با بیش از 80 هزار مورد مرگ ویروس کرونا ، یک بحران سیاسی شدید آغاز شده است

[ad_1]

در یک روز دوام چشمگیر در ایتالیا ، نخست وزیر پیشین ماتئو رنزی بحران دولت را با اعلام اینکه مرگ های همه گیر علاوه بر 15744 عفونت و 507 مرگ در 24 ساعت گذشته به 80326 رسیده است ، بحران دولت را آغاز کرد.

رنزي استعفاي دولت وزرا ترزا بلانووا و النا بونتي و معاون وزير ، هر سه حزب وي ايتاليا ويوا را اعلام كرد.

73٪ از ایتالیایی ها به نظرسنجی محکوم کردند که رنزی به خاطر تصمیم خود برای تولید محکوم کرد شکستگی نهادی در تشدید بیماری همه گیر ویروس کرونا و موج سوم انتشار Covid-19 بیش از دو اپیدمی دیگر که از 21 فوریه آغاز شد ، ویرانگر است.

از هر چهار ایتالیایی سه نفر در این نظرسنجی معتقدند که رنزی برای تحمیل “منافع شخصی” خود اقدام می کند.

چالش Giuseppe Conte

نخست وزیر جوزپه كنته می تواند با سخنرانی در پارلمان و فراتر از آن پاسخ دهد استعفای خود و دولت خود را ارائه دهید در مقابل رئیس جمهور سرجیو ماتارلا. روش دیگر ، شما می توانید از رئیس جمهور ماتارلا در کاخ کویریناله دیدن کرده و مستقیماً استعفا دهید.

پس از باز شدن بحران ، رئیس جمهور احتمالاً تلاش برای تشکیل دولت جدید ، سومین دوره ریاست جمهوری خود را به كنته می سپارد.

ایتالیا کشوری پارلمانی است که در آن دولت ها در اتاق های قانونگذاری به دنیا می آیند و می میرند.

نخست وزیر ایتالیا پس از دیدار با رئیس جمهور سرخیو ماتارلا ، به کاخ چیگی ، مقر دولت بازگشت.  عکس: رویترز

نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته پس از دیدار با رئیس جمهور سرخیو ماتارلا به کاخ چیگی ، مقر دولت بازگشت. عکس: رویترز

اگر کونته در تلاش خود کوتاهی کند ، رئیس جمهور می تواند نامزد دیگری را تشکیل دهد یا اتاق ها را منحل کند و انتخابات زودهنگام را اعلام کند.

در سمت راست پیشرفت کنید

همه نظرسنجی ها این را نشان می دهد مخالفت راست میانه در انتخابات زودهنگام پیروز خواهد شد وی در یک کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه در سالن پارلمان ، گفت “ما هرگز با حق ضد اروپایی و حاکمیت متحد نخواهیم شد”.

رنزی آماده پیوستن به دولت جدید اکثریت پارلمانی چپ میانه بود. ناظران سیاسی بر این باورند که کونته ، که در اثر بحران ضعیف شده است ، جایگزین 20 نماینده و 17 سناتور ایتالیا ویوا ، حزب رنزی ، که وی محبوب است ، خواهد شد. ٪

کونته چاره ای جز جستجوی اجماع ندارد ، خصوصاً در سنا ، جایی که با خروج قانونگذاران از رنزسی دولت را در اقلیت رها می کند ، به اصطلاح یک “باتلاق” پارلمانی نمایندگان مجلس و سناتورهایی که به دلیل مخالفان سیاسی خود در گروه های مختلط ثبت نام کرده اند یا به سازمان های کوچک تعلق دارند. آنها گروهی از افراد “مسئول” خواهند بود که به او کمک می کنند مدیر عامل جدید زندگی کند.

تقابل كنته با رنزي كه به مدت سه سال نخست وزير حزب دموكرات بود ، احتمال شركت گروه وي در دولت سوم نخست وزير فعلي را نامشخص مي كند.

افسران پلیس Chinstrap در گالری معروف Vittorio Emanuele ، در مرکز میلان ، یکی از شهرهایی که بیشتر تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

افسران پلیس Chinstrap در گالری معروف Vittorio Emanuele ، در مرکز میلان ، یکی از شهرهایی که بیشتر تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته اند. عکس: خبرگزاری فرانسه

چهارشنبه این هفته ، با تصمیم همه گیر كنته ، نخست وزیر كنته ، برای خروج از جلسه ای كه محتوای آن با سرجیو ماتارلا ، رئیس جمهور جمهوری اسلامی اعلام نشده بود ، مركز شهر رم با تعداد كم مردم متزلزل شد. هنگامی که کنته به کاخ دولت چی ، محل استقرار دولت ، خواستار اظهار نظر شد ، جمعیتی از روزنامه نگاران در حالی که تلفن های همراه را در دست داشتند ، در هم فشردند.

محدودیت های جدید به دلیل همه گیری

كنته اذعان داشت كه وضعيت بهداشتي چشمگير است ، “همانطور كه ​​تعداد افراد آلوده در ساير كشورهاي اروپايي و نيز در ميان ما افزايش مي يابد ، ظاهراً با وجود انواع جهش يافته ويروس تاج”. از سخنان وی به رئیس جمهور ، حتی یک کلمه.

روبرتو اسپرانزا ، وزیر بهداشت ، ساعاتی قبل چشم انداز نگران کننده ای را ارائه داده بود. وی گفت “داده های همه گیری در حال خراب شدن است” و معرفی کرد طرح محدودیت جدید که مجلس با اکثریت طولانی تصویب کرد.

میدان سنت مارک ونیز ، چهارشنبه به دلیل محدودیت های ناشی از پیشرفت همه گیر در ایتالیا ، نیمه خالی است.  عکس: EFE

میدان سنت مارک ونیز ، چهارشنبه این هفته به دلیل محدودیت های ناشی از پیشرفت همه گیر در ایتالیا ، نیمه خالی است. عکس: EFE

وی گفت: 12 منطقه منجر به سطح بالایی از خطر می شوند و منطقه پرتقال پرتقال را دریافت کرده اند.

هشت مورد دیگر در منطقه با خطر متوسط ​​، زرد است. هیچ کس در منطقه “قرمز” ، جایی که سختگیرانه ترین اقدامات اعمال می شود ، اعلام نشده است ، اما بدون قرنطینه دائمی ، همانطور که بسیاری از دانشمندان ادعا می کنند ، که به دلیل افزایش افراد آلوده و کشته شده ، نیازی به اتلاف وقت بیشتر در برابر خطرات ندارند.

اسپرانزا گفت: وخامت کلی در تصویر اپیدمیولوژیک نشان می دهد که دوازده منطقه وجود دارد که تعداد بیماران بستری در مراقبت های ویژه بیش از 30 درصد از تخت های اشغال شده افزایش یافته است. همچنین ، بیشتر مناطق از سطح آمادگی 40٪ در میان سایر بیماران بستری با Covid-19 بالاتر است.

وزیر توضیح داد که لومباردی ، منطقه اصلی این کشور با پایتختی در میلان ، همراه با کالابریا ، امیلیا رومانیا ، سیسیل و ونتو ، به دلیل افزایش 21 شاخص نشان دهنده گزینه های همه گیر ، خطر سقوط در “منطقه قرمز” را دارد.

اسپرانزا خواست تا وضعیت اضطراری را تا آوریل تمدید کند.

وزیر بهداشت از فعالیت واکسیناسیون تمجید کرد. وی گفت که “ما خوشحالیم که اعلام می کنیم اولین در اتحادیه اروپا هستیم که واکسن Covid 19 را تهیه می کنیم.

وی گفت: “با واکسیناسیون ، ویروس را که از ماه ها قبل وجود دارد ، شکست خواهیم داد.” همانطور که اسپرانزا به پارلمان سخنرانی کرد ، بیش از 810،000 نفر از افراد تلقیح شده در سراسر کشور پیشی گرفتند.

وزیر گفت ایتالیا پیش از این 226 میلیون دوز را حفظ کرده بود که در هفته های آینده به 250 میلیون می رسد. “ما از طریق اتحادیه اروپا توانسته ایم دوزهای مورد نیاز برای واکسیناسیون تمام ایتالیایی ها را دو برابر کنیم.”

سینما و تئاترها در حال تعطیل شدن هستند

اقدامات محدود كننده شامل این موارد است تعطیلی زودهنگام بارها و رستوران ها ، تعطیلی مداوم سینما ، تئاتر و نمایشگاه و همچنین کاهش ساعات کار برخی مشاغل. در مورد منطقه قرمز ، تعطیلی مشاغل کاملاً کامل است ، به استثنای مشاغل ضروری مانند غذا ، داروخانه ها و روزنامه ها.

حرکت محدود مردم در مناطق نارنجی مجاز است ، اما مقررات حکومت نظامی وخاموشی در ساعت معین شب از نوامبر بین 22 تا 6 صبح معتبر است.

بارها و رستوران ها باید در 18 سالگی بسته شوند و حق فروش فقط در خانه را دارند.

حداکثر دو نفر که با هم زندگی نمی کنند می توانند در خانه پذیرفته شوند ، همانطور که در تعطیلات کریسمس اتفاق افتاد ، گرچه بسیاری از این محدودیت ها را رعایت نکردند. انتظار می رود طی روزهای آینده موج احزاب آلوده به پایان سال فرا برسد این به سادگی مقدم بر موج سوم خواهد بود ، که به اعتقاد بسیاری ، ویروسهای جهش یافته بسیار مسری به آن دامن خواهند زد.

ترس از ویروس های جهش یافته تهدیدی است که پس از ویرانی که قبلاً توسط انگلیس ، ایرلند ، آلمان و سایر کشورهای اروپایی متحمل شده است ، بیشترین نگرانی را در ایتالیا ایجاد کرده است.

اولین “نوع” اصلی Covid 19 دارای نام اختصاری CD614G است ، که در اواخر فوریه در شمال ایتالیا مشاهده شد و به سرعت در حال گسترش است. این ویروس جهش یافته 13 برابر سریعتر از ویروس منشا شهر ووهان چین است ، جایی که اپیدمی در اواخر سال 2019 آغاز شد.

بدترین حالت ، هنگامی که دوازده فرد آلوده از انگلیس به ایتالیا رسیده اند ، “نسخه انگلیسی” است که شامل 23 جهش است. جهش 501 که به B 1.1.7 معروف است ، به دلیل توانایی تولید مثل سریع در عفونت ها ، تاریک ترین پیش آگهی را ایجاد می کند.

نگرانی بیشتر “نوع آفریقای جنوبی” ، N501Y است که حاوی مقادیر بیشتری ویروس نسبت به سایر گونه ها است. آزمایشگاه Pfizer در حال آزمایش تأثیر گسترده ترین واکسن است که در ایالات متحده و اروپا شیوع دارد ، در برابر نسخه آفریقای جنوبی.

Ugur Sahin ، بنیانگذار آزمایشگاه BioNtech آلمان ، که واکسن Pfizer را تولید کرده است ، گفت که درک ویژگی های N501Y و اینکه آیا بر توانایی خنثی سازی ویروس در واکسن های Pfizer-BioNtech تأثیر می گذارد ، “چندین هفته طول کشید”.

رم ، خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *