الکسی ناوالنی ، دشمن شماره یک کرملین کیست؟

[ad_1]

از وبلاگ نویس گرفته تا وکیل ضد فساد ، از سازمان دهنده بزرگترین اعتراضات از زمان سقوط اتحاد جماهیر شوروی تا کرملین بالقوه. الکسی ناوالنی رهبر مخالفان برچسب ده ساله سیاسی را به دست آورده است دشمن عمومی شماره یک ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه.

در آگوست سال 2020 ، ناوالی پس از مسمومیت مجبور شد در یک وضعیت بسیار جدی در بیمارستان بستری شود ، که بستگان وی مسمومیت را به دستور دولت مسکو اعلام کردند. رهبر مخالف بلافاصله به آلمان منتقل شد و در آنجا بیهوش شد و ماهها تحت درمان قرار گرفت تا بهبود یافت.

اکنون ، وی با قدرت دوباره و آماده بازگشت به صحنه سیاسی ، در چالش جدیدی علیه کرملین به مسکو بازگشته است ، که پیام خود را اجرا کرده و به محض قدم گذاشتن در خاک روسیه او را دستگیر کرده است.

نوالی 44 ساله پس از بهبود در آلمان از مسمومیت توسط یک عامل سمی از خانواده نوویچوک گفت: “پوتین دستور ترور من را صادر کرد”.

الکسی ناوالنی این یکشنبه هنگام انجام مراحل مهاجرت در فرودگاه مسکو پس از بازگشت از آلمان دستگیر شد.  عکس: خبرگزاری فرانسه

الکسی ناوالنی این یکشنبه هنگام انجام مراحل مهاجرت در فرودگاه مسکو پس از بازگشت از آلمان دستگیر شد. عکس: خبرگزاری فرانسه

نماد مخالفت

ناوالنی رقیبی بود که بیشترین درخواست تجدید نظر را در انتخابات داشت ، اما پس از قربانی شدن سو alleged قصد به سو by قصد توسط سرویس امنیت فدرال (FSB ، KGB سابق) ، به یک چهره مشهور در خارج از کشور تبدیل شد.

تا آن زمان ، این افتخار ، مسمومیت با عوامل سمی ، تقریباً منحصراً برای جاسوسان سابق FSB محفوظ بود که از دشمن فراتر رفته بودند ، مانند سرگئی اسکریپال یا الکساندر لیتویننکو.

با گذشت روزها و بهبودی ناوالنی ، وضعیت سیاسی وی به طور پیوسته افزایش می یافت. آنگلا مرکل ، صدراعظم آلمان از ملاقات وی در کلینیک لا شاریته در برلین دریغ نکرد.

این حریف روس هفته ها پیش بدون ترس از حمله مجدد یا حبس گفت: “من به روسیه ، کشور خود ، که در آنجا پشتیبانی زیادی دارم ، باز خواهم گشت.”

سو Sus ظن خدمات مخفی

فله ، الف متخصص در استفاده از شبکه های اجتماعی ، او قبلاً در حال آماده سازی انتقام خود بود ، که به صورت دو فیلم سازنده درباره کرملین بود.

وی با کمک بلینگکت و چندین رسانه غربی توانست اطلاعاتی را جمع آوری کند که به گفته وی ، دخالت FSB در سو assassقصد وی را اثبات می کند.

پلیس مسکو امروز یکشنبه در فرودگاه یک عملیات عظیم را آغاز می کند ، جایی که انتظار می رفت مخالف الکسی ناوالنی وارد آن شود.

پلیس مسکو امروز یکشنبه در فرودگاه یک عملیات عظیم را آغاز می کند ، جایی که انتظار می رفت مخالف الکسی ناوالنی وارد آن شود.

این فقط به این محدود نشد ، بلکه شامل مکالمه تلفنی با یکی از شرکت کنندگان ادعایی در عملیات مخفی بود که اعتراف کرد همدستانش نوویچوک را روی لباس زیر حریف اسپری کرده اند.

همه اینها نه تنها FSB و پوتین را آشکار کرد ، بلکه بیش از 44 میلیون نفر آن را مشاهده کردند ، رقمی که با هفت میلیون متعاقب کنفرانس مطبوعاتی سالانه رئیس جمهور در همان تاریخها در تضاد است.

بازگشت به جنگ

مقامات بلافاصله شروع کردند برای جلوگیری از بازگشت او به روسیه، که شامل دو پرونده جنایی است ، یکی به دلیل عدم حضور در بدنه یک پرونده جنایی قدیمی و دیگری به اتهام کلاهبرداری.

او دست و پا نمی زد. ناوالنی چند روز پیش بازگشت خود را به کشورش اعلام کرد زیرا به گفته وی دلتنگ اوست. “

حریف گنادی گودکوف ، تبعیدی در بلغارستان ، به EFE گفت: “این یک تصمیم جسورانه است که شایسته احترام است. این خطرات زیادی را شامل می شود ، اما اگر او بخواهد مأموریت اصلی خود را در زندگی انجام دهد ، باید برگردد.”

مخالف ناوالنی مستقیماً دولت ولادیمیر پوتین را مسئول حمله به نوویچوک می داند.  عکس: خبرگزاری فرانسه

مخالف ناوالنی مستقیماً دولت ولادیمیر پوتین را مسئول حمله به نوویچوک می داند. عکس: خبرگزاری فرانسه

او چندین هدف پیش رو دارد. کسانی را که ادعا می کند قصد کشتن وی را دارند به دادگاه برسانید ، و انتخابات قانونگذاری در سپتامبر، که در آن او جنگ صلیبی خود را علیه “حزب دزد و رذل” ادامه خواهد داد ، زیرا اغلب به حزب در کرملین ، روسیه متحد اشاره می کند.

سرگئی میتروژین ، رهبر حزب لیبرال یابلوکو گفت: “اگر او در خارج از کشور می ماند ، کاملاً از فعالیت سیاسی محروم می شد.”

اعتراضات بزرگ در سال 2011

همه چیز از یابلوکو آغاز شد ، جایی که ناوالنی به دلیل عقاید ملی گرایانه خود اخراج شد. اما استبداد او مدت زیادی دوام نخواهد آورد ، زیرا او توانست در انتخابات پارلمانی 2011 سازماندهی کند. بزرگترین اعتراضات ضد دولتی از سقوط اتحاد جماهیر شوروی شوروی تا فریاد نظامی “روسیه بدون پوتین”.

سال بعد ، وی با نامزد شدن برای شهردار مسکو ، جهش بزرگی در سیاست ایجاد کرد ، جایی که تقریباً یک سوم آرا را به دست آورد ، سنگ بنای بی سابقه ای برای مخالفت های خارج از پارلمان.

خصومت پوتین ، که هرگز او را به نام نمی خواند ، از موارد متعددی ناشی می شود که در آن دشمن شرم متحدان کرملین را برملا کرده است ، که وی در رسانه های اجتماعی دور از دامنه سانسور کرملین آن را محکوم می کند.

او با انگشت اشاره ، بدون ترس فساد اداری را محکوم کرد. وی خطاب به نخست وزیر دیمیتری مدودف گفت: رئیس پارلمان یا بانک دولتی ، دادستان کل یا همسر سخنگوی رئیس جمهور.

فله این فقط یک ناراحتی نبود ، بلکه یک تهدید بود. وی از آن زمان به جرم ارتکاب جرایم اقتصادی که موجب رد صلاحیت وی به عنوان نامزد کرملین شده بود به حبس ابد محکوم شد و بارها مورد حمله قرار گرفت. مورد اخیر تقریباً به قیمت جان او تمام شد.

این مانع از این نشد که او به چراغی به اصطلاح اولین نسل آزاد در تاریخ روسیه تبدیل شود.

توسط ایگناسیو اورتگا ، آژانس EFE

CB

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *