اپل و آمازون نیز در حال حذف پارلر هستند

[ad_1]

غول های اپل و آمازون این یکشنبه به گوگل پیوستند و همچنین شبکه اجتماعی را وتو کردند پارلر، که اخیراً به دلیل امتناع از تنظیم محتوای تحریک کننده خشونت ، در بین محافظه کاران و راست گرایان افراطی بسیار محبوب شده است.

این اقدام پس از حمله هواداران دونالد ترامپ ، رئیس جمهور معزول به كنگره آمریكا صورت گرفته و آینده پارلر را در هوا رها می كند.

این شبکه اجتماعی در ماه های اخیر رشد چشمگیری داشته است و به پناهگاه چهره های راست افراطی تبدیل شده است که محتوای آن هاست آنها قوانین را در برابر سخنان نفرت و خشونت نقض می کنند از سیستم عامل هایی مانند توییتر یا فیس بوک و محافظه کارانی که غول های اینترنتی را مغرضانه با خود می دانند.

“رونق” بزرگ پارلر پس از انتخابات ریاست جمهوری در ماه نوامبر در ایالات متحده رخ داد. از آن زمان ، شبکه کاربران خود را به 10 میلیون نفر افزایش داد ، طبق گفته این شرکت

توییتر ، شبکه مورد علاقه رئیس جمهور دونالد ترامپ ، پس از یک سری پیام ها که ادعا می شود خشونت را ایجاد می کند ، حساب خود را تعطیل کرد.  عکس: BLOOMBERG

توییتر ، شبکه مورد علاقه رئیس جمهور دونالد ترامپ ، پس از یک سری پیامها که ادعا می شود خشونت را ایجاد می کند ، حساب خود را تعطیل کرد. عکس: BLOOMBERG

فیلتر نیست

این شبکه اجتماعی سخنان نفرت انگیز را منع نمی کند و یا هیچ فیلتر دیگری در برابر اطلاعات نادرست ندارد ، اگرچه هرزنامه ها و فعالیت های غیرقانونی را ممنوع می کند.

این شرط بندی ، که ستون اصلی او است ، می تواند محکوم کردن او را به ناپدید شدن در حال حاضر یا تحت فشار غول های دره سیلیکون حاشیه ساز شوید.

ابتدا این گوگل بود که برنامه Parler را از فروشگاه آنلاین خود بارگیری کرد و شنبه شب اپل پس از 24 ساعت فرصت دادن به این شرکت ، برای پیاده سازی برنامه ای برای تعدیل سیستم عامل خود ، این کار را دنبال کرد.

“ما همیشه از ارائه دیدگاه های مختلف در App Store پشتیبانی کرده ایم ، اما در سیستم عامل ما جایی برای تهدید به خشونت یا فعالیت های غیرقانونی وجود ندارد. پارلر برای مقابله با گسترش این تهدیدات برای ایمنی انسان اقدامات کافی انجام نداده است. “

اپل گفته است تا زمانی که مشکل حل نشود Parler – که ادعا می کند تلاش خود را برای تلاش برای حذف محتوای خشن افزایش داده است – از فروشگاه برنامه خود خارج خواهد کرد.

در همین حال ، آمازون به Parler اطلاع داده است که از عصر امروز یکشنبه ارائه خدمات میزبانی وب را متوقف می کند ، این بدان معناست که شبکه اجتماعی من همچنانبرای کاربران شما در دسترس نیست مگر اینکه ارائه دهنده جدیدی پیدا کنید، نه تنها از طریق برنامه تلفن همراه ، بلکه از طریق مرورگرهای وب.

راه حل آمازون ، توسط رسانه منتشر شده است Buzzfeed، طبق گفته این شرکت ، با حذف نکردن محتوای خشن ، به نقض شرایط استفاده پاسخ می دهد.

تئوری های توطئه

پارلر به سرعت سخنگوی نظریه های توطئه بیشماری شد و یکی از کانالهای اصلی در سازماندهی اعتراضات بود این با حمله به پایتخت پایان یافت.

از آن زمان ، پیام های زیادی در اینترنت خوانده شده است كه خواستار شورش های جدید است ، شهروندان را ترغیب می كند تا در اعتراض به واشنگتن بروند ، یا خواستار اعدام شخصیت های سیاسی هستند.

جان ماتز ، مدیر عامل پارلر در بیانیه ای در شبکه های اجتماعی اقدامات علیه سیستم عامل خود را محکوم کرد و آن را “حمله هماهنگ شده توسط غول های فناوری برای پایان دادن به رقابت” دانست.

شبکه های اجتماعی تیک توک و حتی پارلر ، که بیشترین مورد استفاده گروه های افراطی در ایالات متحده است ، و پلت فرم آمازون این یکشنبه نیروهای خود را با گوگل ، اپل ، توییتر و فیس بوک پیگیری کردند تا شکایات مربوط به تقلب در انتخابات را که در دادگاه های مختلف رد شده است ، مسدود کنند. رئیس جمهور دونالد ترامپ و تهدیدها و پیام های خشونت آمیز طرفدارانش در پی حمله به پایتخت در این هفته.

جناح مانع نزدیک شدن شما به ساختمان کنگره در واشنگتن می شود.  این یکشنبه  عکس: خبرگزاری فرانسه

جناح از نزدیک شدن شما به ساختمان کنگره در واشنگتن جلوگیری می کند. این یکشنبه عکس: خبرگزاری فرانسه

ترامپ با Tik Tok ، شبکه اجتماعی مورد استفاده برای به اشتراک گذاشتن فیلم های کوتاه ، حساب ندارد. این شرکت که چند ماه پیش در مرکز نبرد خود با چین بود ، در ساعات اخیر تمام سوابق رئیس جمهور را که در آن وی تقلب در انتخابات را محکوم کرده بود ، حذف کرد.

تیک توک چین همچنین تصمیم گرفته است فیلم های حاوی هشتگ (#) را که معمولاً توسط حامیان ترامپ که در حمله به کاپیتول در چهارشنبه گذشته شرکت یا از آن پشتیبانی می کردند ، استفاده کند: #stormthecapito (تصرف پایتخت) و # حزب میهنی (حزب میهنی) )

به گزارش کانال خبری RT ، این شرکت برای مطبوعات توضیح داد که شکایات تقلب در انتخابات ترامپ ، که توسط دادگاه های ایالتی و دادگاه های فدرال رد شد ، قوانین ضد اطلاعات آن را نقض کرد.

تیک تاک گفت که اجازه “سخنرانی متقابل” را خواهد داد که ادعاها و شکایات ترامپ را در سیستم عامل وی زیر سوال می برد.

فشارهای عمومی شرکت های بزرگ خصوصی خصوصی طی ساعات اخیر به قدری افزایش یافته است که فشارهای زیادی را وارد کرده است حتی پارلر یکی از پیام های خشونت آمیز طرفداران ترامپ را سانسور کرد که از حمله به پایتخت که دموکراسی آمریکایی را متزلزل کرد پشتیبانی یا در آن شرکت کرد ، همانطور که برای دهه ها اتفاق نیفتاده بود.

یک وکیل در حمایت از ترامپ ، در نقش لین وود ، که پس از تعلیق حساب کاربری توییتر پنجشنبه گذشته به دلیل اظهارات خشونت آمیز خود به شبکه اجتماعی پارلر رفت ، روز یکشنبه خواستار ترور مایک پنس معاون رئیس جمهور شد نتیجه انتخابات در جلسه کنگره ، همانطور که ترامپ درخواست کرد. پارلر پیام را سانسور کرد.

این آخرین راه حل در نوع خود است که پس از چهار روز شناخته می شود اقدامات منتشر نشده از شبکه های اصلی اجتماعی و سیستم عامل های کاربردی در دنیای غرب.

بدون شک تصمیمی که به نظر می رسد بیشترین تأثیر را بر ارتباطات خروجی رئیس جمهور معزول آمریکا داشته است تصمیم توییتر است.

در آن شبکه اجتماعی ، میگافون مورد علاقه جمهوری خواه با حدود 89 میلیون دنبال کننده ، حساب وی پس از 12 ساعت محاصره چهارشنبه گذشته در مورد پیام های وی در هنگام حمله به کنگره در واشنگتن که منجر به 5 کشته شد ، “برای همیشه” به حالت تعلیق درآمد.

منبع: EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *