این مزایا از واکسیناسیون ، گذرنامه سلامتی و دوز سوم حاصل می شود

[ad_1]

به نظر می رسد معجزه است ، اما یک علم است. “ما این را گفتیم” ، مدیران واکسیناسیون از وزارت بهداشت شیلی تکرار می کنند. واقعیت این است ، گویی با جادو ، زمانی که کشور به 70٪ از جمعیت هدف واکسینه شده رسید – جهانی با 8/15 میلیون نفر – موارد جدید گزارش شده در حال فروپاشی هستند.

این پنج شنبه در 24 ساعت گذشته ، 2336 مورد تایید شده جدید گزارش شده است، با مثبت 3.3٪. این بدان معناست که از هر 100 نفری که تحت آزمایش PCR قرار گرفتند ، فقط سه نفر ناقل ویروس بودند.

فلفل از دسامبر سال گذشته واکسینه شده اند.. اولین واکسن های فایزر که هم اکنون بیش از 6 میلیون واکسن است ، در 24 دسامبر وارد شیلی شد ، اما اکثر واکسیناسیون ها این کار را با آزمایش واکسن چینی از آزمایشگاه سینوواک انجام دادند. Cansino که یک دوز است و Oxford Astra-Zeneca به این دو سیستم عامل پیوستند.

گذرنامه سلامتی ، شیلی.

گذرنامه سلامتی ، شیلی.

مطالعات کارآمدی که اخیراً در مجله پزشکی نیوانگلند برای سینوواک منتشر شده و مربوط به فاز 4 است ، دنیای واقعی دلگرم کننده است. اگرچه شما در جلوگیری از عفونت اثر کمتری نشان می دهید (9/65) ، دارای 5/87 درصد کارایی است برای جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان و 3/90 درصد برای جلوگیری از مراقبت های ویژه.

به همین دلیل استراتژی شیلی است باید به 80٪ از جمعیت برسدn هدف ، چیزی است که قبلاً محقق شده است ، اما با یک دوز واحد. چند صد هزار مورد دیگر برای تکمیل طرح باقی مانده است.

به طور خلاصه ، از انجمن های علمی مشورت شده توسط کلاریون، اشاره کنید که از آنجا که Sinovac واکسنی است که از ابتلا به عفونت کمتر جلوگیری می کند ، “اما در سطح بسیار قابل قبولی” ، آستانه دستیابی به سطح حفاظت بالاتر بود. و به نظر می رسد شیلی موفق شده است.

اعداد کامل هستند: در 14 روز گذشته 40٪ موارد جدید کاهش یافته است و منحنی های کاهش در تمام مناطق کشور شیب های تندی را نشان می دهد که همزمان با پیشرفت گسترده واکسیناسیون است. امروز آنها 13،569 مورد فعال دارند ، در حالی که یک هفته پیش تعداد آنها به 17،590 رسیده است.

“پاس” به آزادی

تاریخچه کنترل همه گیری در شیلی با تعطیلی و منع رفت و آمد مشخص شده است. این کشور دارای 5 مرحله از تعریف نهایی است و پس از زمستان و ورود موج دوم ، تقریباً کل کشور در قرنطینه عمومی یا آخر هفته قرار گرفت (مراحل 1 و 2).

اما دولت برنامه افتتاحیه را اعلام کرده و شخصیت اصلی آن کارت تحرک است. پاس یک گواهینامه دیجیتال است که تاریخ هر دو دوز را از طریق کد QR تأیید می کند و در صورت اسکن ، یک صفحه سبز با علامت “فعال” یا قرمز در صورت تماس نزدیک با کسی که گزارش شده است آلوده است ، نشان می دهد.

استراتژی چگونه است؟ اصولاً دولت ظرفیت یک مرحله را تعیین می کند. اما اگر ظرفیت افراد واکسینه شده در مقایسه با ظرفیت برای همه مصرف کنندگان انتخاب شود ، ظرفیت بسیار دور است. مثال: یک رویداد مرحله 3 ، که در آن همه شرکت کنندگان دارای کارت تحرک هستند ، می تواند تا 1000 نفر را در خود جای دهد. اما اگر فرد معتاد تصمیم به انجام این کار برای عموم مردم داشته باشد ، حداکثر ظرفیت آن 200 نفر است.

الف) بله ، دولت به تجارت و سازمان دهندگان منتقل شد انگیزه برای کنترل اینکه آیا همه حاضران تصویب دارند یا خیر. همچنین کنترل دسترسی. جریمه های نقض قانون “قابل توجه” خواهد بود ، مدیر اجرایی اطمینان می دهد. شرط بندی این است که چون تاجر یا سازمان دهنده می خواهد فروش بیشتری داشته باشد ، فقط به افراد دارای مجوز اجازه می دهد و این برای کسانی که عقب مانده اند نتیجه زنجیره ای ایجاد می کند تا طرح واکسیناسیون خود را انجام دهند.

سینما ، سالن های ورزشی ، عروسی یا رفتن به استادیوم بخشی از فعالیت هایی خواهد بود که به تدریج به بخشی از زندگی روزمره شیلی ها بازمی گردد.

با یک لبخند.  پسری در اواسط تعطیلات زمستانی از اتومبیل عبوری که به عنوان لایتنینگ مک کوئین نقاشی شده در سانتیاگو استقبال می کند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

با یک لبخند. پسری از وسط تعطیلات زمستانی از عبور اتومبیل نقاشی شده مانند لایتنینگ مک کوئین در سانتیاگو استقبال می کند. عکس: خبرگزاری فرانسه

دوز سوم

“تقویت کننده” یا تقویت کننده که به عنوان دوز سوم نیز شناخته می شوداین یک واقعیت فراتر از آند است. دوشنبه گذشته ، وزیر انریکه پاریس گفت که “ما با دوز سوم ادامه خواهیم داد. و مطمئناً شبیه اسرائیل خواهد بود ، یعنی ما از افراد مسن با همبودی شروع خواهیم کرد.

همه اینها ، با درک تهدید پنهان موجود در نوع دلتا ، که در شیلی وجود دارد در حال حاضر 14 مورد تایید شده وجود دارد. علیرغم موفقیت در واکسیناسیون ، مقامات بهداشتی کمتر از گذشته موفق بوده اند ، دقیقاً به این دلیل که با Delta همه چیز پیشرفته قابل برگشت است.

وزارت بهداشت چندین هفته است که در سکوت بر روی یک طرح آزمایشی برای ارزیابی اثربخشی تقویت کار می کند. در اداره پست مرکزی انجام می شود و ثبت نام داوطلبانه است.

v1.7 0421

ویروس کرونا در منطقه


موارد تأییدشده

»موارد در روز در هر میلیون نفر (به طور متوسط ​​7 روز)


موارد مرگ

»در روز به ازای هر میلیون نفر (به طور متوسط ​​7 روز)


آبنما: OWID
اینفوگرافیک ها: کلاریون

مکانیسم های مختلف در آنجا ارزیابی می شود ، همانطور که رافائل آراوس ، مشاور برنامه واکسیناسیون در شیلی توضیح داد: “ما طرح های ترکیبی و تقویت کننده های طبیعی را ارزیابی می کنیم. برای مثال، ما از تجویز Pfizer برای کسانی که دو دوز Sinovac و Sinovac برای کسانی که Pfizer دارند ، قدردانی می کنیم. “

این اظهارات یک ماه پیش در مصاحبه ای ثبت شده برای روزنامه نگاری برای همه ، اما برای اهداف این تواریخ منتشر شد.

علاوه بر این ، رئیس جمهور سباستین پینرا گزارش می دهد خرید واکسن های Moderna و Sputnik، همه برای اطمینان از دوز سوم برای جمعیت کشور است. در حال حاضر شیلی در حال ایمن سازی افراد زیر سن قانونی با Pfizer است. تقویم بزرگسالان اکنون کامل است و فقط کسانی که داوطلبانه واکسینه نشده اند باقی می مانند.

سانتیاگو ، مخصوصاً برای کلارین

PB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *