می رسد. همه گیری ، تقریباً یک سال پیش ، در 21 فوریه.

احتمالاً همین یکشنبه مناطق مختلفی در منطقه “قرمز” با حداکثر محدودیت وجود دارد در حرکات انسان افزایش شاخص Rt ، که قدرت عفونت ویروسی را اندازه گیری می کند ، احتمالاً بیشتر مناطق را حداقل در منطقه “نارنجی” قرار می دهد.

یک کارمند بهداشت در بیمارستانی در میلان ، یکی از مناطقی که بیشتر تحت تأثیر موج جدید و تهاجمی ویروس کرونا قرار گرفته است.  عکس: EFE

یک کارمند بهداشت در بیمارستانی در میلان ، یکی از مناطقی که بیشتر تحت تأثیر موج جدید و تهاجمی ویروس کرونا قرار گرفته است. عکس: EFE

بنیاد Gimbe ، یک سازمان تحقیقاتی که سلامت عمومی را رصد می کند ، از این امر پشتیبانی می کند نیاز به اجرای فوری قرنطینه های سخت “برای جلوگیری از یک سال همزیستی سخت با ویروس کرونا ، بین بیمارستانهای در آستانه سقوط و افزایش بی وقفه مرگ و میر.”

بنیاد گیمبه گفت در یک هفته ، عفونت ها از 114،000 به 121،000 و مرگها از 3،300 به 3500 رسیده است.

رئیس سازمان گفت: “چند هفته آینده برای کنترل بیماری همه گیر در سال 2021 بسیار مهم خواهد بود.” این اعداد چشمگیر است زیرا در طی بیش از دو ماه 40،000 مرگ و میر جدید گزارش شده است.

رم ، خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *