ایتالیا از موج اخراج ها ترس دارد زیرا ویروس کرونا ویران دیگری را تهدید می کند

[ad_1]

گسیختگی عمودی که در جنبش 5 ستاره ، اولین نیروی پارلمانی ایتالیا که یکی از پایه های اصلی دولت ماریو دراگی است ، منفجر شد ، در حال باز شدن است عدم اطمینان جدی در مورد ثبات سیاسی ایتالیا ، که در حال حاضر توسط خطرات جدید ناشی از گسترش سریع ویروس کرونا ویروس دلتا در اروپا ایجاد می شود.

در ایتالیا ، یک اپیدمی احتمالی می تواند پیشرفت سریع و عظیم داده های مربوط به بیماری همه گیر را که هزینه آن بیش از 127،000 مرگ در 15 ماه بود ، متوقف کند.

تعداد عفونتها و مرگهای روزانه بیماران بستری و تحت مراقبتهای ویژه در بیمارستان 90٪ کاهش یافته است.

قرارداد انصراف

دولت دراگی اقتصاددان از اعتبار زیادی در میان 27 کشور اتحادیه اروپا برخوردار است زیرا در زمان ریاست وی در بانک مرکزی اتحادیه اروپا ، پول واحد یورو را از بحران مالی نجات داد. حتی امروز ، ما بیشتر درگیر مواجهه با اقدامات م andثر و همسو با ستاد کار و تجارت شده ایم کمترین دردناک ترین مسیر ممکن از دیدگاه اجتماعی تا پایان این پنجشنبه ، 1 ژوئیه ، در مسدود کردن کلی کار اضافی در مناطق اقتصادی تحت تأثیر اثرات همه گیر.

این توافق پس از یک ماراتن چند روزه در کاخ چیگی ، مقر دولت در رم حاصل شد.

در ایتالیا وجود دارد یک سیستم تأمین اجتماعی پیچیده و گسترده که کار میلیون ها کارگر را تضمین می کند ، بخشی از حقوق شرکت های در بحران را به اصطلاح صندوق ادغام منتقل می کند.

نخست وزیر ایتالیا ماریو دراگی توافق نامه ای را برای جلوگیری از اخراج کارگران با اتحادیه ها امضا کرده است.  عکس: رویترز

نخست وزیر ایتالیا ماریو دراگی توافق نامه ای را برای جلوگیری از اخراج کارگران با اتحادیه ها امضا کرده است. عکس: رویترز

هزینه همه گیری در سال 2020 تقریباً 10 درصد از تولید ناخالص ایتالیا ، از دست دادن شغل 945 هزار نفر و افزایش به 160 درصد از بدهی های دولت است.

اکنون آن آغاز شده است دوره با فضیلت ، بخشی از کمک 190 میلیارد یورویی اتحادیه اروپا به یارانه ها و وام های بلند مدت با بهره کم.

به این مبلغ هنگفت ، ایتالیا سرمایه های دیگری را که با آنها یک بازوکا عظیم مالی 235 هزار یورویی در برنامه های توسعه ایجاد کرده است ، اضافه کرده است که شروع به انجام اولین اقدامات می کند ، اما این افزایش حداقل 8.5٪ از ثروت کشور در دوسالانه 23-2022.

ایتالیا کاهش انسداد را تا اول ژوئیه تصویب کرده است. دراگی از تمدید این مجازات خودداری کرد تا اکتبر یا دسامبر، همانطور که ستاد کارگران ادعا می کند.

نخست وزیر موافقت کرد که بر روی برنامه های غلبه بر بحران تمرکز کند ، که در حال حاضر نتایج خوبی را ارائه می دهد از اشتغال کارمندان و پویایی شرکت محافظت می کندکه ذینفع مستقیم برنامه های اقتصادی هستند. دراگی معتقد است که این اصلی ترین محور اجتماعی است که به دولت پیش بینی و ثبات می بخشد.

محبوبیت بالا

نظرسنجی ها نشان می دهد که محبوبیت دولت و شخص نخست وزیر در حال حاضر به شدت در حال جهش است ، تقریباً 70٪ از اجماع رایج.

در یک اختلاف کامل داخلی و حزب دموکرات ، توسط چپ میانه جنبش پنج ستاره پشتیبانی می شود.

گروهی از جهانگردان خارجی در تورین ایتالیا.  این کشور در تلاش است تا از شکست اقتصادی ناشی از همه گیری بهبود یابد.  عکس: EFE

گروهی از جهانگردان خارجی در تورین ایتالیا. این کشور در تلاش است تا از شکست اقتصادی ناشی از همه گیری بهبود یابد. عکس: EFE

دولت دراگی “بالاتر از احزاب” متولد شد و همچنین مورد حمایت لیگ شمالی ماتئو سالوینی و Forza Italia سیلویو برلوسکونی ، دو حزب از سه حزب راست بود.

سوم Fratelli d’Italia (برادران ایتالیا) به رهبری گلوریا ملونی است که بسیاری از مبارزان و رهبران جنبش اجتماعی نو فاشیست ایتالیا MSI را گرد هم آورده است.

ملونی از پیوستن به دولت دراقی امتناع ورزید و چندین وزیر را منصوب کرد.

این تنها حزب مخالف است که اجازه رشد سریع آن را داده است. در نظرسنجی ها ، او در وهله اول اینچ اینچ اینچ با حدود 19-20٪ با لیگ شمال ، به رهبری ماتئو سالوینی فوق العاده ، که محبوبیت خود را در یک سال گذشته از دست داده است ، و حزب چپ میانه دموکرات ، که متولد شد ، مبارزه می کند. یک دهه قبل از بقایای حزب کمونیست و دورترین مناطق دموکراسی مسیحی ، که تقریباً نیم قرن پس از جنگ سرد نقش دولت و مخالف را داشتند.

این یک تجربه تاریخی بود که با شکست کمونیسم در اروپا و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در اوایل دهه 1990 پایان یافت.

فاجعه سیاسی

منظر سیاسی به دلیل وارد شدن به جنبش لرزه ای وارد شده است مبارزه سنگین داخلی در درون جنبش 5 ستاره، که در انتخابات 2018 با 34.5 درصد آرا won پیروز شد ، بر اساس نظرسنجی ها ، دارای بیشترین گروه پارلمانی با 283 نماینده و سناتور است و امروز 16-17 درصد آرا را به دست آورد.

شکستگی شدید M5E بین رهبر بنیانگذار جنبش پوپولیست ، کمدین رخ داده است بپه گریلوو نخست وزیر سابق جوزپه كنته ، كه قرار است پس از برکناری دراگی ، نقش رهبر سیاسی را به عهده بگیرد.

اما گریلو از تبدیل شدن به یک پدر نجیب جنبش خودداری کرد ، زیرا کنته ، که دارای محبوبیت بالایی است ، آماده است تا رهبری مشخصی را به دست آورد. بنیانگذار با فعل ملتهب خود ، مانند همیشه ، ویژگی های کانته را رد کرد.

این شکستگی در این هفته تکمیل شد و اکنون این احتمال وجود دارد که کدام یک از دو رهبر بیشترین حمایت را از قانونگذاران و سناتورهایی که باید در دو نیروی متمایز به گریلو یا کشور کونته بپیوندند ، دریافت می کند.

جنبش 5 ستاره ، توسط کمدین Beppe Grillo ، در پارلمان ایتالیا ورشکسته است.  عکس: رویترز

جنبش 5 ستاره ، توسط کمدین Beppe Grillo ، در پارلمان ایتالیا ورشکسته است. عکس: رویترز

این واقعیت تجربه قوی را از بین می برد “پوپولیسم ضد سیستم” از جنبش 5 ستاره و چشم اندازهایی را باز می کند که تاکنون گیج کننده هستند ، اما مطمئناً شروع می شوند یک مرحله سیاسی جدید در کشور است.

انتخابات عمومی پارلمان برای سال 2023 برنامه ریزی شده است و در پارلمان ، نمایندگان مجلس با دندان و ناخن می جنگند تا هیچ بحران سیاسی وجود نداشته باشد که انتخابات زودهنگام را مجبور کند ، بسیاری از آنها را در بزرگراه عمومی ، بدون امتیاز و بدون شفاف بازنشستگی شاد نگه دارد ، اما نیاز به حداقل پنج سال کمک

نظرسنجی ها مشخص است. در انتخابات عمومی ، ائتلاف راست میانه ، که بیش از 50٪ قدرت خود را به دست می آورد ، فوق العاده مورد علاقه است. مرکز سمت چپ ضعیف و گمراه شده است برای نبرد برگشت ناپذیر در حزب گریلو و کونته همه چیز می تواند تغییر کند زیرا همه گیری ادامه می یابد و برنامه بهبودی چند میلیون دلاری ایتالیا (اصلی ترین برنامه در اروپا) به سختی آزمایش می شود.

در پایان سال جاری میلادی ، پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور جدید جمهوری به مدت هفت سال تشکیل می شود و پس از پایان دوره رئیس دولت فعلی ، سرجیو ماتارلا.

سرجیو ماتارلا ، رئیس جمهور ایتالیا در پایان سال دفتر خود را ترک می کند.  عکس: DPA

سرجیو ماتارلا ، رئیس جمهور ایتالیا در پایان سال دفتر خود را ترک می کند. عکس: DPA

ماتارلا حداقل می تواند حضور خود را تا حدی گسترش دهد ، اما در حال حاضر او می گوید که نمی خواهد دوباره انتخاب شود.

دراگی از معتبرترین موقعیتی که یک ایتالیایی می تواند آرزو داشته باشد کاملاً فاصله دارد ، خصوصاً شخصی که سیاستمدار شغلی نیست.

طبق چندین منبع در دولت مرکزی ایتالیا ، این اقتصاددان ترجیح می دهد تا انتخابات عمومی در راس دولت باقی بماند. دراگی می داند که اگر تهدید به ترک کند زیرا آنها فاقد حمایت هستند ، بازنده اصلی نیروهای سیاسی هستند که امروز از او حمایت می کنند.

به اصطلاح “ترم سفید” نهادی در شرف آغاز است ، که قبل از رای گیری پارلمان برای انتخاب رئیس جمهور جدید جمهوری است.

در این شش ماه هیچ بحرانی در دولت وجود ندارد، اقدامی برای جلوگیری از تحریک درگیری سیاسی بین احزابی که می خواهند معتبرترین موقعیت نهادی را ببلعند.

مانورهای بزرگ آغاز شد.

رم ، خبرنگار

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *