با وجود شیوع عظیم ویروس کرونا و هزاران مرگ در روز ، ایالات متحده تمایلی به اعمال محدودیت ندارد

[ad_1]

همانطور که ایالات متحده مرحله را طی می کند مرگبار تاکنون از زمان شیوع ویروس کرونا ، فرمانداران و مقامات محلی در مناطق تحت تأثیر کشور نشان داده اند مکان کوچک برای ایجاد محدودیت های جدید در تجارت برای محدود کردن گسترش سلاح های هسته ای.

و برخلاف سال 2020 که بحث قرنطینه اغلب احزاب را تقسیم می کرد ، اکنون هم دموکرات ها و هم جمهوری خواهان آنها سیگنال می دهند که با تعطیلی اجباری و اقدامات دیگر مخالف هستند.

برخی ابراز ترس از قوی خسارت اقتصادی ناشی از بحران. دیگران یادداشت می کنند یک کم صبر در میان رأی دهندگان برای اعمال محدودیت های بیشتر 10 ماه پس از شروع بحران. و به نظر می رسد برخی تمرکز بیشتری دارند توزیع واکسن ها، چیزی که در نهایت تهدید را خاتمه می دهد.

موارد
0.000.000


00 000

به ازای هر میلیون نفر جمعیت.

موارد مرگ
00 000


0.000
به ازای هر میلیون نفر جمعیت.


منبع: جان هاپکینز
نمودار: شکوفه می زند | اینفوگرافیک ها: کلاریون

مهمترین تغییر لحن مربوط به فرماندار نیویورک ، اندرو کوومو ، یک دموکرات بود که قرن گذشته قرنطینه شدیدی را اعمال کرد ، زمانی که این کشور کانون شیوع بیماری در ایالات متحده شد.

“ما فقط نمی توانیم بسته بمانیم تا زمانی که واکسن به توده حیاتی برسد. قیمت آن است خیلی بالا. دیگر چیزی برای گشودن نخواهد بود “، کوومو در این هفته گفت ، زمانی که تأیید شد که عفونت ها در این ایالت به طور متوسط ​​در روز به 16000 نفر در روز و مرگ و میرها تقریباً در روز 170 نفر است.

سالن های تئاتر بسته هستند و شما نمی توانید در رستوران های نیویورک غذا بخورید ، اما کوومو روز سه شنبه گفت اگر یک سیستم آزمایش ویروس سریع ایجاد شود ، این بخش ها می توانند با اطمینان بیشتری برگردند.

در ژانویه ، اوضاع متفاوت بود.  و چندین تجارت در نیویورک تعطیل شد.  عکس: AP

در ژانویه ، اوضاع متفاوت بود. و چندین تجارت در نیویورک تعطیل شد. عکس: AP

در آریزونا ، جایی که بیماری همه گیر در جریان است ، داگ دوسی ، فرماندار جمهوری خواه ، در مخالفت خود قاطع است به استفاده اجباری از ماسک در سطح ایالت یا بسته شدن بارها ، سالن های ورزشی و رستوران ها ، علی رغم درخواست های مکرر مدیران بیمارستان برای انجام چنین اقداماتی.

دوسی گفت: “اگر همه ما در این امر با هم هستیم ، پس باید بدانیم كه قرنطینه برای بسیاری از خانواده ها به معنای ناراحتی نیست ؛ بلكه به معنی فاجعه است.”

فرمانداران سایر نقاط داغ ، مانند تگزاس ، در حالی که سایر ایالت ها هستند ، نظرات مشابهی را ابراز کرده اند محدودیت ها را آزاد کنید حتی وقتی تعداد مرگ و میرها در ایالات متحده نزدیک به 380،000 نفر باشد و موارد از 22،7 میلیون نفر بگذرد. نرخ متوسط ​​مرگ و میر روزانه در سراسر کشور است بیش از 3200

در واقع ، در 24 ساعت گذشته تقریبا ثبت نام کرد 4500 مرگ، طبق گفته دانشگاه جان هاپکینز.

این دومین باری است که کشور تحت تأثیر همه گیر از 7 ژانویه که 4194 مورد را ثبت کرده است ، در یک روز بیش از 4000 مرگ را پشت سر گذاشته است.

دو دوست در کافه ای در مینیاپولیس جشن می گیرند.  عکس: AP

دو دوست در کافه ای در مینیاپولیس جشن می گیرند. عکس: AP

مینه سوتا این هفته دوباره به مردم اجازه غذا خوردن در رستوران ها را داد و میشیگان نیز جمعه همین کار را خواهد کرد. قوانین نوادا جمعه منقضی می شود.

حتی در کشورهای سخت گیرتر ، مانند کالیفرنیا ، مردم آنها از قوانین پیروی نمی کنند. روز دوشنبه ، هنگامی که واحدهای مراقبت های ویژه در جنوب کالیفرنیا مملو از بیماران بود ، مردم آنها سواحل را پر کردند از سان دیگو برای تماشای موج سواری زیاد این هفته ، فاصله بسیار کمتر از 1.8 متر (6 فوت) و بدون بند.

سایر آمریکایی ها نیز این قوانین را نادیده گرفته اند. جهانگردان از ایالات متحده کریسمس و سال نو را در این کشور گذراندند سواحل کارائیب مکزیکدر حالی که هزاران هوادار فوتبال در دانشگاه آلاباما دوشنبه شب برای جشن قهرمانی کشور میله های خود را بسته بودند.

خطوط آزمایش عظیم در فلوریدا.  عکس: AP

خطوط آزمایش عظیم در فلوریدا. عکس: AP

بیشتر از 9.3 میلیون آمریکایی با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، اولین دوز واکسن را دریافت کرد ، توزیع کند برای یک کمپین که احتمالاً 85٪ از افراد را باید تلقیح کند 300 میلیون نفر ، برای از بین بردن ویروس.

روز سه شنبه ، دولت دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، با توزیع تقریباً دو برابر واکسن به جای نگه داشتن مقادیر زیاد ذخیره ، برنامه های خود را برای تسریع در واکسیناسیون اعلام کرد تا اطمینان حاصل شود که افراد دوز دوم را به موقع دریافت می کنند.

عمل ذخیره دوزها به دلیل ترس از تاخیر در تولید است ، اما مقامات اکنون می گویند آنها اعتماد دارند که وجود خواهد داشت تحویل.

توسط جولی واتسون و تری تانگ ، آسوشیتدپرس

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *