اکسیژن بیمارستان ها تمام می شود و در ایالت آمازوناس اعلام ممنوعیت رفت و آمد می کند

[ad_1]

شرایط آمازون، در قسمت شمالی برزیلاین پنجشنبه اعلام تحمیل عصر یک ساعت قبل سقوط سیستم بهداشتی شما به دلیل همه گیری ویروس کرونا ، که بیمارستانها را بدون اکسیژن ترک کرد.

بنیاد فسکروز-آمازونیا ، یک موسسه تحقیقاتی ، به آژانس گفت: “در منطقه مانائوس ،” اکسیژن تمام شده و برخی از واحدهای بهداشتی به نوعی اتاق خفگی تبدیل شده اند. ” خبرگزاری فرانسه

“ما داخل هستیم حساس ترین لحظه ویلسون لیما ، فرماندار آمازوناس ، گفت:

وی افزود: منطقه آمازون “مقدار قابل توجهی اکسیژن تولید می کند ، اما امروز مردم ما به اکسیژن و همبستگی احتیاج دارند” و افزود که چندین بیمار به ایالات دیگر منتقل می شوند.

عوامل نظامی در پنج روز گذشته نزدیک به 400 سیلندر اکسیژن آورده اند تا تقاضا را برآورده کنند. اما تعداد بیماران همچنان در حال رشد است.

به گزارش سایت خبری G1 ، از شبکه Globo ، بدون تخت و اکسیژن ، Manaus شروع به کار کرد بیماران را به کشورهای دیگر ارجاع دهید.

مقررات منع رفت و آمد از جمعه ، از ساعت 19:00 تا 6:00 اعمال می شود.

یک کارمند در بیمارستانی در مانائوس این پنجشنبه یک لوله اکسیژن برای معالجه بیماران مبتلا به پوسته به همراه دارد.  عکس: رویترز

یک کارمند در بیمارستانی در مانائوس این پنجشنبه یک لوله اکسیژن برای معالجه بیماران مبتلا به پوسته به همراه دارد. عکس: رویترز

برزیل با شیوع همه گیر رو به رو است که در حال حاضر نزدیک به 206000 کشته برجای گذاشته است ، تعادل پس از ایالات متحده دوم است. نرخ متوسط ​​مرگ و میر در این کشور 98 نفر در هر 100000 نفر است ، اما در ایالت آمازوناس به 142/100000 نفر می رسد. فقط ریودوژانیرو (158) و برزیل (145) بیش از آن است.

لوئیزا کاسترو ، یکی از ساکنان پایتخت آمازون گفت: “هیچ بستر خالی ، مخزن اکسیژن و هیچ چیز وجود ندارد ، ما فقط ایمان داریم.”

تصاویر در شبکه های اجتماعی نشان می دهد افرادی که در بیمارستان ها مخازن اکسیژن حمل می کنند و بیماران از عدم مراقبت پزشکی شکایت دارند.

طبق اعلام شهرداری ، این شهر ثبت نام کرده است چهارمین رکورد متوالی روزانه در مراسم خاکسپاری: 198 نفر در روز چهارشنبه به خاک سپرده شدند که 87 نفر از آنها به دلیل 19 نفر درگذشت.

واکسیناسیون ، هفته آینده؟

با وجود تعداد قابل پیشگیری از موارد جدید و مرگ و میر ، برزیل هنوز واکسیناسیون علیه ویروس کرونا را آغاز نکرده است ، در میان مبارزات سیاسی و اختلافات بین دولت ژایر بولسونارو و فرمانداران اصلی ایالت.

این پنجشنبه ، وزیر بهداشت ادواردو پاسوئلو اعلام کرد که فعالیت واکسیناسیون این کشور از چهارشنبه آینده آغاز می شود.

این تاریخ پس از جلسه وزیر با شهرداران اعلام شد که آنها اطلاعات را در شبکه های اجتماعی منتشر کردند.

شهرداران اذعان کردند که آغاز کارزار به آژانس نظارت بر بهداشت ملی (Anvisa ، تنظیم کننده) بستگی دارد ، که اجازه می دهد به دلیل شرایط اضطراری تنها دو واکسنی که آزمایشگاه های آنها فرآیندهای ثبت محصولات خود را در برزیل آغاز کرده اند ، در کشور استفاده شود.

در روزهای اخیر در قبرستان های ایالت آمازوناس ، مانند گورستان در مانائوس ، تعداد بیشماری از دفن ها به ثبت رسیده است.  عکس: خبرگزاری فرانسه

در روزهای اخیر در قبرستان های ایالت آمازوناس ، مانند گورستان در مانائوس ، تعداد بیشماری از دفن ها به ثبت رسیده است. عکس: خبرگزاری فرانسه

این توسط شرکت دارویی چین Sinovac و یکی از تولیدات مشترک آزمایشگاه بریتانیا AstraZeneca و دانشگاه آکسفورد ساخته شده است.

کسانی که مسئول این دو پادزهر در روز جمعه هفته گذشته بودند ، از Anvisa اجازه گرفتند تا به دلایل فوری واکسن ها را در برزیل استفاده کنند و سازمان تنظیم مقررات جلسه ای را برای روز یکشنبه آینده برای تصمیم گیری نهایی در این زمینه برنامه ریزی کرده است.

از 354 میلیون دوز واکسن ضد واکسن مورد تأیید وزارت بهداشت در سال جاری ، 212.4 میلیون واکسن از AstraZeneca و 100 میلیون مورد دیگر از Sinovac است.

از این کل برزیل در حال حاضر 6 میلیون واکسن Sinovac در این کشور ذخیره کرده است و انتظار دارد 2 میلیون محصول AstraZeneca را روز دوشنبه دریافت کند از هندوستان وارد شده تا بتواند با 8 میلیون دوز کمپین ایمن سازی را آغاز کند.

منبع: AFP و EFE

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *