ایالات رقیب آمریکایی که از هرج و مرج Capitol لذت می برند

[ad_1]

چینی ها برای انجام کار خود به شبکه های اجتماعی حمله کرده اند تعطیلات با صحنه های رسیده از پایتخت “در شعله های آتش”. برای آنها بود “تصویر زیبا”، اصطلاحی که یک بار توسط نانسی پلوسی سخنگوی مجلس نمایندگان آمریکا برای اشاره به اعتراضات خشونت آمیز در هنگ کنگ در سال 2019 استفاده شد.

به طور رسمی ، دولت چین به دنبال رسمیت بوده و امیدوار است كه مردم آمریكا بتوانند در اسرع وقت از صلح ، ثبات و امنیت برخوردار شوند.

واقعیت این است که کشورهایی که ایالات متحده معمولاً آنها را به غیر دموکراتیک بودن متهم می کنند ، از حمله روز پنجشنبه به پایتخت استفاده کردند و از سیستم سیاسی و انتخاباتی آمریکا انتقاد کردند و سقوط قدرت اول را پیش بینی کردند.

ایران: دموکراسی “آسیب پذیر”

حسن روحانی ، رئیس جمهور ایران ، با اشاره به هرج و مرج ناشی از طرفداران ترامپ هنگام تأیید کنگره پیروزی جو بایدن دموکرات در انتخابات نوامبر ، گفت: دموکراسی غربی “شکننده و آسیب پذیر است”.

“ما فهمیدیم که (در کشورهای غربی) متأسفانه زمین اینگونه است مشترک پوپولیسم استعلیرغم پیشرفت در صنعت و علم ، “روحانی گفت.

ونزوئلا نگران خشونت است

در بیانیه ای ، وزارت امور خارجه ونزوئلا “نگرانی خود” را نسبت به “اقدامات خشونت آمیز” در واشنگتن ابراز کرد.

“ایالات متحده رنج می برد همان چیزی که آنها ایجاد کردند در کشورهای دیگر با سیاست های تهاجمی خود “، اضافه کرد.

روسیه: سیستم انتخاباتی “باستانی”

در روسیه ، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت که سیستم انتخاباتی “باستانی” در ایالات متحده مطابق با معیارهای دموکراتیک نیست.

ماریا زایارووا گفت: “سیستم انتخاباتی در ایالات متحده باستانی است و از هنجارهای مدرن دموکراتیک مطابقت ندارد.”

“فرصتهایی برای ایجاد کنید سو ab استفاده های بیشمار ، و رسانه های آمریکایی به ابزاری برای مبارزه سیاسی تبدیل شده اند. “

در یک پوستر در رم نوشته شده است: دونالد ترامپ ، شما رسوایی دموکراسی هستید.  عکس: AP

در یک پوستر در رم نوشته شده است: دونالد ترامپ ، شما رسوایی دموکراسی هستید. عکس: AP

مسکو غالباً تحت الشعاع انتقادات ایالات متحده از دموکراسی روسیه در زمان ولادیمیر پوتین قرار می گیرد و در پاسخ قدرت غربی را به ریا و تسامح متهم می کند.

روابط دو کشور نیز به دلیل تحریم های واشنگتن ، درگیری بر سر معاهدات منع گسترش سلاح های هسته ای یا اتهامات حملات رایانه ای در سال های اخیر بدتر شده است.

همین مسئله در مورد ایران و ونزوئلا نیز صادق است ، کشورهایی که دولت ترامپ علیه آنها تحریم های سختی اعمال کرده است.

چندین مقام دیگر روسی گفتند ایالات متحدهتمام اقتدار اخلاقی خود را از دست داد برای آموختن درس های دموکراسی به سایر کشورها پس از حمله به کاپیتول ، رویدادهایی که همزمان با کریسمس ارتدکس روسیه است ، که امروز جشن گرفته می شود

“حزب بازنده بیش از دلایل کافی برای متهم کردن برندگان به جعل و تقلب دارد ، روشن است که دموکراسی آمریکا لنگ هر دو پا“کنستانتین کوساچف ، رئیس کمیته امور خارجه مجلس بالا پارلمان روسیه در فیس بوک گفت.

“حزب دموکراسی تمام شده است. متأسفانه ، آن به پایین رسیده است و من این را بدون هیچ شانس می گویم. ایالات متحده راه خود را گم کرده و بنابراین حق تعیین مسیر ندارد. و حتی کمتر برای تحمیل آن به دیگران.” او ادعا کرد

محکومیت کشورهای متحد

در همین حال ، رهبران متفقین اعمال خشونت آمیز را محکوم کرده و برخی از آنها متهم نیستند که ترامپ را به دعوت از معترضان به راهپیمایی به پایتخت و ادعاهای پیگیر و بی اساس وی درباره کلاهبرداری متهم می کنند.

این مورد در مورد رئیس دولت آلمان ، آنگلا مرکل ، صدراعظم بود که گفت که چنین است. “عصبانی و غمگین” برای حمله و اطمینان داد که ترامپ بخشی از مسئولیت را بر عهده دارد.

وی افزود: “تردیدها در مورد نتیجه انتخابات دامن زده شد و فضایی را ایجاد كرد كه حوادث شب گذشته را ممكن ساخت.” وی با اطمینان از اینكه شوك وی توسط “میلیونها نفر از مردم كه سنت دموكراتیك آمریكا را تحسین می كنند” به اشتراک گذاشته شده است ، افزود.

نخست وزیر انگلیس بوریس جانسون گزارش “صحنه های شرم آور” و خواستار “انتقال مسالمت آمیز” قدرت به جو بایدن دموکرات شد.

از آرژانتین ، رئیس جمهور آلبرتو فرناندز “خشم” کنگره آمریکا را رد کرد.

“ما اقدامات جدی خشونت آمیز و خشم کنگره را که امروز در واشنگتن رخ داد ، محکوم می کنیم. ما معتقدیم که یک انتقال مسالمت آمیز انجام می شود که به خواست مردم احترام می گذارد ، و ما قوی ترین حمایت خود را از رئیس جمهور منتخب @ JoBiden ابراز می کنیم.” رئیس جمهور در توییتر گفت.

منبع: آژانس ها

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *