امروز ، کنگره ایالات متحده پیروزی بایدن را در یک جلسه تاریخی تأیید می کند که می تواند پیچیده باشد: چه اتفاقی می تواند بیفتد؟

[ad_1]

او کنگره ایالات متحده این چهارشنبه دیدار خواهد کرد تایید نتیجه انتخابات نوامبر ، معمولاً یک گام تشریفاتی است که متحدان رئیس جمهور معزول دونالد ترامپ قصد دارند از این فرصت برای حل یک چالش نهایی و عقیم برای آنچه آمریکایی ها به آن رأی دادند استفاده کنند. و آنها به پیروزی اعتراض خواهند کرد.

چه اتفاقی می افتد؟

نیویورک تایمز صبح روز چهارشنبه گزارش داد که شانس جلوگیری از پیروزی بایدن “فقط شکست می خورد” و منابع نزدیک به دولت گفتند که مایک پنس ، معاون رئیس جمهور ، که مسئول جلسه ویژه خواهد بود ، قبلاً مشاوره داده است این ترامپ است بدون ظرفیت تا نتیجه انتخابات را معکوس کند.

بخصوص ، هیچ تغییری در نتیجه انتخابات در کنگره وجود ندارد. انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهور بعدی ایالات متحده ، اما انتظار می رود. بحث طولانی و چند صدا که نوید می دهد تشدید انشقاق که مانورهای غیر دموکراتیک ترامپ در حزب جمهوری خواه ایجاد شده است.

اینها کلیدهای پیگیری و درک جلسه فوق العاده کنگره است:

گنبد کنگره و بنای یادبود لاپاز در واشنگتن.  عکس: AP

گنبد کنگره و بنای یادبود لاپاز در واشنگتن. عکس: AP

1. در 6 ژانویه چه اتفاقی می افتد؟

طبق قوانین حاکم بر روند انتخابات در ایالات متحده ، هر دو مجلس کنگره باید در آن روز تشکیل جلسه دهند جلسه مشترک که از ساعت 13:00 (15:00 از بوینس آیرس) شروع می شود باز کنید و بشمارید گواهی های مربوط به آرا elect انتخاباتی ، مربوط به هر ایالت در کشور.

جلسه ای که به ریاست معاون رئیس جمهور ایالات متحده – در این مورد مایک پنس جمهوری خواه – معمولاً برگزار می شود فقط یک تشریفات برای تأیید نتایج قبلاً تأیید شده توسط کالج انتخاباتی ، که در 14 دسامبر در هر ایالت تشکیل جلسه داد و پیروزی بایدن را تصویب کرد.

با این حال ، کافی است که یک عضو مجلس عوام و سنا دیگر به نتایج یکی از ایالت ها اعتراض کنند ایجاد اختلاف و رأی دادن هر دو اتاق در مورد امکان شمارش نکردن آرا elect انتخاباتی در این قلمرو هستند.

2. چرا اعتراض انتظار می رود؟

حداقل سیزده سناتور جمهوری خواهان و بیش از صد کنگره از این حزب در مجلس پایین تر پیشرفت کرده اند که آنها اعتراض به نتایج چندین کشور را ارائه می دهند یا از آنها پشتیبانی می کنند. حداقل حدود شش کشور.

سناتورها به رهبری تد کروز می گویند که آنها قصد ندارند نتیجه انتخابات را معکوس کنند ، اما صدا دادن برای کسانی که معتقدند انتخابات عادلانه نبوده است ، حتی اگر چنین نبود هیچ مدرکی وجود ندارد همانطور که ترامپ محکوم می کند ، از کلاهبرداری یا بی نظمی گسترده است.

تد کرز سناتور جمهوری خواه.  عکس: Retuers

تد کرز سناتور جمهوری خواه. عکس: Retuers

قانون گذاران می خواهند كنگره كمسیون انتخاباتی را برای “اجرا” ایجاد كند. حسابرسی یک وضعیت اضطراری به مدت ده روز از نتایج انتخابات در کشورهای مورد مناقشه ، “آنها در بیانیه مشترکی روز شنبه تأیید کردند.

3. جلسه چگونه توسعه می یابد؟

گواهینامه های انتخاباتی به ترتیب حروف الفبا برای شمارش کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از مانع انتخاباتی 270 که کلیدهای کاخ سفید را در اختیار شما قرار داده است عبور می کند (بایدن 306 و ترامپ 232 را دریافت کرد ، همانطور که توسط کالج انتخاب تأیید شده است). .

قانون گذاران جمهوری خواه روشن نکرده اند که کدام کشورها مخالفت می کنند ، اما آنها می توانند در این مورد مخالفت کنند شش قلمرو جایی که ترامپ پیروزی بایدن را زیر سوال برد: آریزونا ، جورجیا ، میشیگان ، نوادا ، پنسیلوانیا و ویسکانسین.

برای هر کشور در جلسه مشترک ، نماینده مجلس و سناتور مخالفت کردند به تعطیلات می رود و بحث های فردی حداکثر دو ساعت در هر دو اتاق ، به دنبال رای گیری در جلسات عمومی مربوطه در مورد احتمال رد نتایج.

4. چه مدت می تواند فرآیند طول بکشد؟

به دلیل اقدامات احتیاطی همه گیر ، رای گیری در مجلس نمایندگان معمولاً یک ساعت یا بیشتر طول می کشد ، بنابراین حل اختلافات در هر ایالت ممکن است سه تا چهار ساعت طول بکشد.

یک گشت زن از حومه کنگره در واشنگتن محافظت می کند.  عکس: AP

یک گشت زن از حومه کنگره در واشنگتن محافظت می کند. عکس: AP

اگر نمایندگان مجلس نتایج هر شش ایالت را زیر سوال ببرند ، جلسه می تواند ادامه یابد 24 ساعت یا بیشتر و اگر سرزمین های مورد منازعه کمتر باشد ، روند به احتمال زیاد به تاخیر می افتد تا اوایل پنجشنبه.

5- آیا گزینه هایی برای برگرداندن نتیجه انتخابات وجود دارد؟

نه حزب مخالف دموکراتیک ، که بایدن به آن تعلق دارد ، مجلس نمایندگان را کنترل می کند ، بنابراین جمهوری خواهان هیچ شانسی برای غلبه بر اکثریت در آن مجلس ندارند – چیزی که برای رد نتیجه در هر ایالت لازم است.

جلسه به ناچار با پایان خواهد یافت پنس به بایدن شهادت داد به عنوان برنده انتخابات ، مهم نیست که این جلسه چه مدت طول بکشد ، و ترامپ و متحدانش معتقدند که معاون رئیس جمهور به نوعی می تواند تحت تأثیر قرار گرفتن و دستکاری روند، چیزی که دادگاه ها قبلاً روشن کرده اند امکان پذیر نیست.

ترامپ روز دوشنبه در راهپیمایی در جورجیا گفت: “امیدوارم که مایک پنس به ما کمک کند. اگر این کار را نکند ، من او را خیلی دوست نخواهم داشت.”

6. آیا این نوع چالش ها در کنگره سابقه دارد؟

آره، اگرچه هیچ چالشی به اندازه چالش قرن 19 قوت نگرفته است ، و هرگز در تاریخ بر اساس سرویس تحقیقات کنگره ، ایالات متحده نتایج انتخابات را در جلسه کنگره برای شمارش آرا تغییر داده است.

در سال 1873 ، کنگره تصمیم گرفت که آراans آرکانزاس و لوئیزیانا را در انتخاب مجدد رئیس جمهور اولیس گرانت (1869 – 1869) محاسبه نکند ، اما این رئیس جمهور می توانست در این انتخابات با یا بدون آن ایالت ها پیروز شود.

متحدان ترامپ خواهان تکرار آنچه در سال 1877 اتفاق افتاد ، زمانی که کنگره تصمیم به ایجاد کمیسیون انتخاباتی برای حل انتخابات بحث برانگیز بین ساموئل تیلدن دموکرات و رادرفورد بی هیز جمهوری خواه ، که در نهایت برنده رأی دادن با تشکر از این مداخله

با این حال ، این وضعیت چنان جنجالی بود که کنگره را بر آن داشت تا قانونی را در سال 1887 تصویب کند روند فعلی برای جلسه در 6 ژانویه.

تضمین های ارائه شده توسط این قانون به این معنی است که ترامپ با این مانور آخر قادر نخواهد بود در نتیجه انتخابات دخالت کند ، که به عقیده برخی تلاش برای کودتا و اینکه بایدن از 20 ژانویه کارت رایگان برای به دست آوردن قدرت دارد.

با اطلاعاتی از EFE و نیویورک تایمز

ap

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *