اکنون اروپا تهدید کرده است که دوزهای شرکت های دارویی را در داخل اتحادیه حفظ خواهد کرد

[ad_1]

اتحادیه اروپا در حال آماده سازی سیستمی برای نظارت بر صادرات واکسن علیه ویروس کرونا است که به کشورهای عضو اجازه می دهد محموله های خارج از بلوک را وتو کنند. اگر “مشروع” نباشندمقامات روز پنجشنبه گفتند.

رئیس شورای اروپا چارلز میشل استقبال کرد رضایت نامه ای به رهبران چهار کشور عضو: “اتحادیه اروپا باید قاطعانه برای واکسن های خود را تهیه کنید و به ویژه نشان می دهد که حمایت از شهروندان همچنان اولویت اصلی ما است. “

مقامات اتحادیه اروپا جزئیاتی درباره سیستم جدید ارائه دادند و با خبرنگاران صحبت کردند که نامشان فاش نشود.

یک بیمار یک زن مسن را در اسپانیا واکسینه می کند.  عکس: AP

یک بیمار یک زن مسن را در اسپانیا واکسینه می کند. عکس: AP

اگرچه آنها گفتند “اقدام اضطراری” هدفمند نبوده است هیچ شرکت خاصی وجود ندارد، یک هفته پس از شروع اختلاف بین اتحادیه اروپا و شرکت انگلیسی-سوئدی AstraZeneca برای تأخیر در تأمین واکسن اعلام شده است.

“این ممنوعیت صادرات نیست”

یک مقام گفت: “این ممنوعیت صادرات نیست. برنامه ما این نیست که صادرات را ممنوع کنیم.” اگرچه اذعان داشت که “در موارد نادر … ممکن است از اجازه فروش خودداری شود.”

این سیستم با عنوان “مکانیزم صدور مجوز و شفافیت صادرات” با هدف جمع آوری اطلاعات مربوط به تولید واکسن covid-19 ، که به خارج از اتحادیه اروپا ارسال می شود.

این قانون براساس قانون اتحادیه اروپا است که سال گذشته برای تنظیم صادرات صادر شده است تجهیزات حفاظت شخصی ، مانند ماسک و دستکش هنگام ابتلا به بیماری همه گیر در این قاره.

مقامات گفتند که این ابتکار مطابق با قوانین سازمان تجارت جهانی است و صادراتی که به طور واضح “بشردوستانه” معرفی شده است ، معاف است.

این توجیه این است که اتحادیه اروپا میلیاردها یورو در شرکت های تولید واکسن سرمایه گذاری کرده است تا 2.3 میلیارد دوز واکسن های احتمالی خود را تأمین کند و بنابراین “نه تنها به بیماران در اروپا بلکه به مودیان نیز مربوط می شود”.

شرکت های مایل به صادرات واکسن covid-19 از اتحادیه اروپا باید اتصال با مقامات کشور عضو محل کارخانه خود برای دریافت مجوز ، که به طور کلی پس از “ساعت” داده می شود.

مرکل جلسه برگزار می کند

آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان ، با توجه به تنش های ناشی از کاهش سرعت ، روز دوشنبه جلسه ملی مقامات با تولیدکنندگان واکسن را علیه Covid-19 تشکیل داده است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه نمایندگان نیز در این نشست شرکت خواهند کرد ، گفت: “نخست وزیر و رهبران دولت منطقه توافق کرده اند که در تاریخ 1 فوریه در ساعت 14:00 به وقت محلی (10 در بوینس آیرس) برای بحث در مورد واکسن ها دیدار کنند.” تولیدکنندگان واکسن “.

خبرگزاری فرانسه

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *