با وجود همه گیری ، در سه ماهه اول اقتصاد برزیل بیش از حد انتظار رشد کرد

[ad_1]

اقتصاد برزیل در سه ماهه اول سال 2021 بیش از حد انتظار رشد کرد.، پس از آنکه بسیاری از برزیلی ها در میان موج دوم وحشیانه عفونت های COVID-19 حاضر به قفل شدن در خود نشدند ، به بهبودی خود از رکود اقتصادی ناشی از بیماری ویروس کرونا ادامه دادند.

بزرگترین اقتصاد در آمریکای لاتین 1.2٪ افزایش یافته در مقایسه با سه ماهه چهارم ، داده های منتشر شده در روز سه شنبه توسط آژانس ملی آمار نشان می دهد. این بالاتر از متوسط ​​0.7٪ بود که اقتصاددانان تحت نظر Broadcast ، سرویس اخبار مالی در زمان واقعی آژانس دولتی ، انتظار داشتند.

این افزایش ناشی از جهش از 5.7٪ در بخش كشاورزي و همچنین شامل افزایش 4.6 درصدی سرمایه گذاری بود.

اقتصاد برزیل به سطح فعالیت قبل از همه گیری بازگشته است پس از رکود اقتصادی 4.1٪ در سال گذشته ، که کوچکتر از همسایگان آن بود ، برخی از آنها دو بار کوچک شد.

رئیس جمهوری برزیل با توقف کامل اقتصاد مخالفت کرده است.  عکس مجدد عکس

رئیس جمهوری برزیل با توقف کامل اقتصاد مخالفت کرده است. عکس مجدد عکس

این عمدتا به این دلیل است به برنامه کمک اجتماعی سخاوتمندانه در طی همه گیری ، که حدود یک سوم از جمعیت به نفع آن بود و باعث تحریک فعالیت شد. در همان زمان ، رئیس جمهور جائر بولسونارو با محدودیت هایی که برای مهار همه گیر بود مخالفت کرد و گفت فعالیت اقتصادی نباید متوقف شود ، بنابراین بسیاری از رهبران محلی و ساکنان این کشور را تحت تأثیر قرار می دهد.

موج سوم؟

“حتی با موج دوم همه گیری COVID-19 ، تولید ناخالص داخلی در سه ماهه اول رشد کرد ، با توجه به اینکه ، بر خلاف سال گذشته ، محدودیت های زیادی وجود نداشت که مانع فعالیت اقتصادی در کشور می شود “، به نقل از ربکا پالیس ، هماهنگ کننده نظرسنجی تولید ناخالص داخلی در سازمان آماری ، در بیانیه ای گفت.

کارشناسان بهداشتی توصیه کرده اند که افزایش فعالیت باعث تشدید عفونت های COVID-19 می شود و برخی نیز هشدار می دهند که ممکن است ایجاد شود. موج سوم همه گیری.

از زمان ثبت نام ، تلفات روزانه در کشور کاهش یافته است بیش از 3000 در روز در اواسط آوریلزمانی که برزیل مرکز جهانی ویروس کرونا بود. بر اساس سایت تحقیق آنلاین Our World in Data ، این کشور با 1850 مرگ در روز دومین کشور در جهان است.

مصرف خانواده ، بزرگترین م ofلفه تقاضا در اقتصاد برزیل ، در سه ماهه اول راکد است. به گفته پالیس ، این نشان دهنده پایان منافع همه گیر در پایان سال 2020 ، کشمکش در بازار کار و تورم دو رقمی مواد غذایی است. کمک های اجتماعی در آوریل مجدداً معرفی شد در سطح قابل توجهی کاهش یافته است ، اما فقیرترین بخشهای برزیل همچنان آسیب می بینند.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *