ایالات متحده لیزا مونتگومری ، تنها زنی را که به اعدام محکوم شده بود ، اعدام کرد

[ad_1]

ایالت ایندیانا صبح امروز چهارشنبه اعدام شد تا لیزا مونتگومری ، تنها زنی که در اعدام در ایالات متحده است و اولین فردی است که در بیش از شش دهه در سطح فدرال اعدام شده است.

اعدام با تزریق کشنده در زندان زندان Terre Haute، بعد از دیوان عالی کشور بلند شو تعلیق ، که دادگاه فدرال فقط چند ساعت قبل به آن دستور داده بود.

به گفته برخی از رسانه های جمع آوری گزارش دادگاه ، مرگ او ، که توسط یک گروه از روزنامه نگاران از یک اتاق مجاور شاهد بود ، پس از 1.30 صبح به وقت محلی تأیید شد.

زندان فدرال Terre Haute.  عکس: خبرگزاری فرانسه

زندان فدرال Terre Haute. عکس: خبرگزاری فرانسه

مونتگومری از حق خود برای گفتن چند کلمه چشم پوشی کرد. او به سادگی نه گفت وقتی یکی از جلادان صورت خود را فاش کرد و پرسید آیا می خواهید چیزی بگوید؟

“قانون اساسی ما اعدام شخصی را که نمی تواند منطقی این عملکرد را درک کند منع کرده است” (…). دولت فعلی این را می داند. و كلی هنری ، وكیل وی ، در یك خبرنامه مطبوعاتی گفت:

وی افزود: همه افراد درگیر در این پرونده “باید شرمنده باشند”.

فعالان در اعتراض به مجازات اعدام در زندان.  عکس: رویترز

فعالان در اعتراض به مجازات اعدام در زندان. عکس: رویترز

مونتگومری 52 ساله در سال 2007 به قتل یک زن 23 ساله در سال 2004 که هشت ماهه باردار بود محکوم شد کودک را بردارید که بعداً ترمیم شد سالم و سالم توسط مقامات

در طول دادگاه ، وکلای وی ادعا کردند که وی به دلیل خشونت جنسی که از کودکی متحمل شده بود ، از بیماری روانی رنج می برد. و آنها از او خواستند که حکم اعدام را به حبس ابد تغییر دهد.

این اعدام ، اولین بار توسط زنان در سطح فدرال از سال 1953 ، یک هفته قبل از روی کار آمدن جو بایدن صورت گرفت.

EFE

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *