“او همچنان در مورد نتیجه انتخابات مشروع دروغ گفت”

[ad_1]

باراک اوباما ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، این حرف را زد “تاریخ به یاد می آورد” حمله خشونت آمیز روز چهارشنبه پیروان دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، که او را متهم به تحریک شرایط با “دروغهای بی اساس”.

“تاریخ به درستی خشونت رخ داده در کپیتول هیل را به یاد می آورد ، به دعوت رئیس جمهور در حال نشستن که بدون توجیه نتیجه انتخابات مشروع ، مانند یک لحظه ، همچنان دروغ می گوید بی آبرویی بزرگ و شرمساری برای ملت ما “، اوباما در بیانیه ای که در شبکه های اجتماعی منتشر کرد ، گفت.

“به مدت دو ماه ، یک حزب سیاسی و اکوسیستم رسانه ای مربوط به آن نشان داده شد بدون هیچ اراده ای برای گفتن حقیقت به پیروان خودوی ادامه داد: که این انتخابات اصلاح نشده است.

و وی اظهار داشت: “این داستان خارق العاده حتی الآن نیز به طور فزاینده ای از واقعیت دور بود عواقب آن را می بینیم

“هم اکنون ، رهبران جمهوری خواه در این زمینه با تصمیمی روبرو هستند اتاقهای دموکراسی آلوده. یا اینگونه ادامه می دهند و آن را به آتش می کشند ، یا می توانند واقعیت را انتخاب کنند و اولین قدمها را برای خاموش کردن آن بردارند. وی گفت: “آنها می توانند آمریكا را انتخاب كنند.”

سرانجام ، اوباما از هر دو طرف پارلمان خواست تا “الگویی” را كه ایالت جورجیا در آنجا انتخابات سنا برگزار كرد ، دنبال كنند كه منجر به پیروزی دو نامزد دموكرات پس از نادیده گرفتن تهدیدات ترامپ شد.

طرفداران دونالد ترامپ با اجبار پایتخت را تصرف کردند.  عکس EFE

طرفداران دونالد ترامپ با اجبار پایتخت را تصرف کردند. عکس EFE

وی در پایان گفت: “این همه ما آمریکایی ها هستیم که از رئیس جمهور منتخب جو بایدن برای بازیابی هدف مشترک سیاست های خود حمایت کنیم.”

LP

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *