الفاید ، مردی که برای تحقیق در مورد “قتل” لیدی دی و پسرش دودی سرمایه زیادی سرمایه گذاری کرد

[ad_1]

محمد الفاید یک میلیاردر مصری قدرتمند است که همیشه در تجارت خود ، از جمله برجسته است هتل های ریتز و مغازه های هارودز. اما هنگامی که بدنامی عمومی بیشتری پیدا کرد پسرش دودی شریک دایانا شدشاهزاده خانم واله.

دودی ، که پدرش او را دوست داشت ، او وارث دفتر امپراتوری بود. مادر وی نویسنده و ویراستار سمیرا هاشوگی ، خواهر فروشنده معروف اسلحه عدنان هاشوگی است.

آل فاید ، سنی متولد اسکندریه ، از سمیرا جدا شد و در اواسط دهه 1980 ازدواج کرد. مدل فنلاندی Heini Vaten، که چهار فرزند از او داشت.

محمد آل فاید ، میلیاردر مصری ، مالک فروشگاه های ریتز و هارودز (AP)

محمد ال فاید ، میلیاردر مصری ، مالک فروشگاه های ریتز و هارودز (AP)

سرمایه دار خیلی علاقه داشت به پسرش دودی ، محبوبش. مرگ دلخراش او با لیدی دی در پل پاریس آل فاید را به شدت ناراحت کرد و نفرت انتقام جویانه از سلطنت انگلیس و سرویس های اطلاعاتی را در او برانگیختکه او را متهم کرد که باعث تصادف رانندگی شده است.

هارت ، عصبانی ، یک سری نظریه ها در مورد آنچه در 31 آگوست 1997 اتفاق افتاد ارائه کرد ، که در آن اساس ادعا کرد که لیدی دی از دودی باردار بود و آنها قصد ازدواج داشتند، چیزی که سلطنت انگلیس آماده پذیرش آن نبود.

اولین شکایت عمومی

در ژوئیه 1998 ، سرمایه دار بزرگ مصر نامه ای را برای اعضای پارلمان انگلیس ارسال کرد و در آن جنایتی پنهانی مطرح کرد. “این تصادفی نبود. در اعماق قلبم به این اطمینان دارم. حقیقت را نمی توان برای همیشه پنهان کرد “.

لیدی دی سحرگاه 31 آگوست 1997 ، لحظاتی قبل از تصادف ، به شیشه عقب مرسدس نگاه کرد که در آن با دودی الفاید رانندگی می کرد.  (EFE)

لیدی دی سحرگاه 31 آگوست 1997 ، لحظاتی قبل از تصادف ، به شیشه عقب مرسدس نگاه کرد که در آن با دودی الفاید رانندگی می کرد. (EFE)

وقتی دادگاه مرگ لیدی دی در سال 2007 آغاز شد ، الفاید صریح بود. “من پدری هستم که پسرش را از دست داده است. من ده سال است که می جنگم ، در آخر می خواهم عدالت اجرا شود. من مطمئن هستم که چه اتفاقی افتاده است. من می دانم که آنها کشته شدند

نویسنده ولزی گوردون توماس او داستان خاص تحقیق الفاید را در کتاب خود در مورد موساد اسرائیلی بیان می کند و جزئیات فشرده ای درباره کل فرآیندی که تاجر را تحت تعقیب قرار می دهد ، می دهد که باعث می شود او هزینه های زیادی را صرف کند.

توماس می گوید ادعای الفاید این است که توطئه ای برای از بین بردن دیانا و دودی انجام شده است. “او ادعا می کند که MI5 و MI6 با همکاری اطلاعات فرانسه عمل کرده اند.”.

انگیزه پشت همه اینها برای میلیاردر بود نژادپرستی تاج انگلیس. او ادعا می کند ، آنها نمی خواستند که دیانا با یک مسلمان و پادشاه آینده انگلیس ازدواج کند (پسر دیانا) او یک عرب به عنوان پدر دوم و دیگری به عنوان پدر بزرگ داشت.

عکسی که به عنوان مدرک در جریان دادگاه مرگ لیدی دی ارائه شده است.  (AP)

عکسی که به عنوان مدرک در جریان دادگاه مرگ لیدی دی ارائه شده است. (AP)

الفاید به توماس گفت: “رستوران برای پایان دادن به رابطه پسرم با تنها زنی که دوست داشته هر کاری انجام می دهد.”

او اول استخدام کرد یک کارآگاه سابق اسکاتلندیارد به نام جان مک نامارا. وقتی نتیجه نگرفت ، او شروع به بالا رفتن کرد و به دنبال یک پیشاهنگی رفت ، آری بن مناشه اسرائیلی، که با نخست وزیر ایتزاک شامیر کار می کرد.

مناشه متخصص بود و یک شرکت امنیتی داشت که خدمات محافظتی را به شرکت ها و صنایع بزرگ ارائه می داد.

او تمام دنیای اطلاعات ، سازوکارهای قاچاق اسلحه و حرکات سیاستمداران اروپایی را می دانست. الفاید 700 هزار دلار با او قرارداد بست.

تصادف و راننده مرموز

مرسدس بنز که به یکی از ستونهای بتونی مسلح در تونل زیر میدان دو آلم در پاریس سقوط کرد ، حامل دیانا ، دوست پسرش دودی و توسط هنری پاول اداره می شود، رئیس امنیت در ریتز. هر سه مردند.

بقایای مرسدس که لیدی دی و دودی الفاید در آن سحرگاه 31 آگوست 1997 در خیابان های پاریس سفر کردند.

بقایای مرسدس که لیدی دی و دودی الفاید در آن سحرگاه 31 آگوست 1997 در خیابان های پاریس سفر کردند.

پل عضو نیروی هوایی فرانسه بود و از سال 1976 تاکنون فعالیت می کند کارمند وفادار خانواده فاید در هتل. او دوست دارد در میان افراد مشهور باشد و با پاپاراتزی هایی که بدنبال عکس مشاهیر بودند ارتباط برقرار می کرد.

او عاشق اتومبیل ، موتور سیکلت و مشروبات الکلی بود. در حقیقت ، آزمایشات نشان داد که وی قبل از حادثه مشروب خورده است. این وسیله نقلیه با سرعت 105 کیلومتر در ساعت تصادف کرد، سعی در فرار از عکاسانی که دائماً مزاحم لیدی دی هستند.

به طور مشخص پل با سرویس های اطلاعاتی فرانسه همکاری می کند. موساد همچنین می خواست او را به دلیل نزدیک بودن با افراد باقی مانده در ریتز اسیر کند.

گزارش مخفی NSA

الفید همه اینها را مورد توجه قرار داد ، و خصوصاً چیزی را که به گوش او رسیده بود: الف گزارش مخفی خدمات آمریکایی برای تماس تلفنی بعدی با لیدی دی و دودی

داده هایی که الفاید دریافت کرده این را نشان می دهد آژانس امنیت ملی (NSA) ایالات متحده توسعه یافته بود یک گزارش هزار صفحه ای از زوجین ، به لطف مشاهدات ECHELON، سیستم امنیتی جنجالی که به آن امکان می دهد ارتباطات را فوراً رهگیری و رمزگشایی کند.

آنها آخرین مکالمه بین دیانا و دودی را ضبط کرده بودند. این گفتگو در قایق بادبانی Jonikal ، دو روز قبل از مرگ او ، هنگامی که آنها از طریق ساردنیا در حال حرکت بودند ، انجام شد.

الفاید چندین بار در دادگاه های لندن حاضر شده است تا نظریه خود را ارائه دهد.  (AP)

الفاید چندین بار در دادگاه های لندن حاضر شده است تا نظریه خود را ارائه دهد. (AP)

هر دو وجود دارد آنها در مورد ازدواج صحبت کردندکه سرویس های انگلیس را در حالت آماده باش قرار داده بود. او همچنین نشان داد که دیانا تحت تأثیر پاپاراتزی ها قرار گرفته است. به همین دلیل او می خواست به پاریس برگردد.

الفاید می خواست این گزارش را دریافت کند و آن را به عنوان استدلالی در حمایت از نظریه خود در مورد جنایت ادعایی تکان داد. او اصرار داشت که آری بن مناش یک نسخه از آن بردارد.

از آنجا که مناشه نتوانست با تئوری توطئه پیش برود ، تصمیم گرفت مرد خود را تغییر دهد و استخدام شد ریچارد تومینسون ، افسر سابق MI6، سرویس اطلاعات خارجی انگلیس ، که به دلیل مشکلات عاطفی اخراج شد.

تامینسون ، که در قلمرو جاسوسان مورد علاقه واقع شده بود ، “نسخه را تبلیغ کنید که این یک توطئه MI6 است و اینکه پل نماینده آن آژانس بود ، “می گوید توماس.

یکی از نظریه هایی که در این زمینه در حال انجام است این است که در مورد دیانا و دودی ، جاسوسان از طرحی استفاده کردند که بنا به گفته توماس قصد داشتند شخصیت دیگری را بکشند و اجازه می داد آن را به عنوان یک واقعه مبدل کند.

این شامل استفاده از لیزر برای منحرف کردن حواس راننده در یک لحظه کلیدی و در مقابل مدار مساعد برای تصادف است. در واقع ، چندین رویداد مشابه روی پلی که در آن جان خود را از دست داده بودند ، وجود داشت.

سقوط تئوری توطئه

با وجود پول خرج شده و جاسوسان استخدام شده ،تحقیقات الفاید شکست خورده است. سرانجام قفل شد و هیچ کس شواهد مشخصی برای اثبات فرضیه های سرمایه دار مصری پیدا نکرد.

اعضای هیئت منصفه در تونل پاریس در تلاشند تا مشخص کنند چه اتفاقی در روز حادثه افتاده است.  (EFE)

اعضای هیئت منصفه در تونل پاریس در تلاشند تا مشخص کنند چه اتفاقی در روز حادثه افتاده است. (EFE)

دو تحقیق رسمی موازی در مورد حادثه دیانا انجام شد که عمدتا توسط گمانه زنی های الفاید هدایت می شد.

کاخ سلطنتی انگلیس نمی خواست اتهامات میلیاردر را از دست بدهد و تحقیق عمیق دو ساله توسط اسکاتلند یارد را سفارش داد. مورد دوم توسط دادگستری فرانسه انجام شد ، زیرا این رویداد در قلمرو آن اتفاق افتاد.

هر دو گزارش موافقت کردند که این یک تصادف بوده و “هیچ توطئه ای برای کشتن هیچ یک از سرنشینان خودرو وجود نداشت

میلیونر مصری مجسمه پسرش دودی و دیانا را در فروشگاه بزرگ هارودز در لندن نصب کرد.  (EFE)

میلیونر مصری مجسمه پسرش دودی و دیانا را در فروشگاه بزرگ هارودز در لندن نصب کرد. (EFE)

آنها می گویند ، این حادثه ناشی از مورد قبلی استسرعت و رانندگی در حالت مستی، هنری پاول.

“راننده اتومبیل مست بود و تحت تأثیر مواد مخدر ناسازگار با الکل بود. من نتوانستم کنترل وسیله نقلیه را کنترل کنم “، نتیجه گیری قاضی فرانسوی هرو استفان بود.

با گذشت زمان Aمن فاید خودش استعفا داد و نظریه های خود را کنار بگذارید. اکنون 91 ساله است و در ژنو زندگی می کند، با خانواده اش.

[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *