این واکسنی است که علیه ویروس کرونا می آید

[ad_1]

ساخت آن ارزان و آسان است. این واکسن جدیدی است که در ایالات متحده ، تایلند ، ویتنام ، مکزیک و برزیل تحت آزمایشات بالینی است و می تواند نحوه مبارزه با ویروس کرونا را در جهانی که به طور فزاینده ای به دوز نیاز دارد ، تغییر دهد.

ویروس شناس آدولفو گارسیا ساستر، که رئیس انستیتوی سلامت جهانی و پاتوژن های نوظهور در دانشکده پزشکی Icahn در بیمارستان Mount Sinai در شهر نیویورک است ، رهبر تیم های توسعه واکسن NDV-HXP-S است.

این واکسن بر اساس است ویروس پرندگان در نیوکاسلکه انتظار می رود آنتی بادی تولید کند قویتر از کارخانه های فعلی و تولید آنها بسیار آسان تر است زیرا آنها به کارخانه های تخصصی احتیاج ندارند و یا تهیه مواد سخت است.

ویروس شناس آدولفو گارسیا ساستر.  عکس: gadeaciencia.org

ویروس شناس آدولفو گارسیا ساستر. عکس: gadeaciencia.org

در گفتگو با کلاریون، این متخصص خاطرنشان می کند که این واکسن ها می توانند تا پایان سال یا ابتدای سال آینده تأیید شوند و می توانند در همان مکان هایی تولید کنند که سالانه میلیاردها واکسن آنفلوانزا در جهان تولید می کنند.

وی همچنین در مورد تصمیم دولت جو بایدن برای اهدای 20 میلیون دوز به کشورهای نیازمندتر از جمله آرژانتین و احتمال دوزها را مخلوط کنید از آزمایشگاه های مختلف

-در حال حاضر در مرحله تولید واکسن جدید هستید. در چه فازي است؟ چه زمانی می توان آن را تصویب کرد؟

-در حال حاضر در مرحله 1 است و ما به زودی در برخی از کشورها که قبلاً شروع کرده اند مانند ویتنام و تایلند نتیجه خواهیم گرفت. مطمئناً این نتایج را در اوایل ماه جولای خواهیم داشت. آنچه می توانم بگویم این است که تاکنون هیچ نوع عارضه جانبی مشاهده نشده است و این نشانه خوبی است ، اما همه داده ها هنوز باید تجزیه و تحلیل شوند و داوطلبان پیگیری کنند.

-و بعد؟

– پس لازم است که ببینید آیا واکسن تعداد زیادی آنتی بادی تولید می کند یا خیر. مدل هایی که ما در مرحله قبلی ساختیم روی حیوانات بود و ما معتقدیم که آنتی بادی ها برای موثر بودن کافی هستند. سپس از آنجا باید مرحله 3 را انجام دهید که بین 5 تا 6 ماه طول خواهد کشید.

-انتظار چیست؟

-ما هنوز کمی از واکسن مصوب فاصله داریم ، اما در حال حرکت به جلو هستیم و امیدواریم که بتوان آن را تا پایان سال جاری یا ابتدای سال آینده تصویب کرد. متأسفانه ، واکسن ها در سال آینده نیز مورد نیاز خواهند بود ، همه ایمن سازی نمی شوند.

گارسیا ساستر می گوید ، ما هنوز کمی از واکسن مصوب فاصله داریم ، اما در حال حرکت به جلو هستیم.  عکس: dpa

گارسیا ساستر می گوید ، ما هنوز کمی از واکسن مصوب فاصله داریم ، اما در حال حرکت به جلو هستیم. عکس: dpa

-مزیت این واکسن چیست؟

-مزیت بزرگ این واکسن این است که تولید آن برای همه کشورها در دسترس است زیرا از تکنیک های مشابهی برای واکسن های ویروس آنفلوانزا استفاده می کند. بسیاری از کشورها هستند که ظرفیت محلی برای تولید واکسن آنفلوانزا دارند و حتی کشورهایی که توانایی محلی برای تولید این نوع واکسن ها ندارند ، تولید آنها کاملا ارزان است. ما امیدواریم که بتواند توسط چندین کشور تولید شود ، که در حال حاضر در تایلند و ویتنام انجام می شود.

-آیا واکسن یک دوز است؟ توزیع آن چگونه خواهد بود؟

– تا کنون ما آن را با دو دوز آزمایش می کنیم و فکر می کنم بالاخره یک واکسن دو دوز باشد. تا کنون ، مدل هایی که ما اثبات کرده ایم که دوز دوم می تواند به مزایای خاصی منجر شود ، اما باید نتیجه ای را که در نهایت فاز 1 به ما می دهد ، ببینیم. اگر داده های فاز 1 به ما بگوید که یک دوز کافی است ، پس فاز 3 یک دوز خواهد بود ، اما فکر می کنم در آخر دو دوز باشد.

-در کدام کشورها آزمایشات انجام می شود؟

آزمایشات بالینی نیز در مکزیک و برزیل انجام می شود و در اینجا در نیویورک آزمایش می شود. باید منتظر نتایج بمانیم ، اما به محض تأیید نتایج ، به دلیل تعداد زیادی از دوزهایی که می توانند در مکان های مختلف و با قیمت بسیار مقرون به صرفه تولید شوند ، تأثیر زیادی خواهد داشت.

نسخه هندی

-نسخه هندی امروز جهان را تهدید می کند ، این سویه جدید چگونه رفتار می کند؟ آیا کشنده تر است؟ آیا واکسن ها در برابر نوع هند مقاوم هستند؟

-هنوز مشخص نیست که کشنده تر است زیرا داده ها در دسترس نیستند. ما به طور قطع نمی دانیم که آیا این بیماری باعث بیماری های جدی تری نسبت به گزینه های دیگر شده است. هنوز مشخص نیست که آیا این ویروس مسری تر از ویروس هایی است که قبلاً به عنوان سایر نسخه های موجود در انگلیس یا آفریقای جنوبی منتشر شده اند یا خیر. به عنوان مثال ، در سایتی که نوع برزیل آن غالب است ، مشخص نیست که آیا نسخه هندی قادر به غلبه بر فشارهای برزیلی است. مشخص نیست که آیا از سایر انواع ظاهر شده انتقال می یابد یا خیر ، اما به احتمال زیاد سطح انتقال آنها یکسان است.

-چه چیزی شناخته شده است؟

-درست است که هر دو نسخه هندی ، نسخه آفریقای جنوبی و نسخه برزیلی ، اما نه نسخه انگلیسی ، دارای جهش های اضافی هستند که ظرفیت خنثی سازی آنتی بادی های منتشر شده توسط واکسن را کاهش می دهد. اما همچنین مشخص شده است که در بیشتر افرادی که واکسینه می شوند ، حتی اگر این فعالیت کاهش یابد ، ظرفیت خنثی سازی هنوز برای تأثیر بر بیماری کافی است. یعنی ممکن است اثربخشی کاهش یابد ، اما به اندازه کافی کاهش نمی یابد که واکسن هایی که اکنون علیه همه این گزینه ها استفاده می شود ، خوب عمل نکنند.

“تا زمانی که مشکل در سراسر جهان پایان یابد ، ادامه خواهد یافت.”

آدولفو گارسیا ساستر

ویروس شناس

-آیا می توان واکسن ها را مخلوط کرد ، خصوصاً در جهانی که دوز کافی نرسد؟ به عنوان مثال ، آیا می توان دوز اول Sputnik V و دوز دوم Pfizer را مخلوط کرد؟ یا چند ترکیب دیگر؟

اگر یک کار انجام شود یک چیز است ، و یک چیز دیگر این است که ما چقدر در مورد احتمال اثرات سوئی که می تواند هنگام مخلوط شدن واکسن های مختلف ایجاد کند ، آگاهی داریم و اینکه آیا احتمال تأثیرات سو and را افزایش می دهند یا خیر؟ به مصونیت خوب ما از بسیاری از آزمایشات اطلاعات زیادی در مورد واکسنهای منفرد داریم ، اما در مورد مخلوط واکسن اطلاعات کمتری داریم.

“ترجیح داده می شود واکسن مخلوط نشود”

-چه داده ای تاکنون دارید؟

– داده های مربوط به مخلوط کردن واکسن ها داده های خوبی و امیدوارکننده است ، اما در بخش کوچکی از مردم ثابت شده است. یعنی این احتمال وجود دارد که هنگام مخلوط کردن هیچ عارضه جانبی وجود نداشته باشد ، و در بعضی موارد این امر می تواند منجر به ایمنی بهتر شود ، اما تا زمانی که اطلاعات بیشتری در دست نداریم ، مطمئناً نمی دانیم. بنابراین بیشتر یک مسئله فوری است. اگر امروز دو دوز از یک واکسن مشابه ، که توسط نهادهای عمومی تأیید می شود ، به سرعت در دسترس باشد ، بسیار بهتر است ، اما اگر به دلیل داده هایی که برای مخلوط برخی از واکسن ها وجود دارد ، در وضعیت ناامیدی قرار بگیریم ، این فقط می تواند اتفاق بیفتد اگر اضطراری باشد ، به روشی ناامیدانه.

-به چه نکاتی باید توجه کنید؟

-باید خیلی دقیق آنچه را که اتفاق می افتد تماشا کنید ، باید ببینید که اثرات سوverse بیش از آن نیستند که مخلوط نشوند. آنها خیلی بیشتر نخواهند شد ، زیرا مواردی که در هزاران نفر از افرادی که تحت آزمایشات بالینی قرار گرفته اند مخلوط شده است ، منجر به عوارض جانبی نشده است ، اما ما نمی توانیم رد کنیم که این مخلوط باعث ایجاد لگن خون می شود ، که این عوارضی است که رخ می دهد در تعداد بسیار کمی از افراد ، اما شاید آنها در صورت مخلوط شدن واکسن ها می توانند کپی شوند ، ما نمی دانیم. این عدم اطمینان است که هنگام مخلوط شدن واکسن ها وجود دارد. یعنی اگر گزینه دیگری وجود نداشته باشد قابل درک است ، اما ترجیح داده می شود که آنها را با هم مخلوط نکنیم ، زیرا ما هنوز خیلی خوب نمی دانیم چه اتفاقی می افتد.

تصمیم جو بایدن ، رئیس جمهور آمریکا چگونه است 20 میلیون دوز اهدا کنید جهان قبل از پیشرفت جهانی همه گیری؟

– دوزهای بیشتر در جهان بسیار بهتر است ، زیرا در واقع مهم این است که نه تنها گردش ویروس و عفونت را در کشورهای پیشرفته متوقف کنید ، بلکه در واقع پایان این همه گیری در سراسر جهان است. تا زمانی که این مشکل در سراسر جهان پایان یابد ، ادامه خواهد یافت ، زیرا ممکن است تولید سریع انواع مختلف ادامه یابد و عفونت نیز ادامه یابد ، زیرا 100٪ واکسن مثر نیست. بنابراین آنچه باید انجام دهید این است که ویروس را تا حد ممکن در کل کره زمین متوقف کنید و هرچه تعداد واکسن های موجود در جهان بیشتر باشد ، بهتر است.

– وضعیت آرژانتین امروز ، با موارد ثبت شده و کمبود واکسن ، بسیار جدی است. فکر می کنید باید یکی از کشورهای گیرنده این دوزهای وعده داده شده توسط ایالات متحده باشد؟

– من معتقدم که این یک سازمان بین المللی است که تمام پارامترها را اندازه گیری می کند و توزیع یکنواختی از این واکسن ها را انجام می دهد ، بسته به توانایی اقتصادی یک کشور برای به دست آوردن دوز در آن زمان و البته میزان ویروس در آن کشور. من تصور می کنم که توزیع از طریق صندوق COVAX انجام خواهد شد ، زیرا این یک پلت فرم بین المللی است که به توزیع عادلانه اختصاص یافته است. در واقع ، امیدوارم از طریق صندوق COVAX باشد.

واشنگتن ، خبرنگار

ap

همچنین ببینید

برای گرفتن شریک زندگی واکسن بزنید؟  پیشنهادی برای برنامه های دوست یابی در ایالات متحده

ویروس کرونا ویروس: امارات متحده عربی دوز سوم سینوفرم را 6 ماه بعد از نوبت دوم ارائه می دهد

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *