با حضور پررنگ پلیس و پرتره هایی از هوگو چاوز ، پارلمان جدید در ونزوئلا نصب شد

[ad_1]

با حضور پررنگ پلیس ، این خیابانها برای شروع جلسه افتتاحیه جدید جدید ، خیابانهای نزدیک مقر کاراکاس امروز سه شنبه بسته شد مجلس ملی ونزوئلا، در دست حزب حاکم چاویستا است.

رهبر مخالفت ، خوان گوئیدو ، با حمایت بین المللی ، تلاش خواهد کرد تا حمایت کند کنگره موازی

اعضای حزب حاکم سوسیالیست متحد ونزوئلا (PSUV) و متحدان آنها – که اشغال خواهند کرد 256 از 277 صندلی مجلس ملی یک تایی – وارد کاخ قانونگذاری فدرال شد بلند کردن پرتره ها قهرمان سیمون بولیوار و رئیس جمهور فقید هوگو چاوز که در اتاق هیئت مدیره اسکان داده شدند.

گروهی از پیروان Chavismo یک گالری بداهه را در حومه نیمه دوچرخه اشغال کردند.

نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور سوسیالیست ، روز دوشنبه با باز پس گرفتن کنترل دولت پس از پنج سال در دست مخالفت ، گفت: “یک چرخه جدید در تاریخ ونزوئلا آغاز می شود ، مرحله جدیدی آغاز می شود.”

انتخابات 6 دسامبر ، که در آن چاویسمو کنترل پارلمان را بدست گرفت ، توسط اکثر مخالفان ، به رهبری “گوئیدو” ، که به عنوان رئیس پارلمان در ژانویه 2019 گفت ، ریاست جمهوری مسئول ونزوئلا با تشخیص برای پنجاه کشور از جمله ایالات متحده

اعضای پارلمان جدید با پرتره هایی از هوگو چاوز وارد می شوند.  عکس: AP

اعضای پارلمان جدید با پرتره هایی از هوگو چاوز وارد می شوند. عکس: AP

انتخابات قانونگذاری در دسامبر – که ثبت نام ممتنع بود 70٪ را لمس کرد در میان فراخوان های گیدو و متحدانش برای عدم مشارکت ، آنها نیز توسط واشنگتن و اتحادیه اروپا به رسمیت شناخته نشدند ، زیرا آنها تضمین های کافی برای مشارکت مخالفان ارائه ندادند.

س Quesالات حاشیه ای ، عملاً ، قانون ایجاد چرخه قانونگذاری 2021-2021 ، دوره پنج ساله فرماندهی مخالفان را پس از پیروزی بزرگ آن در انتخابات 2015 پایان می دهد.

این مجلس بود خنثی شده از همان ابتدا توسط دادگاه عالی حاکم (TSJ) ، که پس از اعلام بی احترامی ، کلیه تصمیمات خود را باطل و بی اعتبار دانست.

سرانجام ، مجلس م 100سسان 100٪ Chavista جایگزین آن شد ، که در سال 2017 نصب شد و پس از نتایج دسامبر ، تصمیم به حذف عملکردهای خود گرفت.

بانوی اول ونزوئلا سلیا فلورس و رهبر چاویستا دیوسدادو کابلو در افتتاحیه نیمکت جدید شورای ملی شرکت کردند.  عکس: EFE

بانوی اول ونزوئلا سلیا فلورس و رهبر چاویستا دیوسدادو کابلو در افتتاحیه نیمکت جدید شورای ملی شرکت کردند. عکس: EFE

وزیر پیشین ارتباطات انتظار می رود که خورخه رودریگزرئیس قوه مقننه.

پس از اعلام اکثریت مخالف در پارلمان ، گوئیدو به عنوان رئیس جمهور موقت سوگند یاد کرد “غاصب” مادورو ، وی را به انتخاب مجدد خود از طریق تقلب در سال 2018 متهم کرد.

اکنون ، با ادعای بی اعتبار بودن نمایندگان مجلس در سال 2020 ، نمایندگان پارلمان در 26 دسامبر “تداوم” مجلس ملی مخالف قدیمی تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و قانونگذاری را تصویب کردند. “رایگان ، منصفانه و قابل تأیید”.

چهار روز بعد TSJ لغوش کن.

پارلمان در حال خروج به موازات این سه شنبه در یک جلسه مختلط تشکیل جلسه داد تا سوگند اداری در گوآیدو را دوباره به عنوان رئیس قانون ، از مکانی نامشخص “به دلایل امنیتی” در کاراکاس ، بخورد.

وی در اقدامی که از طریق اینترنت پخش شد ، گفت: “اولین پیام به مادورو است و آن این است كه ما در اینجا با آن روبرو هستیم.”

برای تحلیلگر لوئیس ویسنته لئون ، مدیر شرکت جامعه شناسی داتانالیسیس ، این پایان نامه “هیچ شناخت جهانی ندارد” زیرا به صراحت در قانون اساسی گنجانده نشده است.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم اگر کار کند یا نه وی گفت: “برای حفظ بیان داخلی و حمایت بین المللی” از گویدو.

پایان پارلمان مخالف در ونزوئلا مصادف با افول ریاست جمهوری دونالد ترامپ ، متحد اصلی گویدو است. تحت مدیریت وی ، کاخ سفید تحریم های مالی علیه ونزوئلا و شرکت نفتی دولتی آن PDVSA را برای تلاش برای برکناری مادورو ، که سرمایه دار بزرگ جمهوری خواه “دیکتاتور” می خواند ، وضع کرد.

مادورو پیش از این خواستار گفتگو با هدف جان بایدو ترامپ ، جو بایدن ، دموکرات ، که از 20 ژانویه وارد کاخ سفید می شود ، شده است.

رئیس جمهور در مصاحبه اخیر خود در تلویزیون تلسور گفت: “دوره ترامپ به پایان رسیده است و ما خواهیم دید که این قسمت از مخالفت چگونه واکنش نشان می دهد.”

در حال حاضر ، مادورو بین تهدیدهای زندان علیه گوایدو و قانونگذاران که ایده “تداوم” پارلمان را ترویج می کنند ، قول داده است که دستی محکم داشته باشد: “نبض من نمی لرزد.”

خبرگزاری فرانسه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *