ایالات متحده و ایران در آستانه انتشار مجدد توافق هسته ای هستند

[ad_1]

دیپلماسی اروپا می تواند انجام دهد آمریکا و ایران بازگشت به توافق هسته ای امضا شده در سال 2015 ، و آنچه واشنگتن در سال 2018 به ابتکار دونالد ترامپ ، رئیس جمهور پیشین ، و همچنین تحریم های جدیدی که به اقتصاد ایران آسیب رساند ، آن را رها کرد.

تلاشهای اروپا برای حفظ این معامله به سختی مشتی از شرکتهای اروپایی را به ادامه تجارت با رژیم تهران ترغیب کرده است. اکثریت، ترس از تحریم ها آمریکایی ها ، آنها طرف فارسی را ترک کردند.

منابع دیپلماتیک اروپایی امروز پنجشنبه گفتند که واسطه اروپایی ، دیپلمات اسپانیایی ، انریکه مورا ، در جلسات اخیر به موفقیت رسیده است افزایش موقعیت ها به اندازه کافی دیپلمات های آمریکایی و ایرانی توافق می کنند که پس از چند روز مذاکره در وین به توافق نزدیک می شوند.

دیپلمات اسپانیایی انریکه مورا.  عکس: AP

دیپلمات اسپانیایی انریکه مورا. عکس: AP

تاریخ مهم بعدی 19 ژوئن است ، روزی که در آن قرار دارد انتخابات ریاست جمهوری ایران.

مورا چهارشنبه شب گفت که “روحیه تعهد بلند است“و اینکه او” بسیار مطمئن بود که توافق خواهد شد و ما خیلی دور نیستیم. “

برای بستن تجارت

عباس اراچی ، معاون وزیر خارجه ایران ، که در این مذاکرات شرکت کرده بود ، به خبرگزاری فرانسه گفت كه “چارچوبی برای توافق” یافت شده است. مورا گفت آنها ساخته شده اند “پیشرفت قابل توجه در 10 روز گذشته “، اگرچه هنوز سوالاتی برای بسته شدن وجود دارد ، بنابراین واسطه اروپا هفته آینده مجدداً با مذاکره کنندگان دیدار خواهد کرد. منابع اروپایی ادعا می کنند که این توافق نامه است اجتناب ناپذیر.

علاوه بر انریکه مورا و مذاکره کنندگان آمریکایی و ایرانی ، دیپلمات های آمریکایی در وین نشسته اند. کشورهای ضامن توافق نامه: آلمان ، فرانسه ، انگلستان ، چین و روسیه.

به گفته منابع اروپایی ، این توافق در انتظار است.  عکس: EFE

طبق منابع اروپایی ، توافق در انتظار است. عکس: EFE

هدف نهایی این است که ایران برنامه هسته ای خود را دوباره به حالت تعلیق درآورد و تحت نظارت دقیق آژانس انرژی هسته ای بین المللی قرار دهد. در مقابل ، ایالات متحده باید تحریم ها را لغو کند و رژیم ایران باید بتواند از مزایای آن بهره مند شود بازگشت اقتصادی توافق نامه

آلمان ، فرانسه و انگلستان عصر چهارشنبه بیانیه ای صادر کردند و اطمینان دادند که “هم در زمینه هسته ای و هم در زمینه تحریم ها ، ما شروع به دیدن خطوط آنچه می تواند توافق باشد “.

این رویکرد به پیمان “موفقیت را تضمین نمی کند“سه دیپلمات اروپایی را به یاد بیاورید که همچنین هشدار دادند که” مسائل دشواری “در پیش است.

علاوه بر مذاکرات با ایالات متحده ، که مذاکره کننده اروپایی در آن میانجیگری می کند ، ایران همچنین در حال مذاکره مستقیم با آژانس بین المللی انرژی اتمی است تا تکنسین های سازمان بین المللی بتوانند به تماشا ادامه دهید فعالیتهای هسته ای ایران.

کلید ممکن است در توالی تعیین شده توسط ایران و ایالات متحده بین انجماد برنامه هسته ای (به گفته ایرانی ها فقط غیرنظامی) و لغو تحریم ها آمریکایی ها

تهران و واشنگتن هر دو خواهان آن هستند از برداشتن اولین قدم خودداری کنیدبه طوری که مذاکره کننده اروپایی به دنبال ایجاد توالی حرکات است. ایران تا زمان نقض پیمان توسط ایالات متحده به تعهدات هسته ای خود عمل می کرد.

بازگشت به توافقنامه خواهد بود خبر بد برای دولت اسرائیل ، که همیشه هنگام انتقاد از دونالد ترامپ ، ایالات متحده را از او انتقاد و تحسین می کرد. همچنین برای سلطنت های نفتی خلیج فارس ، زیرا این امر باعث تولید نفت ایران می شود بازگشت به بازارها بین المللی

بروکسل ، ویژه

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *