“این حمله به دموکراسی ما بود.”وزیر بهداشت آمریکا الکس هازارد در 20 ژانویه استعفا داده است رد “پاسخ آهسته” حمله رئیس جمهور دونالد ترامپ به پایتخت. وی درباره تخریب این ساختمان نمادین گفت: “این حمله به دموکراسی ما بود.”

هازارد نامه استعفای خود را دوشنبه گذشته ، 12 ژانویه ارسال کرد ، و در آن اطمینان داد که این حمله تهدید می کند “به دستاوردهای دولت ترامپ” آسیب برساند ، که وی در سال 2018 عضو آن شد.

در این نامه دو صفحه ای دستاوردهای دولت در حال خروج ، که “اقدامات و سخنان پس از انتخابات … تهدید به لکه دار شدن” را بازگو می کند.

وی در نامه استعفا خود به طور خاص از عملیات Curvature Speed ​​نام برد که وظیفه تأمین مالی و توزیع واکسن ویروس کرونا را در کشور بر عهده دارد.

“این حمله به پایتخت است حمله به دموکراسی ما و سنت انتقال مسالمت آمیز قدرت که ایالات متحده برای اولین بار به جهان آورد ، “هازارد در نامه ای که این جمعه منتشر کرد گفت.

وزیر بهداشت “از ترامپ می خواهد ادامه دهد”محکوم کردن بی چون و چرا هر نوع خشونت “و با درخواستی مبنی بر اینکه هیچ کس سعی در قطع فعالیت های مراسم تحلیف بایدن ، که چهارشنبه آینده انجام می شود ، داشته باشد.

هازارد به دلیل نیاز به تهیه واکسن های ویروس کرونا و نیاز به q“یک انتقال آرام” وجود دارد بین تیم او و تیم تعیین شده توسط بایدن.

هازارد سومین وزیر دولت است که پس از حمله 6 ژانویه به پایتخت که منجر به کشته شدن 5 نفر و بازداشت صدها نفر در سراسر کشور شد ، استعفا داد.

پیش از این ، ایلین چائو ، وزیر حمل و نقل و بتسی دیووس ، وزیر آموزش و پرورش نیز استعفا داده بودند ، در حالی که استعفا در سطوح پایین تر ده ها بود.

با اطلاعات از DPA و APدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *