الکسی ناوالنی ، یکی از بزرگترین منتقدان پوتین ، در روسیه به سه سال و نیم زندان محکوم شد

[ad_1]

الکسی ناوالنی ، رهبر سیاسی روسیه که منتقد ولادیمیر پوتین بود ، بود به 3 سال و 5 ماه زندان محکوم شده است به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری دوژد ، توسط قاضی دادگاه منطقه سیمونوفسکی ، که برای رسیدگی به پرونده در مقر مسکو دیدار کرد.

ناوالنی در جلسه دادرسی پیش از صدور حکم گفت: “آنها نمی توانند صدها هزار نفر را قفل کنند.” “امیدوارم افراد بیشتری این مسئله را درک کنند و بدانند که وقتی این اتفاق می افتد ، همه از هم می پاشد شما نمی توانید یک کشور را قفل کنید“، پر شده.

ناوالنی این حکم را دریافت کرد زیرا این کار را کرده بود شرایط را نقض کرد آزادی مشروط به دلیل پولشویی در سال 2014 که به حالت تعلیق درآمد. این فرد از زمان بازگشت از آلمان در 17 ژانویه ، جایی که در آنجا به سر برد ، بازداشت شده است پنج ماه بهبودی از مسمومیت با سموم عصبی کرملین را مقصر می داند.

جولیا ناوالنایا ، همسر الکسی ناوالنی ، خارج از دادگاه ، جایی که او در حال محاکمه است.  عکس: رویتر

جولیا ناوالنایا ، همسر الکسی ناوالنی ، خارج از دادگاه ، جایی که او در حال محاکمه است. عکس: رویتر

ناوالنی و وکلای وی ادعا می کنند که در طول بهبودی در آلمان او نمی تواند در برابر مقامات روسیه ظاهر شود شخصاً ، مطابق با شرط آزمایشی شما. او به نوبه خود ، همچنین اصرار داشت که حق دادرسی وی در طول بازداشت نقض شده و زندان خود را تقلید از عدالت توصیف کرد.

اگرچه رهبر 44 ساله می تواند به این حکم اعتراض کند ، اما همه نشانه ها حاکی از آن است که آب و هوا در رده های بالای مسکو به نفع وی نخواهد بود.

اعتراض و دستگیری

اخیراً چند تن از یاران و دستیاران وی زندانی شده اند. مقامات روز یکشنبه در تلاش برای مهار و پراکنده کردن تظاهرات جمع شده برای خواستار آزادی ناوالنی ، واحدهای بزرگ پلیس را در سراسر کشور مستقر کردند.

پلیس در اعتراضات روز یکشنبه بیش از 5750 نفر را بازداشت کرد ، از جمله بیش از 1900 نفر در مسکو ، که سابقه ای از دوران اتحاد جماهیر شوروی است. برخی کتک خوردند.

گروهی از افراد پس از اعتراض به حکم الکسی ناوالنی دستگیر شدند.  عکس: خبرگزاری فرانسه.

گروهی از افراد پس از اعتراض به حکم الکسی ناوالنی دستگیر شدند. عکس: خبرگزاری فرانسه.

تیم ناوالنی روز سه شنبه تظاهرات دیگری را مقابل دادگاه مسکو تشکیل داد ، اما پلیس در نزدیکی ساختمان مستقر شد. او خیابان های اطراف را قطع کرد و دستگیر شد. براساس گروه نظارت بر بازداشت OVD-Info بیش از 120 نفر دستگیر شده اند.

علی رغم محاصره پلیس ، برخی از طرفداران ناوالنی موفق شدند به دادگاه بروند. زن جوانی روی انبوهی از برف آن طرف خیابان بالا رفت و اشاره کرد تابلویی با عبارت “آزادی برای ناوالنی”. کمتر از یک دقیقه پلیس او را از صحنه دور کرد.

دارت بیشتر علیه پوتین

پس از دستگیری ، تیم ناوالنی ویدیویی دو ساعته از یك یوتیوب از یك اقامتگاه ثروتمند در دریای سیاه منتشر كردند كه گفته می شود برای پوتین ساخته شده است. واین ویدئو بیش از 100 میلیون بازدید داشته است، نارضایتی روس های عادی را که با بحران اقتصادی و بیماری همه گیر ویروس کرونا روبرو هستند ، دامن زد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه.  عکس: رویتر

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه. عکس: رویتر

هفته گذشته ، پوتین اصرار داشت که نه او و نه نزدیکانش مالک هیچ یک از املاک ذکر شده در این فیلم نیستند. یک شخص نزدیک به رئیس جمهور ، بزرگ نماد ساخت و ساز آرکادی روتنبرگ ، گفت که او مالک آن است.

مقامات به عنوان بخشی از تلاشهایشان برای مهار اعتراضات ، طرفداران و فعالین مخالف را در سراسر کشور هدف قرار داده اند. برادرش اولگ نوالنی ؛ شریک اصلی او لیوبوف سوبول و چندین نفر دیگر به مدت دو ماه در حصر خانگی بوده اند و به دلیل نقض محدودیت در کنترل ویروس کرونا به اتهامات کیفری روبرو هستند.

جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، که قرار است اواخر این هفته به روسیه سفر کند ، با انتقاد از دستگیری ها و استفاده نامتناسب از زور علیه معترضان ، تأکید کرد که روسیه باید به تعهدات بین المللی خود احترام بگذارد.

روسیه از منتقدان مقامات ایالات متحده و اروپا خواسته است در امور داخلی این کشور دخالت کنند.

سخنگوی کرملین ، دیمیتری پسکوف روز سه شنبه گفت که روسیه آماده صحبت در مورد ناوالنی است ، اما هشدار داد که او به انتقاد غرب گوش نخواهد داد.

حضور پلیس در اطراف دادگاهی که ناوالنی محکوم شد احساس شد.  عکس: BLOOMBERG

حضور پلیس در اطراف دادگاهی که ناوالنی محکوم شد احساس شد. عکس: BLOOMBERG

پسکوف طی تماس کنفرانسی با خبرنگاران گفت: “ما آماده ایم که با حوصله همه چیز را توضیح دهیم ، اما در برابر اظهارات هوشیارانه عکس العمل نشان نخواهیم داد و آنها را در نظر نخواهیم گرفت.”

منبع: آژانس ها

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *