با واکسیناسیون نیمی از جمعیت ، اروگوئه در تلاش است تا از بحرانی ترین لحظه همه گیری خارج شود

[ad_1]

تقریباً 50٪ از جمعیت آن کاملاً واکسینه شده اند ویروس کرونا، اروگوئه شروع به غلبه بر بدترین لحظه سلامتی خود ، که در آوریل و مه رنج برده است. شاخص های همه گیر بهبود نشان می دهد ، اما کشور همچنان هوشیار است تهدید از گزینه Delta.

فقط در طی یک ماه ، کشور 3.5 میلیون نفری تعداد موارد فعال این بیماری را به میزان قابل توجهی کاهش داده است. از اوج 36121 در اواخر ماه مه تا 13657 این جمعه.

در همان زمان در ده روز گذشته که داشت به طور متوسط ​​1430 عفونت در روز ، دور از رکورد 4604 مورد جدید در 21 مه.

تعداد بیماران مبتلا به covid-19 در مراقبت های ویژه کاهش شدیدی را نشان داد: از اوج 587 نفر در 2 ژوئن ، که 56٪ از کل اشغال تخت های مراقبت ویژه را نشان می دهد ، به 270 جمعه (27٪) رسید.

کاهش مرگ و میر نیز وجود دارد ، متغیری که بیشترین زمان را برای انعکاس فراز و نشیب های حاکمیت همه گیر می گیرد.

پس از چندین هفته باقی ماندن به عنوان کشوری با بیشترین مرگ روزانه نسبت به جمعیت خود ، با ثبت 79 مرگ در 15 آوریل ، اکنون در 14 روز گذشته به طور متوسط ​​به 31 مرگ روزانه رسیده است.

کارشناسان می گویند بهبود نزدیک به سطح بالای واکسیناسیون مرتبط است ، که مبارزات آنها از یک مارس با ریتمی شدید آغاز شد.

65٪ از مردم حداقل یک دوز Pfizer دریافت کرده اند ، کرونا واک یا استرازنهکا، و 49.15٪ از قبل رژیم کامل دو دوز دارند.

انتظار می رود دوشنبه فرا برسد نیمی از جمعیت به طور کامل واکسینه شده اند.

خط واکسن Coronavirus در Paso de Carasco ، اروگوئه.  عکس: خبرگزاری فرانسه

خط واکسن Coronavirus در Paso de Carasco ، اروگوئه. عکس: خبرگزاری فرانسه

فقط 6.5٪ از افرادی که برای واکسیناسیون ثبت نام می کنند هنوز منتظر ایمن سازی هستند.

دولت شرط می بندد که 12٪ از افراد مجاز – در تمام سن بالای 12 سال – که هنوز برای دریافت دوز خود ثبت نام نکرده اند ، دستگیر شود.

“واکسن برای همه”

دبیر ریاست جمهوری آلوارو دلگادو این هفته پس از اطمینان از کسب 7.5 میلیون دوز از سه آزمایشگاه ، گفت: “اروگوئه برای همه واکسن دارد.”

وی اصرار كرد و گفت: “این یك شعار نیست ، بلكه یك واقعیت است.”

با نرخ های فعلی ، این کشور به 70 درصد از جمعیت خود ، واکسینه شدن کامل در ماه آگوست ، می رسد.

مصونیت طبیعی ساکنان پس از تعداد زیادی از عفونت ها نیز به عنوان سدی عمل می کند که به واکسیناسیون اضافه می شود.

اروگوئه از ماه ژوئن دروس حضوری برای مدارس ابتدایی را از سر گرفت و اکنون کلاس ها برای همه مدارس متوسطه باز است.  عکس: XINHUA

اروگوئه از ماه ژوئن دروس حضوری برای مدارس ابتدایی را از سر گرفت و اکنون کلاس ها برای همه مدارس متوسطه باز است. عکس: XINHUA

اروگوئه از مارس 2020 تاکنون 371 هزار و 417 مورد بیماری کوویید را به ثبت رسانده است که نشان می دهد حداقل 10 درصد از جمعیت این کشور از این بیماری رنج می برند.

افزایش شدید موارد در ماه های اول سال 2021 ، پس از سال 2020 ، که وی را به عنوان یک دانشجوی نمونه در کنترل همه گیری تاسیس کرد ، موتور اصلی آن نوع گاما است که به P1 معروف است و از Manaus در برزیل همسایه است.

محدودیت ها و بازگشایی مجدد

این سلف تهدید Delta را افزایش می دهد ، مسئول افزایش موارد در بسیاری از کره زمین و مانند شمشیر داموکلس در بازسازی اروگوئه ، که بیشتر با واکسن چینی CoronaVac واکسینه شده است ، آویزان است.

این کشور هنوز مواردی از این نوع متولد شده در هند را ثبت نکرده است ، اما مقامات و کارشناسان روشن کرده اند که این اتفاق دیر یا زود رخ خواهد داد.

در این زمینه ، دولت شرایط ورود به کشور را تقویت کرد، با نیاز به PCR قبل از ورود و برای هفت روز دیگر ، یا قرنطینه دو هفته ، حتی برای واکسیناسیون یا ایمن سازی طبیعی.

اما همچنین در راه اندازی فعالیت ها پیشرفت مداوم دارد. روز دوشنبه ، پخش عمومی فعال می شود و سالن های رقص و سالن های سینما در بخشهای مختلف بازگشایی می شوند.

همچنین به دنبال مقادیر بالای واکسیناسیون در میان نوجوانان ، که پیش از این منطقه است ، انتظار می رود که آنها در ماه جاری به کلاسهای دانش آموزان دبیرستانی بازگردند.

منبع: خبرگزاری فرانسه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *