اکنون دونالد ترامپ حمله پیروان خود به کپیتول هیل را محکوم کرده و پیروزی جو بایدن را تأیید می کند

[ad_1]

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ، وی در انتخابات روز پنجشنبه شکست را پذیرفت در مقابل جان بایدن خود جو بایدن و افراد درگیر در حمله به پایتخت را محکوم کرد.

وی در پیامی جدید تماس گرفت “اصلاح” پس از صحنه های بی سابقه خشونت طرفدارانش در کنگره ، امیدوار کننده “انتقال آرام، انتقال بدون دردسر قدرت با بایدن.

ترامپ گفت اکنون که کنگره نتایج را تأیید کرده است ، “دولت جدید از 20 ژانویه آغاز می شود“و اینکه تمرکز خواهد کرد” بر اطمینان از انتقال منظم و روان قدرت است. »

ترامپ در ویدئویی از حساب بازسازی شده توییتر خود ادعا می کند که چنین است “با خشونت رسوا شده” روز قبل در مقر کنگره آمریکا که چهار کشته برجای گذاشت.

رئیس جمهور به نقش خود در تحریک خشونت متوسل نشد. وی افزود که اگرچه می داند طرفدارانش “ناامید” هستند ، اما می خواهد آنها بدانند که “سفر باورنکردنی او تازه آغاز شده است”.

با این حال ، ترامپ پس از شکست در انتخابات نوامبر گذشته از بایدن ، که شامل اتهامات مکرر تقلب بود ، چالش هایی را که در سیستم انتخاباتی با آن روبرو بود توجیه کرد.

“من همچنان قاطعانه اعتقاد دارم که ما باید قانون انتخابات خود را اصلاح کنیم تا هویت و صلاحیت همه رای دهندگان را تأیید کنیم و اطمینان و اعتماد به انتخابات آینده را تضمین کنید“او اشاره کرد.

پیش از این ، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید ، Kaylee McEnany، گفته بود كه ترامپ و كل دولت بر این باورند كه طرفداران وی كه به پایتخت حمله می كنند “مخالف هر آنچه دولت پشتیبانی می كند” بودند.

این مقام مهاجمان را اینگونه توصیف کرد “تبلیغات خشونت آمیز” که “آنها حقوق قانونی اصلاحیه اول (قانون اساسی ، که آزادی بیان را تضمین می کند) برای هزاران نفر از مردم که صدای خود را به آرامش در Capitol Hill شنیدند ، تضعیف می کنند.”

“ما او ، رئیس جمهور و این دولت را با شدیدترین عبارات ممکن محکوم می کنیم” ، زیرا آنچه دیروز اتفاق افتاد همین بود “غیر قابل قبول” و مسئولین “آنها باید با تمام قدرت قانون مجازات شوند”سخنگوی سخنگوی مطبوعات در کاخ سفید تاکید کرد.

صدها نفر از طرفداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور مستعفی ایالات متحده ، روز چهارشنبه در یک جلسه مهم پارلمانی به پایتخت یورش بردند. محاصره بی سابقه تمام شد با چهار کشته ، ده ها زخمی و بازداشت شده و خسارت زیادی به ساختمان وارد شده است.

روز چهارشنبه ، ترامپ در توییتر رفتار پیروان خود را توجیه کرد ، آنها به طور کلی در واشنگتن برای رد ادعای “تقلب” در انتخابات و نشان دادن رد شدن بایدن تظاهرات مسالمت آمیزی کردند.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *