اکنون مرزهای زمینی بسته شده است

[ad_1]

وزارت کشور اسرائيل این چهارشنبه اعلام کرد که از پنجشنبه و حداقل به مدت چهار روز ، مرزهای زمینی آن با مصر و اردن بسته خواهد ماند ، پس از بسته شدن فرودگاه بین المللی این هفته در تلاش برای جلوگیری از ورود ویروس های کرونا ویروس جدید است.

در بیانیه داخلی آمده است: “گذرگاه های مرزی زمینی به دنبال تصمیم دولت برای بستن فرودگاه بن گوریون برای پروازهای ورودی و خروجی و انجام تلاش های مشترک برای جلوگیری از شیوع ویروس ، تا 31 ژانویه 2021 به روی اسرائیلی ها و خارجی ها بسته خواهد شد.” ، که این تصمیم را به وزیر آری دری نسبت می دهد.

این اقدام جدید از ساعت شش صبح روز پنجشنبه اعمال می شود و اصولاً تا روز یکشنبه آینده ادامه خواهد داشت.

بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، از تمدید قرنطینه خبر داد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر اسرائیل ، از تمدید قرنطینه خبر داد. عکس: خبرگزاری فرانسه

علاوه بر این ، پل آلنبی ، که کرانه باختری اشغالی را به اردن متصل می کند و عمدتا توسط مردم فلسطین مورد استفاده قرار می گیرد ، همچنین به دلیل عدم توافق بین تشکیلات خودگردان ملی فلسطین ، دولت اردن و COGAT ، نهاد نظامی اسرائیل حاکم بر اشغالگری.

آنها قرنطینه را تمدید می کنند

از سوی دیگر ، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر روز چهارشنبه اعلام کرد که تعطیلی فرودگاه که از دوشنبه شب اجرا می شود و محدودیت کلی که از اواخر دسامبر اعمال می شود ، احتمال دارد بیش از مهلت مقرر تمدید شود. در حال حاضر برای یکشنبه آینده تنظیم شده است ، چیزی که انتظار می رود روز پنجشنبه در جلسه هیئت دولت تنظیم شود.

نتانیاهو ، که نگران تعداد بالای عفونت ها است ، گفت: “ما از خود در برابر جهش ها محافظت می کنیم. نسخه انگلیسی به سرعت در سراسر جهان و همچنین در اسرائیل در حال پیشرفت است ، اگرچه ما توانسته ایم آن را متوقف کنیم.”

روز سه شنبه مرکز واکسیناسیون در تل آویو ، اسرائیل.  عکس: خبرگزاری فرانسه

روز سه شنبه مرکز واکسیناسیون در تل آویو ، اسرائیل. عکس: خبرگزاری فرانسه

وی افزود: “ما باید آن را بیشتر كاهش دهیم و اطمینان حاصل كنیم كه جهش های ناشناخته جدیدی به كشور وارد نمی شود.”

در روز چهارشنبه ، این کشور 7،737 عفونت جدید را کشف کرد و تعداد کل ویروس کرونا را به بیش از 617،000 نفر رساند ، که 76،700 مورد هنوز فعال است.

در همین حال، حدود سه میلیون نفر قبلاً اولین دوز واکسن را دریافت کرده اند از Pfizer و حدود یک میلیون و نیم دومین کشور را دریافت کرد ، که این کشور حدود 9 میلیون نفر را به عنوان رهبر جهان در درصد جمعیت تلقیح شده قرار می دهد.

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *