ایسلند ، آزمایشگاهی برای مصونیت گروهی؟

[ad_1]

مقامات ایسلندی به شرکت دارویی Pfizer پیشنهاد کرده اند که به آزمایشگاهی در مقیاس بزرگ برای بررسی اثرات واکسن COVID تبدیل شود. ایده استفاده از ایسلند ، کشوری نسبتاً منزوی با 364،000 نفر در قلب اقیانوس اطلس شمالی ، برای انجام مطالعه در مورد مصونیت گروهی.

برای این کار ، شرکت داروسازی مجبور است واکسن کافی برای تقریباً کل جمعیت جزیره را طی چند هفته تهیه کند.

به گفته تلویزیون عمومی ایسلند RÚV ، تورولفور گودناسون ، رئیس اپیدمیولوژیست ایسلند و بنیانگذار و مدیرعامل شرکت پزشکی پزشکی DeCode Genetics ، کری استفانسون با نمایندگان Pfizer ، که قبلاً کلیه اطلاعات درخواستی را دریافت کرده و پیشنهاد را تجزیه و تحلیل کرده است ، گفتگوهایی انجام داده اند.

ایسلند ادعا می کند که می تواند به عنوان آزمایشگاهی برای مرحله 4 واکسن عمل کند ، یعنی. مطالعه اثرات جانبی احتمالی و اثربخشی واکسیناسیون با تلقیح بخش بزرگی از جمعیت برای مدت کوتاهی برای کنترل سرعت تشکیل ایمنی گله.

یک کشور کوچک جزیره ای مکان خوبی برای این نوع تحقیقات در نظر گرفته می شود و طبق مطالعات اخیر ، بیش از 90٪ مردم ایسلند آماده دریافت واکسن هستند در برابر covid.

چرا Pfizer باید با توجه به تقاضای زیاد در سراسر جهان ، دوزهای بیش از برنامه ریزی شده به ایسلند و خیلی زودتر از برنامه را ارسال کند؟ گودناسون به روزنامه گفت: “من معتقدم که یک مطالعه فاز چهار پس از راه اندازی واکسن پاسخ بسیاری از س answersالات مهم را ارائه می دهد که برای شرکت و بسیاری از کشورها بسیار ارزشمند خواهد بود.” مورگونبلیدید.

به گفته کارشناسان ، ایسلند ، یک کشور جدا شده در اقیانوس اطلس ، آزمایشگاه خوبی برای آزمایش اثر بخشی واکسن ها خواهد بود.  عکس: خبرگزاری فرانسه

به گفته کارشناسان ، ایسلند ، یک کشور جدا شده در اقیانوس اطلس ، آزمایشگاه خوبی برای آزمایش اثر بخشی واکسن ها خواهد بود. عکس: خبرگزاری فرانسه

این متخصص توضیح داد که این مطالعه به تعیین آنچه برای دستیابی به ایمنی گروه مورد نیاز است کمک خواهد کرد. آیا واکسن در برابر انواع مختلف ویروس مثر است؟ از بین بردن محدودیت های مرزی با دستیابی به مصونیت گله چه تاثیری خواهد داشت و چه عوارض جانبی بالقوه ای می تواند انتظار داشته باشد که بسیاری از افراد واکسینه شوند.

مدیر ارشد اپیدمیولوژی ایسلند استدلال کرد: “دریافت پاسخ این س questionsالات می تواند نه تنها برای شرکت داروسازی ، بلکه برای کل جهان نیز مفید باشد.”

مدیر عامل DeCode Genetics ، كری استفنسون به روزنامه گفت: “علاقه به كار با ما وجود دارد ، اما تنها س questionال این است كه آیا آنها بقایای واكسن برای استفاده از این نوع تحقیقات دارند؟” میوه ها. طبق رسانه های محلی ، انتظار می رود Pfizer در اواسط ژانویه پاسخ دهد.

82٪ از جمعیت را واکسینه کنید

به گفته رسانه های محلی ، یکی از جلسات با حضور کاترین ژاکوبسدوتیر نخست وزیر ایسلند برگزار شد و مقامات قصد دارند 600000 دوز واکسن فایزر را دریافت کنند که برای واکسیناسیون 82٪ از جمعیت کافی خواهد بود.

تا به امروز ، ایسلند تامین 250،000 دوز واکسن Pfizer-Biontech را که برای 125000 نفر کافی است ، تضمین کرده است و توافق نامه هایی نیز با Moderna ، Astra Zeneca و Janssen امضا شده است ، همه در چارچوب مشارکت ایسلند در همکاری های اروپا.

پرسش و پاسخ در مورد واکسن ویروس کرونا ، طبق مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده.  منبع: خبرگزاری فرانسه

پرسش و پاسخ در مورد واکسن ویروس کرونا ، طبق مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده. منبع: خبرگزاری فرانسه

رئیس اپیدمیولوژیست ایسلند تأکید کرد که چنین مطالعه ای به زیرساخت های قوی ، نظارت خوب بر روند واکسیناسیون ، ثبت نام مناسب و سیستم توالی یابی ویروس خوب نیاز دارد.

اینجاست که DeCode Genetics وارد عمل می شود ، یکی از برجسته ترین شرکت های بیوتکنولوژی در جهان برای تجزیه و تحلیل و درک ژنوم انسان ، که در طول بیماری همه گیر با ارائه آزمایش های رایگان و داوطلبانه به مردم با مقامات همکاری می کند تا هرچه بیشتر افراد را آزمایش کند. جزایر

ایسلند در میان کشورهای اروپایی است که بیشترین آزمایش غربالگری را انجام داده است از ویروس کرونا ، که به اجرای یک استراتژی موثر در جزیره مبتنی بر انزوای آلوده و تماس آنها کمک می کند.

علاوه بر این ، DeCode Genetics به طور مداوم همه نمونه های مثبت را در کشور رتبه بندی می کند ، اطلاعات زیادی در مورد ویژگی ها و توسعه SARS-CoV-2 ارائه می دهد که انتظار می رود در درک بهتر آن کمک کند.

از ابتدای اپیدمی ، ایسلند 5832 مورد مثبت حفره و 28 مورد مرگ را به ثبت رسانده است. اگرچه در اوایل پاییز اروپا شیوع جدی داشت ، اما اکنون با 47 مورد جدید در هر 100000 نفر در دو هفته گذشته ، کمترین فراوانی را در اروپا دارد.

از نوریا ویلا ، مالمو ، به ویژه از La Vanguardia

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *