السالوادور ال پادرینو سینفوگوس ، وزیر سابق متهم به قاچاق مواد مخدر ، تبرئه شد

[ad_1]

دادستانی مکزیک این پنجشنبه اعلام کرد که هیچ مدرکی پیدا نکرد وزیر دفاع پیشین سالوادور سیان فوئگوس با قاچاق مواد مخدر در ارتباط است ، زیرا مقامات آمریکایی پس از تهدید مخفیانه به پایان دادن به همکاری ، وی را برای بازداشت چند هفته قبل از تحویل وی به دولت مکزیک بحث کردند.

در بیانیه ای ، دادستانی گفت که پس از یافتن هیچ عنصری علیه ژنرال Cienfuegos ، تصمیم گرفته است که این کار را نکند هیچ دادرسی کیفری وجود ندارد در برابر او.

سیانفوئگوس که مسئولیت نیروهای مسلح را از سال 2012 تا 2018 بر عهده داشت ، در زمان دولت رئیس جمهور وقت انریکه پنا نیتو ، در ماه اکتبر در لس آنجلس ، جایی که تازه برای گذراندن تعطیلات خانوادگی به آنجا آمده بود ، دستگیر شد.

آنها او را به اتهام دست داشتن در دستگیر کردند شبکه بین المللی قاچاق مواد مخدر. دادستان ها می گویند او در زمان وزیر دفاع به حمل و نقل کوکائین ، هروئین ، مت آمفتامین و ماری جوانا به H-2 کمک کرده است.

دادستان ها می گویند که گزارش های شنود شده حاکی از آن است که Cienfuegos اقداماتی را انجام داده است تا ارتش اقدامی علیه این کارتل انجام ندهد و در ازای دریافت رشوه عملیات علیه گروه های رقیب آغاز شده باشد.

سالوادور سیانفوئگوس زپدا وزیر دفاع در دولت پنا نیوتو بود.  عکس رویترز

سالوادور سیانفوئگوس زپدا وزیر دفاع در دولت پنا نیوتو بود. عکس توسط رویترز

وی به چهار فقره قاچاق مواد مخدر و پولشویی متهم شد.

با این حال ، یک قاضی آمریکایی در ماه نوامبر موافقت کرد که با اتخاذ یک تصمیم غیرمعمول ، این اتهامات را لغو کند ، اما پس از اتهام تهدیدهای مقامات مکزیکی ، این پرونده اتخاذ شد. در آن زمان ، مقامات آمریکایی و مکزیکی گفتند که دولت مکزیک به همتایان خود گفته است که می تواند عوامل ضد مواد مخدر را از این کشور اخراج کند.

Cienfuegos به مکزیک بازگردانده شد ، جایی که مقامات گفتند که وی مورد تحقیق و پیگرد قرار خواهد گرفت ، دادستان های مکزیک اکنون آن را رد کرده اند.

پس از دستگیری ژنرال ، دادستان های ایالات متحده گفتند که پیام های پیام رسان بلک بری را که جرم سیان فوئگوس را متهم می کرد ، رهگیری کرده اند ، همچنین به عنوان “پدرخوانده” شناخته می شود، طبق کیفرخواست آنها اطمینان دادند که در میان پیام ها پیام هایی وجود دارد که در آنها عمومی با نام ، عنوان و عکس مشخص می شود.

گفته می شود Cienfuegos به کارتل H-2 کمک کرده است. مقامات گفتند که H-2 شخصی به نام خوان فرانسیسکو پاترو سانچز بود که به عنوان ستوان در کارتل Beltrán Leyva خدمت می کرد. این فرد در تقابل با نیروی دریایی مکزیک در سال 2017 کشته شد.

دادستانی مکزیک اطمینان داد که پس از بازگشت Cienfuegos به مکزیک تحقیق در مورد پرونده را آغاز کرد و به این نتیجه رسید که وزیر دفاع سابق “هرگز جلسه ای با اعضای سازمان جنایتکار” H-2 نداشته و “هیچ ارتباطی برقرار نکرده است. و همچنین مرتکب اقداماتی نشده است که مایل به محافظت یا کمک به اشخاص مذکور باشد.

وی همچنین تأیید کرد که هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از تجهیزات الکترونیکی برای ارسال دستورالعمل به نفع گروه جنایتکار پیدا نکرده است و همچنین هیچ افزایش بی رویه ای در دارایی های خود یا برداشت از درآمد نامشروع پیدا نکرده است.

در این بیانیه آمده است که هیچ نشانه ای از “دریافت درآمد غیرقانونی یا افزایش دارایی های او خارج از حد معمول” با توجه به آنچه وی به عنوان کارمند دولت به دست آورده است ، وجود ندارد.

با اطلاعات AP و AFP[ad_2]

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *