ایالات متحده دستگیری مخالفان در نیکاراگوئه را “کارزار مشمئز کننده” خواند

[ad_1]

ایالات متحده به عنوان رتبه بندی شده است “کارزار مشمئز کننده” موجی از دستگیری ها علیه چندین رهبر سیاسی مخالف در نیکاراگوئه ، از جمله هفت نامزد ریاست جمهوری برای انتخابات ، که در آن دانیل اورتگا ، خودکامه ، که از سال 2007 به قدرت رسیده است ، در نوامبر سال جاری خواستار انتخاب مجدد او خواهد شد.

جولی چونگ ، معاون وزیر امور خارجه در نیمکره غربی در حساب توئیتر خود نسبت به دستگیری نوئل ویداور ، نامزد ریاست جمهوری مخالف نیکاراگوئه و خامس آرلانو ، مفسر سیاسی ، که شنبه این روز در بازداشت پلیس بودند ، واکنش تندی نشان داد. به اتهام خیانت مورد تحقیق قرار گرفت.

وی انتقاد کرد: “روزی که رای دهندگان در نیکاراگوئه ثبت نام خود را تأیید کردند (تأیید شهروندان در لیست انتخابات) ،” رئیس جمهور اورتگا و همسرش ، روساریو موریلو ، معاون رئیس جمهور ، “دو مخالف سیاسی دیگر را دستگیر کردند.” “نوئل ویداور ، نامزد ریاست جمهوری و روزنامه نگار خیمه آرلانو آنها به سادگی قربانیان یک کار نفرت انگیز برای جرم انگاری مخالفان مسالمت آمیز می شوندوی خاطرنشان كرد: “از نیكاراگوئه.”

پلیس نیکاراگوئه ، به رهبری فرانسیسکو دیاز ، داماد اورتگا ، گفت که آنها تحقیقات را علیه Vidaure ، نامزد ریاست جمهوری از اتحاد مخالف شهروندان برای آزادی (CxL) ، و علیه آرلانو آغاز کرده اند ، و این “هر دو در خانه ، تحت بازداشت پلیس می مانند.”

“خائنان دولت”

ویداور و آرلانو هر دو تحت تحقیقات پلیس ملی قرار دارند ، که به قانون حمایت از حقوق بشر برای استقلال ، حاکمیت و تعیین سرنوشت برای صلح استناد می کند ، که فوراً توسط شورای ملی تصویب شده است ، dاکثریت ساندیستینا ، دسامبر گذشته.

این قانون جنجالی ، او “خائنان به وطن” را لیست می کند و همه مخالفان را از شرکت در پست های دولتی رد صلاحیت می کند.

کریستینا چامورو ، دختر رئیس جمهور سابق ویولتا چامورو ، مورد علاقه در انتخابات نوامبر بود. متقاضی اولین کسی بود که روی موج دستگیر شد مقدر شده است که انتخابات را بدون گزینه های دیگر ترک کند.

علاوه بر چامورو ، نامزدهای آرتورو کروز ، فلیکس مارادیاگا ، خوان سباستین چامورو ، میگوئل مورا ، مداردو مایرنا و اکنون ویداور نیز دستگیر شدند. به بهانه خیانت تحقیق شد.

علاوه بر این ، دو معاون سابق وزیر خارجه ، دو مخالف سابق سندیستینا ، چریک های سابق ، یک رهبر تجارت ، یک بانکدار ، یک بانوی اول سابق ، پنج رهبر مخالف ، دو رهبر دانشجویی ، دو رهبر روستا ، یک روزنامه نگار ، دو کارگر سابق NGO و یک راننده توسط کریستینا چامورو.

در همین حال ، استاد حقوق و وکیل قانون اساسی ماریا آسونسیون مورنو ، که توسط اتحاد مدنی برای عدالت و دموکراسی به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری معرفی شد ، او دو هفته پیش پس از احضار توسط وزارت امور خارجه از خانه خارج شد در مصاحبه ، بدون ذکر دلیل ، جرم یا قربانی و محل نگهداری وی مشخص نیست.

کریستینا چامورو ، برنده انتخابات نیکاراگوئه ، اولین بار توسط اورتگا خبرگزاری فرانسه دستگیر شد

کریستینا چامورو ، مورد علاقه برای پیروزی در انتخابات در نیکاراگوئه ، اولین کسی که توسط دیکتاتوری اورتگا خبرگزاری فرانسه دستگیر شد

به همین ترتیب ، رهبر سابق کنترا ، لوئیس فلی ، که یکی از 11 نامزد مخالف ریاست جمهوری بود ، وی نیکاراگوئه را ترک کرد و در تبعید اعلام کرد که به دلایل امنیتی تصمیم گرفته است آرزوهای خود را پس بگیرد.

اورتگا ، پارتیزان سابق از جبهه ساندیستینا که استبداد خونخوار را از ساموزا سرنگون کرد ، بین سالهای 1979 و 1990 بر این کشور حکومت کرد و در سال 2007 به قدرت بازگشت و رژیم خود را به عنوان دیکتاتوری کلاسیک با شرکت به عنوان معاون رئیس جمهور همسرش ، روساریو موریو ، به دیکتاتوری کلاسیک تبدیل کرد.

ماناگوا و واشنگتن. آژانس ها
MC

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *