ایالات متحده یک میلیون واکسن دیگر کرونا را به ویتنام ارسال می کند

[ad_1]

ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد حمل و نقل خود را به ویتنام در 24 ساعت آینده آغاز می کند. یک مجموعه اضافی از یک میلیون واکسن در برابر Covid-19 ، توسط شرکت دارویی Pfizer ، برای مقابله با تشدید موارد مثبت این کشور آسیایی ، به ویژه در شهر هوشی مین ، جایی که مردم از روز دوشنبه اقدامات سختگیرانه ای را رعایت کرده اند.

گنجاندن این دوزهای جدید دلالت بر الف دارد مبلغ کل شش میلیون واکسن از ایالات متحده تا ویتنام

“من می دانم که جمعیت ویتنامی با آن روبرو است لحظه سخت کامالا هریس ، معاون رئیس جمهور آمریکای شمالی در بیانیه ای در هانوی ، پایتخت ویتنام ، در اولین روز از سفر رسمی خود گفت.

هریس ، اولین معاون رئیس جمهور آمریکا که وارد کشور هندوچین شد، برنامه رسمی خود را از روز چهارشنبه با تماس مودبانه با همتای ویتنامی خود WTT آنه ژوان آغاز کرد. وی بعداً با نگوین ژوان فوک ، رئیس جمهور ویتنام و فام مین شین ، نخست وزیر دیدار کرد.

کامالا هریس با نخست وزیر ویتنام دیدار کرد.  عکس: Evelyn Hockstein / AP

کامالا هریس با نخست وزیر ویتنام دیدار کرد. عکس: Evelyn Hockstein / AP

از زمان ورود به منطقه آسیایی یکشنبه گذشته (اولین توقف وی سنگاپور بود) که جو بایدن را به دولت آمریکا فرستاد ، وی بر تصمیم خود برای همکاری با کشورهای منطقه در مبارزه با همه گیری اصرار دارد. وی همچنین تصریح کرد که اهدای واکسن و سایر تجهیزات به هیچ گونه غرامت منجر نشودبه

از ابتدای همه گیری ، ویتنام ، کشوری با بیش از 96 میلیون نفر جمعیت ، 369،000 مورد مثبت کووید -19 و کمی بیش از 9000 مرگ بر اثر این ویروس را جمع آوری کرده است. آنچه در حال رخ دادن است این است که در این ماه میانگین تعداد عفونت های جدید روزانه افزایش یافتوضعیتی که نگرانی هایی را در کشوری ایجاد کرده است که به لطف واکنش سریع تا آوریل امسال ، با وجود محدودیت برای چین ، یکی از کشورهایی بود که کمتر تحت تأثیر همه گیری قرار گرفت.

عرضه واکسن ممکن است به پیشرفت آهسته واکسیناسیون در ویتنام کمک کند ، جایی که تا کنون تنها انجام شده است 16.1 of از ساکنان با یک دوز واحد و 1.9 with با مدیریت کامل ، بر اساس داده های Our World in Data.

کوبا نیز همکاری می کند

امروز سه شنبه ، وزارت بهداشت ویتنام به کوبا اطمینان داد همچنین واکسن ارسال خواهد کرد بر علیه ویروس کرونا توسعه یافته در ایالت آمریکای مرکزی ، واقع در پادپدهای ایدئولوژیک ایالات متحده. او همچنین اطمینان داد که فناوری تولید این دوزهای محلی را تا پایان امسال منتقل خواهد کرد.

این واکسن عبداللهبه گفته مقامات این کشور ، که توسط مرکز مهندسی ژنتیک و بیوتکنولوژی کوبا توسعه یافته است ، دارای 92.2 درصد کارآیی با سه دوز در مرحله نهایی تحقیقات است.

معاون رئیس جمهور آمریکا این خبر را در هانوی ، پایتخت ویتنام اعلام کرد.  عکس توسط Manan Vatsyayan / AP

معاون رئیس جمهور آمریکا این خبر را در هانوی ، پایتخت ویتنام اعلام کرد. عکس توسط Manan Vatsyayan / AP

دولت ویتنام گفت این پیشنهاد در مکالمه تلفنی نگوین ژوان فوک ، رئیس جمهور ویتنام و میگوئل دیاز کانل ، همتای کوبائی وی ، ارائه شده است. اطلاعاتی در مورد تعداد دوزهایی که ارسال می کند ارائه نکردبه

کاری که دیاز کانل انجام داد تشکر از ژوان پوک بود ارسال برنج برای کمک به مردم کوبا همه گیر تحت تأثیر همه گیری قرار گرفته است ، که باعث ایجاد بیش از 500،000 مورد و 4600 مرگ در کارائیب شده است.

با اطلاعات EFE

DB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *