ایتالیا به دنبال حل بحران سیاسی در اوج همه گیر شدن است

[ad_1]

بحران سیاسی بر صحنه حاکم بود ایتالیا، با مشاوره های عصبی نخست وزیر ، اقتصاددان ماریو دراگی ، با نیروهای پارلمانی. دور اول این شنبه پایان می یابد و دور دوم از روز سه شنبه آغاز می شود و باید تعیین کننده باشد.

گرچه هیچ کس جرأت پیش بینی اینکه دراگی در تلاش خود در لبه پرتگاه سیاسی – نهادی شکست بخورد ، عدم قطعیت آنها در حالی که همه گیری علائم نگران کننده ای از شیوع ویروس کرونا نشان می دهد و مرگ و میرها در سال شیوع همه گیر در سراسر جهان به 90618 نفر رسیده است ، ادامه می دهند.

داده های نشان دهنده کاهش عفونت ها در 9 کشور از بیست منطقه تغییر کرده است دنبال افزایش. پس از محدودیت های اعمال شده در پایان سال ، دوباره مهار شل شد و بیشتر مناطق به زرد بازگشتند و خطر متوسط ​​تری نسبت به قرمز و نارنجی دسامبر-ژانویه داشت.

او می ترسد که آنها باید به قرنطینه های سخت برگردند، با آسیب جدی اقتصادی و اجتماعی ، در یک موج سوم متمرکز شده اند ، که به دلیل ظهور انواع اولیه Covid-19 ، که در اوایل سال 2020 در شهر ووهان چین ظاهر شد ، بسیاری از دانشمندان آن را اجتناب ناپذیر می دانند.

در انگلیس ، به اصطلاح نسخه انگلیسی باعث افزایش عظیمی در عفونت و مرگ و میر شده است ، و دولت را مجبور به ایجاد قرنطینه شدید ملی می کند که حداقل تا مارس ادامه داشته باشد. در حال حاضر مرگ و میر در انگلیس از 100000 نفر گذشته است.

نخست وزیر پیشین ایتالیا ، ماتئو رنزی ، جمعه بعد از دیدار با ماریو دراگی ، اقتصاددان ، یک نشست خبری برگزار کرد.  عکس: EFE

نخست وزیر پیشین ایتالیا ، ماتئو رنزی ، جمعه بعد از دیدار با ماریو دراگی ، اقتصاددان ، یک نشست خبری برگزار کرد. عکس: EFE

سویه های جدید

انواع جدیدی که در سراسر جهان در حال تکثیر هستند آنها بیشتر مسری هستند و در بعضی موارد کشنده تر است. در بیمارستان مرکزی Varese در شمال ایتالیا ، نسخه به اصطلاح آفریقای جنوبی که توسط مسافری از آن کشور آورده شده بود ، دو روز پیش جدا شد. این ماده از همه زخم ترین است.

منتالیا بسته شدن مرزهای خود را کنترل می کند تا ورود مسافران را کنترل کند، اما بیش از چهل عفونت از نوع انگلیسی قبلاً شناسایی شده است که می تواند طی دو یا سه هفته باعث شیوع یک اپیدمی جدید شود ، سومین مورد از ژانویه سال گذشته. موج دوم ، از اوایل ماه اکتبر ، باعث مرگ و عفونت های بسیاری شد.

محققان توضیح دادند که چرخه ویروس کرونا ویروس همه گیر حدود 70 روز طول می کشد و پس از آن یک دوره حادتر تا شروع چرخه بعدی دنبال می شود.

واکسیناسیون تنها امید برای اهلی کردن ویروس است. ایتالیا 200 میلیون دوز از طریق اتحادیه اروپا کسب کرده است ، اما آزمایشگاه های تأمین کننده به وضوح قادر به تحویل نیستند.

دولت رم اعلام کرده است که یک میلیون نفر در کشور پس از دریافت این دو تزریق ایمن سازی شده اند که این امر محافظت در برابر ویروس را کامل می کند.

ماتئو سالوینی ، رهبر اتحادیه راست افراطی نیز در حال مذاکره با دراگی برای رسیدن به توافق در مورد دولت جدید است.  عکس: EFE

ماتئو سالوینی ، رهبر اتحادیه راست افراطی نیز در حال مذاکره با دراگی برای دستیابی به توافق در مورد دولت جدید است. عکس: EFE

کمیساریای دولت برای مدیریت اضطراری ، دومنیکو آرکوری اطمینان داد که اگر تقریباً 15 میلیون دوز برنامه ریزی شده تأیید شود ، در ماه مارس ، هفت میلیون واکسینه و ایمن سازی کامل وجود دارد.

آرکوری گفت: “همه این کارها را می توان با نیمی از دوزهایی که برنامه ریزی شده بود انجام داد.”

واکسیناسیون

تاکنون واکسن Pfizer و Moderna در ایتالیا استفاده می شده است. با اجازه مقامات اروپایی و محلی اولین 250،000 واکسن AstraZeneca این شنبه وارد می شود ، که دارای مجوز نسبی است ، زیرا مرحله آماده سازی سوم آن برای همه سنین تکمیل نشده است. ساکنین بین 18 تا 55 سال اولین دوز را دریافت می کنند.

معلمان ، اساتید و کارکنان غیر آموزشی در مدارس از اولویت برخوردار خواهند بود، اعضای نیروهای نظم عمومی ، کارمندان زندان و زندانیان.

در ایتالیا تاکنون 2.4 میلیون نفر واکسینه شده اند. جمعیت 60 میلیون نفر است و برنامه برنامه امیدوار است تا 70٪ از جمعیت را بدست آورد تا به اصطلاح “مصونیت گله” را بدست آورد ، كه برای حفاظت از همه ساكنان كافی خواهد بود.

رم ، خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *