این ایده که ویروس کرونا در یک آزمایشگاه چینی ایجاد شده است ، در ایالات متحده در حال بهبود است

[ad_1]

مدتها توسط اکثر کارشناسان رد می شد ، ایده ای که همه گیر covid-19 ، اگر اغراق آمیز نباشد ، بسیار بعید تلقی می شود از یک حادثه آزمایشگاهی چین نشات گرفته است در هفته های اخیر در ایالات متحده قدرت خود را بازیافته است.

“لیست افرادی که از تز مبدا حیوانات حمایت می کنند تغییر نکرده است. و لیستی از افرادی که این را پیشنهاد می کنند [el virus] او می تواند از آزمایشگاه بیرون بیاید رشد می کرد“اسکات گوتلیب ، رئیس محترم سابق آژانس دارویی ایالات متحده (FDA) به CNBC گفت.

“یک سال پیش” فرضیه حیوانات را پشتیبانی کنید وی توضیح داد: “این بسیار منطقی بود زیرا این محتمل ترین سناریو بود.”

اما آنچه نامیده می شود “میزبان متوسط”یعنی هنوز حیوانی که ویروس از آن به انسان منتقل شده هنوز کشف نشده است. وی افزود: “و نه به این دلیل که او این درخواست را نکرده است.”

بیمارستان ووهان توسط کادر پزشکی ضد عفونی شد.  عکس AP

بیمارستان ووهان توسط کادر پزشکی ضد عفونی شد. عکس AP

“این سوال برای بسیاری از مردم وجود دارد ، چه وقت مسابقات زیاد است؟وی خاطرنشان کرد ، با استناد به “مدارک مستدل” که در حال رشد است.

یکشنبه ، روزنامه روزنامه وال استریت ادعا می کند که به اطلاعات منتشر نشده از اطلاعات ایالات متحده دسترسی داشته است و می گوید سه محقق از انستیتوی ویروس شناسی در ووهان – شهری در چین که ویروس کرونا جدید گزارش شده است – قبلاً در نوامبر 2019 رنج برده بودند. “علائم سازگار با علائم covid-19 به عنوان یک عفونت فصلی “، و اینکه آنها باید در بیمارستان بستری شوند.

چین اواخر دسامبر ماه آینده شیوع ذات الریه در ووهان را به سازمان بهداشت جهانی (WHO) اعلام کرد.

پکن وال استریت ژورنال را تکذیب کردآن را “کاملا جعلی” خواندند.

“شما باید به پایین برویدپاسخ هر چه باشد ، این برای ما در اولویت است »، گفت: اندی اسلاویت ، مشاور کاخ سفید در مورد covid-19. وی تأكید كرد: “ما به یك فرآیند كاملاً شفاف از طرف چین و WHO برای كمك به این امر نیاز داریم.”

پس از چهار هفته اقامت در ووهان در اوایل سال جاری ، یک مطالعه مشترک توسط WHO و کارشناسان چین در ماه مارس حکم داد “بسیار بعید” بود که انتشار ویروس یک حادثه آزمایشگاهی است.

اما رئیس سازمان جهانی بهداشت ، تدروس آدانوم گبرایس ، درخواست تحقیق جدید فرضیه فیلتراسیون آزمایشگاهی – سایپرز ، باشگاه دانش چندین کشور ، از جمله ایالات متحده ، “نگرانی” های خود را ابراز کردند و از چین خواستند “دسترسی کامل” به داده های آنها را فراهم کند.

تحقیقات بیشتر

روز دوشنبه ، بیانیه ای به مناسبت هفتاد و چهارمین مجمع جهانی بهداشت ارائه شد. و درخواست ها برای تحقیقات بیشتر در حال افزایش است، حتی در جامعه علمی.

در اواسط ماه مه ، به مدت دو هفته ، کارشناسان مقاله ای را در مجله معتبر Science منتشر کردند که در آن اظهار داشتند: “ما نیاز به تحقیقات بیشتر داریم برای تعیین منشا همه گیری

آنها می نویسند نظریه های منشا animal حیوانی یا تصادفی در آزمایشگاه “هر دو زنده مانده” ، اما “با آنها منصفانه رفتار نمی شود.”

هر دو “شما باید جدی فکر کنید آنها گفتند “تا زمانی که اطلاعات کافی در اختیار ما نباشد” ، از آژانس های بهداشت عمومی و آزمایشگاه های تحقیقاتی خواستند که داده های خود را برای عموم باز کنند

تعیین کنید که چگونه ویروس است بیش از 3.4 میلیون نفر جان گرفت گسترش جهان به انسان در تلاش برای جلوگیری از همه گیری بعدی بسیار مهم تلقی می شود.

در ایالات متحده ، فرضیه نشت ویروس از آزمایشگاه چین تاکنون رانده شده است بیشتر از دولت دونالد ترامپ است.

رئیس جمهور پیشین ایالات متحده روز دوشنبه با بیان پیروزی در بیانیه ای گفت: “اکنون همه می فهمند كه من حق داشتم كه من ووهان را از ابتدا منبع covid-19 اعلام كردم.”

“از ابتدا برای من واضح بود”او افزود.

با این حال ، بسیاری از کارشناسان همچنان محتاط هستند. “بسیاری از ما فکر می کنیم که این احتمال بیشتر است یک اتفاق طبیعی باشد (…) ، اما ما پاسخ 100٪ به این سال نداریم ، “آنتونی فاوچی ، ایمونولوژیست برجسته و مشاور کاخ سفید ، روز سه شنبه گفت.

“همه ما در این مورد متقاعد شده ایم ما باید ادامه دهیم با تحقیقات ، “او اضافه کرد.

اما از نظر گوتلیب ، هرگز پاسخ قطعی نخواهد داشت: “اگر این را بپذیریم [el virus] واقعاً از یک آزمایشگاه چینی بیرون آمد و نمی گویم اینطور است، ما هرگز درک نخواهیم کرد بدون افشاگر یا تغییر رژیم در چین “، وی گفت.

آژانس AFP

PB

همچنین ببینید

داده های جمع آوری شده توسط WHO در چین می تواند مبنای مطالعه جدیدی در مورد منشا ویروس کرونا باشد

چین انکار می کند دانشمندان آزمایشگاه ویروس ووهان علائم ویروس کرونا را قبل از بیماری همه گیر داشته اند

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *