این بیماری همه گیر بیمارستان های کوبا را خفه کرده و سیستم بهداشتی را زیر سوال برده است

[ad_1]

کوبا با همه گیری فعلی همه گیری کروناویروس روبرو است – به طور متوسط ​​8000 مورد و 70 نفر در روز جان خود را از دست می دهند – با کمبود اکسیژن ، دارو و پزشک ، بیمارستان های شلوغ و خدمات تشییع جنازه ، در کشوری که تا همین اواخر سلامت سالم خود را تحسین می کرد. سیستم.

این جزیره ، محل زندگی 11.2 میلیون نفر ، ثبت شده است بالاترین میزان بروز در آمریکا به گفته وزارت صحت عامه (مینساپ) و در 15 روز گذشته با 1773 مورد ابتلا به ازای هر 100000 نفر یکی از بزرگترین ها در جهان است.

سخت ترین وضعیت در حال حاضر در سه استان در مناطق غربی و مرکزی متمرکز شده است که دارای نرخ بالایی از عوارض هستند: Cienfuegos (4877) ، Ciego de Ávila (2882) و Pinar del Río (1751).

به گفته مطبوعات استان ، Cienfuegos به دلیل عدم آزمایش های تشخیصی ، تجمع PCR بدون نتیجه و “مدیریت موارد مffeثر در مراقبت های اولیه” یک “سناریوی بی سابقه” ارائه می دهد.

بر اساس گزارش روزنامه محلی “5 سپتامبر” ، حدود 35000 نفر از COVID-19 رنج می برند و جمعیت آنها 406.244 نفر است.

در این استان ، واقع در 233 کیلومتری هاوانا ، عدم وجود 446 پزشک – از مجموع 701 پزشک – کارکنان بهداشت را به دوش می کشدبه گفته این رسانه ، تا آنجا که دو پزشک باید 250 بیمار را درمان کنند.

این پنجشنبه ، یک بیمار مبتلا به کووید به آمبولانس در هاوانا منتقل شد.  عکس: EFE

این پنجشنبه ، یک بیمار مبتلا به کووید به آمبولانس در هاوانا منتقل شد. عکس: EFE

قبرستان شلوغ

شهر سیگو دو آویلا ، مرکز استان با همین نام ، در 440 کیلومتری هاوانا ، 155 مورد مرگ ناشی از COVID-19 را در 17 روز گزارش کرد و همزمان در گورستان آن 339 قبر وجود دارد که بیش از نیمی از دفن ها است. قربانیان این ویروس در روزنامه محلی “مهاجم”.

کارلوس کانو ، یکی از مدیران قبرستان ، به رسانه ها در مورد تعداد زیاد اجساد تجزیه شده در همان زمان گفت: “این در مورد شکست در ساخت طاق ها نیست ، بلکه در مورد تعداد کشته ها است.”

او شکایت کرد: “ما هرگز چنین چیزی ندیده ایم.”

بوروکراسی صدور گواهی فوت ، تاخیر تا چهار ساعت در جمع آوری اجساد و سایر مشکلات ، چشم انداز تیره و تار درد از دست دادن یکی از عزیزان را به دلیل ویروس پیچیده می کند.

تردید در مورد اعداد

با این حال ، کوبا در 17 ماه پس از همه گیری ، 4319 مرگ ناشی از COVID-19 را ثبت کرده است این رقم ممکن است حتی بیشتر باشدبه آمارهای رسمی فقط شامل افرادی است که در زمان مرگ به ویروس مبتلا شده اند ، و بدیهی است کسانی که قبل از گرفتن یا دریافت نتایج این آزمایش ها جان خود را از دست می دهند.

وزیر بهداشت کوبا ، خوزه آنجل پورتال ، در بیانیه ای به روزنامه آویلا اینواسور اعتراف کرد که گزارش روزانه وزارت بهداشت در مورد متوفی “نادرست” است.

کارشناسان همچنین می گویند که بسیاری از قربانیان کووید -19 بر اثر بیماری های مرتبط – معمولاً ذات الریه – چند روز یا چند هفته پس از منفی شدن آنها جان خود را از دست می دهند ، بنابراین ثبت نشده است که در اثر این ویروس فوت کرده اند.

این پروتکل برای زیست شناس مولکولی کوبا Amilcar Perez Riverol ، که به EFE توضیح داد “کووید -19” یک بیماری دو فازی است ، “بحث برانگیز” است.

دو کارمند بهداشت و درمان در حال قدم زدن در خیابانی در هاوانا هستند.  عکس: EFE

دو کارمند بهداشت و درمان در حال قدم زدن در خیابانی در هاوانا هستند. عکس: EFE

این محقق در سائوپائولو توضیح داد: “ابتدا بخش ویروسی وجود دارد ، که در آن بیمار مثبت است ، و سپس قسمت ایمونولوژیکی ، هنگامی که شرایط مربوط به پاسخ ایمنی نامتعادل ناشی از ویروس را نشان می دهد و بیمار ممکن است منفی باشد.” دانشگاه دولتی. (یونسکو)

با این حال ، وی گفت که در کشورهای دیگر ، کسانی که فوت کردند هنوز قربانی کووید محسوب می شوند ، زیرا وضعیت بالینی آنها ناشی از رنج آنها از این بیماری است.

شکایت در شبکه های اجتماعی

عکسها و فیلمهایی از وضعیت اسفناک بسیاری از بیمارستانها ، شکایات خود پزشکان به کمبود مواد مصرفی برای کار و حتی انتقاد از طرف گرفتگی های آزاردهندهکه می تواند تا شش ساعت در روز دوام بیاورد.

دیگران در توییتر فیلم هایی از گورستان ها با قبرها در همه جا ، قبرها و دفن های مخفی ارسال کردند ، چیزی که توسط دولت میگوئل دیاز کانل ، که استفاده از همه گیر توسط مخالفان خود را برای فشار در بحران عمیق بهداشتی و اقتصادی محکوم کرد ، تکذیب کرد.

گرفتگی ها ، کمبود غذا و دارو و فقدان آزادی ها دلایل اصلی بودند که منجر به اعتراضات بی سابقه علیه دولت کمونیستی جزیره در 11 و 12 ژوئیه شد.

شکایات همچنین به افرادی می رسد که باید در خانه از این بیماری رنج ببرند ، جایی که کارکنان بهداشت “حتی برای خوشامدگویی” به آنجا نمی روند ، اعتراض به یک کاربر اینترنت کردند و بدتر از آن: بدون دارو.

کوبا از کمبود هشداردهنده داروها رنج می برد ، که تاثیر همه گیری را تشدید می کند ، اگرچه کمپین های اهدای دارو در این جزیره در هفته های اخیر آغاز شده است و دولت با ارسال پرسنل بهداشتی ، واکسن و اکسیژن به بحرانی ترین مناطق واکنش نشان داده است. به

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *